تعمیر یخچال

بنر تعمیر یخچال

دوست من, از رای شما سپاسگذاریم.

تعمیر یخچال در منزل یکی از جمله خدمات ویژه ای است که تعمیرگاه مجاز یخچال سامی تکنیک به مشتریان خود ارائه می دهد. این مسئله به دلیل وجود یخچال های مختلف با برند های متفاوت، اندکی کار را سخت می کند. تعمیر یخچال سامسونگ یکی از خدمات شرکت ما میباشد که ما در ضمینه تعمیر یخچال ویرپول اطلاعات به روزی را دارا هستیم تکنسین های سامی تکنیک با دارا بودن دانش کامل در تعمیر یخچال بوش رتبه عالی را در مقایسه با شرکت های دیگر به دست آوردند به همین جهت شما میتوانید با آسودگی خیال تعمیرات انواع برند یخچال خود را به ما بسپارید, در نظر داشته باشید سایر برندها توسط کارشناسان سامی تکنیک در سریعترین زمان ممکن انجام میپذیرد.

برای تعمیر یخچال فریزر و ساید بای ساید خود احتیاج به تعمیرکار دارید؟

اگر تا به حال به مشکلاتی از این دست در لوازم خانگی خود، من جمله ایراد پیدا کردن یخچال ، که مهم ترین عنصر در آشپزخانه محسوب می شود، برخورد کرده باشید؛ به خوبی درک خواهید کرد که رفع نشدن مشکل یخچال در پیگیری های مکرر چقدر می تواند آزاردهنده باشد. البته این موضوع کاملا اجتناب ناپذیر بوده، و به انتخاب یک تعمیرکار مجرب و متخصص بستگی دارد. اما با وجود گروه آگاه و کارآزموده سامی تکنیک می توانید، این نگرانی را رفع شده بدانید. می پرسید چرا؟ پس خوانش این مطلب را تا انتها از دست ندهید.

همانطور که میدانید، تعمیر یخچال در پی عیب یابی آن صورت می گیرد و این موضوع گویای این مطلب است؛ که پروسه شناخت مشکل و رفع آن باید به دقت و بررسی های لازم صورت گیرد. تعمیرات یخچال در محل به مشتریان این امکان را می دهد، که خیلی سریع تر از آنچه که تصور می کنند؛ موفق به بازیابی یخچال و رفع مشکل وارد شده برسند. بسیاری از کارشناسان این حوزه، تعمیر یخچال در منزل را یکی از جمله امکاناتی می دانند که دردسر های جابجایی، و هدر رفتن زمان را نیز نخواهد داشت.

برای تعمیرات یخچال در تهران احتیاج به یک کارشناس زبده و آگاه دارید که از دانش های بروز فنی برخوردار باشد تا بتواند با مدرن ترین ابزار و تجهیزات از دشوار ترین تا آسان ترین تعمیرات را برای‌تان انجام دهد. چه بسیارند افرادی که با پرداخت هزینه های گزاف در این رابطه، نه تنها موفق به تعمیر یخچال خود نشده اند؛ بلکه مشکلات دیگری از قبیل بکارگیری یک تعمیرکار نابلد باعث بوجود آمدن خسارات جبران ناپذیری برای آنان شده است

تعمیر یخچال در منزل

تعمیر یخچال در محل و تعمیر یخچال در منزل مثل تعمیر هر وسیله دیگری نیازمند طی کردن مراحل مشخص است. تعمیر موتور یخچال از هر نوعی که باشد باید توسط تعمیرکار مجاز یخچال آن ابتدا بررسی، سپس تشخیص، و در نهایت مورد تعمیر و رفع مشکل قرار داده شود. این بایدها و نباید ها در تعمیر یخچال است؛ که نتیجه نهایی رضایتمندانه ای را نصیب شما می کند. در اینجا بهتر است ابتدا به بررسی مراحل تعمیر یخچال در محل بپردازیم تا شما با نحوه انجام کار، و حساسیت موضوع آگاه شوید.

در ابتدا ممکن است به دلایل مختلف تعمیرات یخچال نیاز باشد. یا ممکن است ارور خاصی را روی آن مشاهده کنید. یخ زدن، یا سرد نکردن کافی، نشتی آب و .. مشکلات رایجی هستند؛ که گریبان گیر سلامت یخچال شما می شوند و نیاز به تعمیرات یخچال را حتمی خواهد کرد. هر عیب یک تعمیر یخچال جداگانه را می‌طلبد. دو روش شایعی که در مراحل تعمیر یخچال فریزر و ساید بای ساید انجام می شود، به شرح زیر است.

بررسی مشکل مربوط به سیم یا رابط برق در تعمیر یخچال

خراب شدن سیم برق نیز می تواند؛ علت ساده و شایع عدم کارکرد یخچال و نیاز به تعمیرات یخچال فریزر یا تعمیرات ساید بای ساید را به موضوعی خاص تبدیل کند. گاهی محافظ یخچال نیز می تواند خراب شود. پس در ابتدا باید این دو مورد را مد نظر قرار دهید. تعمیرات یخچال فریزر و تعمیرات ساید بای ساید ،گاهی با رفع خرابی سیم آن، مشکل حل می شود و گاهی مشکل به جای دیگری مربوط است. اگر مشکل از سیم باشد برای رفع عیب در تعمیر یخچال باید با کمک ابزار لازم، آن را رفع نماییم. از طرفی دیگر عیب مربوط به سیم بندی در تعمیرات یخچال باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد. چون این عامل ارتباط نزدیکی با عدم فعالیت عادی و نیاز به تعمیرات یخچال شما دارد.

 با یک تماس آرامش را دوباره به خانه هایتان باز میگردانیم . تخصص ما تعمیر یخچال فریزر در تمام برندها ، تعمیر ماشین لباسشویی در تمام مناطق و تعمیر ماشین ظرفشویی در تهران و حومه توسط تکنسین های با تجربه و آگاه در سراسر تهران می باشد

چرا سامی تکنیک ؟!

 • تعمیر یخچال در محل شما تنها با یک تماس در کمتر از 2 ساعت، 24 ساعته حتی تعطیل رسمی
 • تعمیرات یخچال فریزر باید توسط تکنسین مجرب انجام شود وگرنه یخچال شما صدمات جبران ناپذیری میبیند.
 • مشاوره تلفنی رایگان جهت برطرف شدن مشکلات اولیه و ارورها
 • یک سال گارانتی ویژه تعمیرگاه مجاز
 • دارا بودن شعب مختلف در تمامی مناطق تهران شامل غرب تهران، شمال و شرق تهران، مرکز تهران و جنوب تهران

تعمیر یخچال در تهران

تعمیر یخچال در تهران و تعمیر یخچال در منزل یکی از جمله خدماتی است؛ که توسط تعمیرگاه مجاز سامی تکنیک انجام می شود. این تعمیرات یخچال فریزر تعمیر ساید بای ساید، تعمیر یخچال در منزل ، در هر کجای شهر تهران قابل انجام است.

تفاوتی نمی کند که یخچال شما چه مشکلی دارد، یا اینکه چه برندی دارد و شما آن را از کجا خریداری کرده‌اید. مهم انجام تعمیر یخچال در تهران و در منزل شما با ارائه قطعات اصل و ضمانت نامه معتبر است. تعمیرات یخچال خود را با خیال راحت به ما بسپارید.

تعمیر یخچال جنرال الکتریک قدیمی

تعمیرات یخچال در منزل با خیال آسوده و سریع

تعمیرات یخچال در منزل باید نهایتا منجر به آسودگی خاطر مشتریان شود. سریع انجام شدن تعمیر یخچال نیز اولویت دومی است؛ که در این زمینه باید توجه قابل توجهی به آن‌ها صورت گیرد. هیچ کس نمی خواهد که نگرانی و استرس خاصی بابت تعمیرات یخچال و عیب یابی آن، به خود راه دهد. خیلی از تعمیرات یخچال فریزر یا تعمیرات ساید بای ساید هایی که از مکان خود جابجا شده و به تعمیرگاه خاصی انتقال داده می‌شوند؛ می توانند خسارات جبران ناپذیری را به ارمغان بیاورند. گروه تعمیرگاه مجاز سامی تکنیک این دو خدمت را به خوبی به مشتریان خود ارائه می کند. زیرا برطرف کردن نیاز های مشتریان در زمان تعمیر یخچال ، و تعمیرات یخچال بصورت تمام و کمال باید بخش اعظمی از روند تعمیرات یخچال در منزل را پوشش دهد.

برای آشنایی بیشتر با روند کار تعمیر یخچال در منزل می توان مراحل کلی زیر را در نظر گرفت. که هر تعمیرکاری ملزم به انجام آن است. ابتدا باید بطور کامل اتصال برق دستگاه را قطع نموده. و سپس یخچال را در عین رعایت تراز بودن، با کمک لوازم لازم عیب یابی کرد. ممکن است هر یخچال یک نوع عیب داشته باشد. و این عیب گاهی به نوع برند و گاهی به طور عمومی در هر دستگاهی قابل یافت است.

تعمیر یخچال فریزر و تعمیر ساید بای ساید از هر نوعی که باشد؛ باید ابتدا عیب یابی شود. و سپس بعد از ارائه جزئیات مرقوم شده در فاکتور روند تعمیرات یخچال در منزل انجام می شود. هرکدام از این مراحل پروسه ی جداگانه ای دارند که حرفه ای بودن یک تعمیرگاه یخچال را به شما نشان می دهند.

بطور مثال سرعت انجام تعمیرات یخچال در منزل مثل تعویض برد یخچال بسیار اهمیت دارد. زیرا برد یخچال تقریبا قلب و مغز یخچال شما را تشکیل می دهد و اگر هر گونه اهمال کاری در این میان صورت بگیرد؛ مجبور خواهید شد تا یک یخچال جدید خریداری کنید.

ابزار های لازم برای تعمیرات یخچال

هر حرفه ای و هر تعمیر یخچال نیازمند ابزار تخصصی و لازم است. نمی توان هیچ تعمیرکاری را یافت که بدون وجود وسایل مورد نیاز بتواند تعمیر یخچال ، از هر مدل و از هر برندی را به خوبی انجام دهد. این ابزار برای انجام تعمیرات یخچال در منزل عبارتند از:

 • پیچ گوشتی
 • دمباریک
 • انبردست
 • آچار بکس
 • آلن
 • دستگاه جوشکاری
 • کپسول گاز
 • مانومتر
 • اهم متر
 • کورکن لوله
 • سرپیک جوشکاری
 • ترازوی شارژ گاز
 • لوله بر
 • دستگاه نشت یاب
 • پودر تنه کار برای جوشکاری
 • سیم چین وارنیش یا لنت برق
 • هویه

ابزار های لازم برای تعمیرات یخچال

اقدامات تعمیر یخچال

چگونگی جایگزین کردن واشر درب یخچال در تعمیر یخچال

گاهی پیش می آید که واشر درب یخچال خراب شده؛ و به نوعی عملکرد اولیه خود را نداشته و نیاز تعمیرات یخچال در منزل باشد. در نتیجه شما ملزم به تعویض آن برای تعمیرات یخچال فریزر یا تعمیرات ساید بای ساید هستید. برای اینکه در مبحث تعمیر یخچال بتوانیم، این عمل را به راحتی انجام دهیم، در اینجا دستورالعمل‌هایی برای تنظیم یا تعویض واشر درب یخچال برای شما آورده شده ‌است:

 • در ابتدا برای تعمیرات یخچال در منزل هر پوششی که در بین درب قرار می گیرد؛ را بردارید. برای تعمیر یخچال فریزر و تعمیر ساید باید ساید نیز، می توانید این کار را با کمک مهره ها انجام دهید. برای تعویض واشر درب یخچال فریزر ها، قسمت بالایی درب فریزر را با یک مهره و قسمت پایین را با آچار بکس تنظیم کنید.
 • سطحی را بالای درب یخچال بگذارید و در را تا زمانی که تراز شود، جابجا کنید. سپس درب را در همین حالت نگه دارید. و پیچ‌ها را باز کنید.
 • دوباره برای تعمیر یخچال مهر و موم درب را باز کنید. اگر هنوز اتصال شما ناقص است، درب یخچال را باز کرده و پشت واشر لاستیکی را نیز باز کنید. در طول قسمت بالا و تا انتهای درب، پیچ‌ها را باز کنید. سپس واشر را از این ناحیه بردارید.
 • واشر جدید را برای تعمیر یخچال تا جای ممکن تنظیم کنید. بدین صورت که آن را در زیر لایه محافظ فلزی قرار دهید و سپس پیچ‌ها را کمی سفت کنید.
 • دومرتبه مراحل ۳ و ۴ را دنبال کنید. زمانی که واشر جدید به طور کامل در محل مورد نظرتان قرار می گیرد، تمام پیچ‌ها را محکم ببندید.

اگر نیازمند تعمیرات یخچال در منزل از نوع تعویض واشر درب آن بودید و توانایی انجام این مراحل را به طور درست ندارید؛ بهتر است که با یک تماس با تعمیرکاران مجرب سامی تکنیک، این تعویض کردن را در کمترین زمان و با بهترین نتایج بدست آورید.

تعمیر یخچال فریزر و تعمیر ساید باید ساید

چراغ داخل یخچال روشن باقی میماند!

آیا گمان می کنید که نور داخل یخچال شما، حتی زمانی که در یخچال را می بندید هم، روشن باقی می‌ماند؟ این مشکل نیز یکی از جمله موارد تعمیرات یخچال در منزل است؛ که عمومیت قابل توجهی دارد. و بسیاری از افراد پس از مدتی ممکن است با آن برخورد داشته باشند. اگر اینطور باشد روشن ماندن چراغ داخل یخچال باعث گرم شدن دستگاه شده؛ و البته کارایی آن را نیز به طرز مشخصی کاهش می‌دهد.

در بیشتر یخچال ها، شما باید بتوانید تغییرات نور را در زمان تعمیرات یخچال ببینید. این اتفاق درست وقتی که درب یک سانتی متر با بسته شدن فاصله دارد خاموش شدن خود را اعلام می کند. همچنین می‌توانید زمانی که در را باز می‌کنید، احساس کنید که این مورد نیاز به تعمیر یخچال دارد.

هنگامی که این مشکل در تعمیرات یخچال در منزل بوجود می آید، باز کردن درب یخچال وجود هوای گرم داخل محیط دستگاه را به شما اعلام می کند. سعی کنید دکمه سوئیچ نور را که درب در برابر آن قرار دارد؛ روشن کنید. وقتی آن را تماما فشار می‌دهید، نور باید به طور طبیعی خاموش شود. اما اگر این اتفاق نیفتاد، باید جای نور را جایگزین کنید. البته اگر در انجام تعمیرات یخچال در منزل به سادگی مهارت کافی را داشته باشید، این کاری است که ممکن است بتوانید خودتان آن‌را به راحتی کنترل کنید.

شما همچنین می‌توانید یک کلید جایگزین یخچال را به صورت آنلاین در سایت های اینترنتی خریداری کنید. اما مطمئن شوید که قطعه مورد استفاده در تعمیر یخچال حتما با مدل دستگاه شما مطابقت داشته باشد. نهایتا دستورالعمل جایگزینی برای این روش در تعمیر یخچال در داخل بسته برای شما تعبیه شده است.

تعمیر لولای درب یخچال

اگر متوجه اشکال مهمی برای تعمیر یخچال فریزر و تعمیرات ساید بای ساید خود شدید؛ باید حتما موضوع را پیگیری کنید. یکی از این مشکلات می تواند این باشد که، یخچال شما به طور مداوم انرژی را هدر می‌دهد. در نتیجه ی این امر می توانید مطمئن باشید که این مورد، به خاطر مشکلات مرتبط با درب یخچال است.

پس تعمیرات یخچال در منزل در این شرایط بسیار اهمیت پیدا می کند. به طور ایده‌آل، آب و هوا در داخل یخچال هرگز از بین نخواهد رفت. و این واحد می‌تواند در تمام مدت یک دمای ثابت را حفظ کند. درست است که، ما باید روزی چند بار در یخچال هایمان را باز و بسته کنیم. اما رعایت اصول مرتبط با طرز استفاده از یخچال کمک می کند، تا این روند را متوقف نمایید.

وقتی واشر یخچال (معمولا یک آب‌بندی پلاستیکی در اطراف در است)، سخت یا ترک خورده می‌شود، آب ‌بندی آن شکسته شده و بازده واحدهای یخچال به شدت افت می‌ کنند. با قرار دادن یک اسکناس بین واشر و درب در هنگام باز کردن و یا بسته شدن آن، می توانید واشر درب را برای تعمیرات یخچال فریزر یا تعمیرات ساید بای ساید، امتحان کنید. اگر مقداری استحکام در این بین احساس می کنید، احتمالا واشر به درستی کار می کند. اما اگر اسکناس بیرون بیفتد، واشر معیوب است و حتما باید تعویض شود. سعی کنید تا مرتبا واشر را در چندین نقطه در اطراف درب تست کنید. قبل از اینکه آن‌را تعویض کنید، لولا درب را چک کنید. مراحل تعویض لولا در تعمیر یخچال به صورت زیر است:

 •  برای انجام این تعمیر یخچال در محل خود، واشر مورد نظر را به طور خاص برای مدل یخچال خود خریداری کنید. تنظیم کردن این حالت بسیار دشوار است. پس اگر تخصص خاصی در این رابطه ندارید بهتر است که، انجام این کار را به یک تعمیرکار مناسب بسپارید. اگر در مورد شماره مدل یخچال خود مطمئن نیستید، بهتر است بخش کوچکی از واشر را بردارید و نمونه را برای فروشنده مورد نظر مطابقت دهید.
 •  اجازه دهید تا پس از خرید، واشر جدید مورد نظر حدود ۲۴ ساعت در اتاق بماند. و یخچال به دما و رطوبت صحیح برسد. و یا سعی کنید تا، واشر را در آب داغ خیس نمایید؛ تا آن را انعطاف ‌پذیر تر کند.
 •  این مرحله از تعمیرات یخچال در منزل با حذف واشر قدیمی از درب یخچال است. این واشر در پیچ‌ها، گیره، و یا چسب نگهداری می‌شود. و ممکن است دارای نواری حفاظتی، که به شکل دادن آن کمک می‌کند. توجه داشته باشید که، در بعضی از واحدها، واشر ممکن است با لبه پنل درب نگه ‌داشته شود؛ این پنل درب با گیره‌ی فشار فنری(کلیپ ها)، و پیچ های فلزی به کار می‌رود. برای برداشتن واشر، بست‌ها را برداشته، آن را نگه داشته و سپس هر کدام از نوارها، یا بست‌هایی را که قاب در را نگه می‌دارند؛ حذف کنید.
 •  در این مرحله تعمیرات یخچال در منزل، حذف اتصالات از یک طرف در یک زمان واحد انجام می شود. برای انجام این مرحله از تعمیر یخچال در این روش، حواستان باشد تا تمام پانل درب را حذف نکنید. اگر واشر را به کمک گیره ها نگه می دارید؛ مراقب باشید که زیاد به آن‌ها فشار وارد نکنید. زیرا در چنین شرایطی می توانند از پایه هایشان بیرون بیایند. اگر واشر توسط چسب نگه داشته می شود، سعی کنید آن را با یک چاقو بتونه بیرون آورید.
 •  در این مرحله تعمیرات یخچال وقتی واشر قدیمی به طور کامل جدا شد، محل نصب را به طور کامل با مواد شوینده و آب تمیز کنید. جای چسب را با مواد شوینده و آب پاک کنید.
 •  انجام تعویض و تعمیر یخچال را در این حالت از یک سمت بالای درب آغاز کنید. برای تعویض کل واشر از دو طرف کار کنید. واشر را به طور یکنواخت در جای خود قرار داده و گوشه و کنار درب را در این بین بررسی کنید. البته اگر سازنده دستگاه این مرحله را مشخص کرده باشد؛ از سمت واشر برای ایمن کردن آن استفاده کنید. دقت کنید که در این قسمت از تعمیرات یخچال فریزر واشر صاف، بدون هیچ پیچ و تاب و یا لبه خمیده‌ای باشد.
 •  در این مرحله از تعمیرات یخچال در منزل تعویض لوله‌ها، حفظ نوارها، یا پانل که واشر قدیمی را نگه‌ داشته است؛ انجام می شود. پس از این که واشر سر جای خود قرار گرفت؛ پیچ‌ها را محکم کنید و یا مهره‌ها را سفت کرده، تا واشر بطور دقیق تنظیم شود. اگر واشر به جای خود چسبیده باشد، شما نمی‌توانید این کار را انجام دهید. اما صبر کنید تا واشر به هنگام باز و بسته شدن درب، تطبیق داده شود.

تست کردن واشر در تعمیرات یخچال فریزر با روال تست بوسیله اسکناس؛ در صورت معیوب بودن واشر انجام می شود. اگر این مورد حتمی باشد؛ باید آن را با واشر جدیدی تعویض کنید، که به طور ویژه برای تعمیر یخچال فریزر در این حالت، ساخته شده ‌است. حواستان باشد که برای جایگزین کردن واشر هرگز درب فریزر را جدا نکنید.

تعمیر المنت یخچال برای تنظیم میزان خنک کنندگی آن

تعمیرات یخچال در منزل با زیاد خنک شدن دستگاه، در مقابل خنک نشدن کافی دستگاه بطور دقیق نشانی از مشکل المنت یخچال شما دارد. پس برای تعمیر یخچال در منزل بر اساس این مشکل باید مراحل مشخصی انجام شود. تفاوتی هم نمی کند که این تعمیر مرتبط با تعمیر یخچال فریزر یا تعمیر ساید بای ساید باشد. المنت یخچال در خیلی مواقع می تواند در صورت دیدن آسیب جدی این تغییر دما را برایتان بوجود آورد. اما جای نگرانی خاصی نیست. در صورت وقوع این مشکل می توانید با نمایندگی تعمیرات یخچال سامسونگ و سایر برند ها با گروه مجاز سامی تکنیک تماس بگیرید.

برای اینکه بطور دقیق تر متوجه این مشکل شوید بهتر است تا به سراغ اواپراتور بروید. در صورت وجود مشکل مربوط به تجمع یخ بطور واضح و جدی در روند تعمیرات یخچال در منزل، حتی بر روی کویل های تبخیری مشکل مرتبط با المنت شما بسیار حساس است. و باید در اسرع وقت پیگیری مناسبی برای آن صورت گیرد.

در صورت وجود این مشکل باید تعویض المنت یخچال را انجام دهید. البته قبل از انجام این کار باید بدانید که تعویض و انجام چنین کاری نیازمند دانش و توانایی لازم است. پس هر گونه تعمیر سر خود را کنار بگذارید. چون این مسئله ممکن است در نهایت به ایجاد مشکلات جدید منجر شود.

برای انجام این کار، در روند تعمیرات یخچال در منزل سعی کنید؛ تا در ابتدای امر اتصال برق دستگاه را قطع نمایید. سپس باید محل المنت را پیدا کنید. عمده المنت ها سه مدل مشخص دارند. یا فلزی هستند، یا با نوار آلومینیومی پوشش داده شده اند. در برخی موارد نیز یک سیم پیچی مشخص در درون لوله شیشه‌ای هستند. محل المنت شما هم عموما در قسمت زیرین کویل اپراتور یخچال قرار دارد. بعد از پیدا کردن محل مورد نظر و شناخت نوع المنت، در صدد حذف پیچ ها و گیره ها برآیید. در هنگام این حذف بسیار دقت کنید.

بعد از انجام این مراحل باید آن را از دستگاه جدا کنید. این جداسازی توسط خارج کردن آن از پایانه های یخچال صورت می پذیرد. برای انجام این جداسازی ممکن است نیاز باشد تا پیچ، سیم پیچی و گیره های مخصوص آن را در بیاورید. بعد از انجام تمام این مراحل سعی کنید؛ تا المنت جدید را سر جای ابتدایی خود قرار دهید. در این میان اگر المنت شما نوع شیشه ای ذکر شده در قسمت قبل است؛ سعی کنید تا از هرگونه تماس مستقیم با آن جدا خودداری کنید.

بررسی راه حل های آسان برای مشکلات خنک کننده یخچال

مهم ترین و اصلی ترین کار یخچال همین است. و اگر به هر دلیلی دچار مشکل شود؛ این عملکرد مختل شده و مشکلاتی برای خنک کننده یا کندانسور یخچال و بطور کلی نیاز به تعمیرات یخچال در منزل پیش می آید. این مسئله ممکن است تعمیر یخچال را به موضوعی حتمی و حساس تبدیل کند. اما می توان با پیشگیری های لازم در این رابطه از بوجود آمدن چنین مشکلی به راحتی پیشگیری نمود.

کندانسور مهمترین جزء در یخچال است. و گازی که باعث کاهش دمای یخچال میشود سرعت تبدیل مشخصی را لازم دارد. در صورت بوجود آمدن مشکل برای سرعت این پروسه، شما شاهد بوجود آمدن مشکل و نیاز به تعمیرات یخچال در منزل خواهید داشت. این مسئله یکی از جمله مشکلاتی است که عمدتا برای یخچال فریزر ها و نیاز به تعمیرات یخچال را بوجود خواهد آورد.

اگر به پشت دستگاه خود نگاه کنید ممکن است شاهد خاک و گرد و غبار گرفتن کندانسور باشید. هر یک الی دو سال یکبار سعی کنید تمیز کردن پشت دستگاه را برای تعمیرات یخچال در منزل را در نظر داشته باشید. این مسئله هم عمر عملکرد یخچال شما را بالا می برد هم پرداخت هزینه های گزاف برای تعمیر یخچال در چنین شرایطی را بوجود نخواهد آورد.

شما می توانید این کار را با یک فرچه تمیز انجام دهید تا بازدهی یخچال خود را بالا ببرید. در شرایطی مختلف دیگری نیز دلیل عدم خنک سازی محیط داخل یخچال می تواند با خرابی لاستیک دور درب مرتبط باشد. برای بررسی این مشکل در دو بخش قبل به طور مفصل راهنمایی های لازم را انجام دادیم. پس بهتر است بعد از بررسی تمیز بودن کندانسور به سراغ سلامت و قدرت لاستیک دور درب یخچال خود رفته و در صورت مشکل خاصی، در صدد رفع عیب برآیید.

دیگر دلایل می تواند به خراب بودن فن یخچال یا کمپرسور و مشکل مربوط به ترموستات باشد. مهم ترین و اصلی ترین وظیفه ی ترموستات نیز چنین مورد مهمی است. یعنی بررسی دما و تنظیم دمای داخل یخچال. اگر به هر دلیلی مشکل عدم خنک کردن محیط داخل یخچال به ترموستات باشد؛ باید برای تعمیر یخچال در چنین زمینه ای یک تعمیرکار مجرب را انتخاب کنید.

عمدتا دمای مورد نظر برای تنظیم چنین حالتی باید در بین اعداد 2-5 درجه تنظیم شده باشد. در هر صورت بهترین راه حل برای رفع این مشکل تمیز کردن هر ساله ی پشت دستگاه است. اما در صورت وجود چنین مشکلی برای تعمیر یخچال فریزر یا تعمیر ساید بای ساید در محل سعی کنید؛ تا در اسرع وقت با یک تماس تعمیر یخچال خود را به گروه مجرب سامی تکنیک بسپارید. وجود شعبه های متعدد در سراسر شهر تهران باعث شده است تا روند تعمیر یخچال در تهران، توسط تعمیرکاران این گروه به سرعت و با توجه به اصول فنی و تکنیکی صورت گیرد.

فیلم طریقه تعمیر ساید بای ساید سامسونگ وقتی که فریزر گرم میشود:

راه حل های آسان برای نشتی آب یخچال

نشتی آب یخچال بسیار ناراحت کننده است و عدم توجه به آن هرگز جایز نیست. شاید بسیاری از موارد مربوط به تعمیر یخچال یا مراجعه به بررسی مشکلات مرتبط با یخچال مرتبط با نشتی آب یخچال باشد. شناخت مشکلات مرتبط با تعمیرات یخچال می تواند کمک کند تا در پیدا کردن عیب در موقع تعمیر یخچال بهتر بتوانید تصمیم گیری کنید. بوجود آمدن این مشکل می تواند دلایل فراوان و مشخصی داشته باشد.یک مورد در تعمیرات یخچال در منزل می تواند به خاطر لوله آب یخچال شما باشد. به زبان ساده تر می توان گفت که این مسئله به طور یقین و نزدیک به 90 درصد، به نشتی لوله آب دستگاه مرتبط است. بر همین اساس باید سعی کنید تا لوله آب را بررسی کنید. این مشکل عمدتا در روند تعمیرات یخچال فریزر رخ می دهد. پس در ابتدا باید یخچال را از برق جدا کنیم. بررسی فیلتر نصب شده هم می تواند در پیدا کردن علت نشتی شما را یاری کند.در صورت عدم وجود مشکل مربوط به لوله آب، بهتر است که پیچ شیر آب را هم بررسی کنید. لوله های جریان آب یخچال اصلی ترین دلیل برای بوجود آمدن چنین حالتی هستند. تعویض لوله در درجه اول می تواند برای شما بسیار راهگشا باشد. بررسی لوله تخلیه یخچال و چک کردن راه آن باعث می شود تا در رفع نشتی آب بهتر عمل کنید. محل تخلیه در هر دستگاه متفاوت است. با این حال اگر آن را پیدا کنید و مسیر آن را به کمک آب گرم تمیز کنید بهتر می توانید مطمئن شوید که مشکل مربوط به بخش تخلیه است یا خیر.دیگر علت نشتی آب از دستگاه در روند تعمیر یخچال فریزر و تعمیر ساید باید ساید، می تواند مرتبط با عدم بسته شدن درب آن باشد. عدم بسته شدن و به نوعی باز ماندن درب به علت خرابی لاستیک دور یخچال به تجمع رطوبت داخل یخچال و سرازیر شدن آب به سمت سینی تخلیه کمک می کنند. تعویض این لاستیک کمک می کند تا از شر این مشکل به آسانی خلاص شوید. اما اگر در تعویض مشکل خاصی دارید می توانید به یک تعمیرگاه مجاز برای تعمیرات یخچال فریزر خود در این زمینه اطلاع دهید.

البته در این حالت و برای بررسی بیشتر در جهت حصول اطمینان می توانید نگاهی به سینی تخلیه بیندازید. به همین سبب باید شبکه روبروی دستگاه خود را برداشته و مسیر تخلیه را بررسی کنید. اگر مشکل از این جهت باشد می توانید مطمئن شوید که با انجام یک تعمیرات یخچال در منزل، مشکل شما رفع خواهد شد.

در صورت وجود مشکل برای سینی تخلیه مانند، سوراخ شدگی آن، باید حتما تعویض انجام شود. هر یک از روش های ذکر شده به تنهایی می توانند راهگشا باشند. اما اگر به هر دلیلی نتوانستید این مشکل را رفع کنید بهتر است تا با تعمیرگاه مجاز سامی تکنیک تماس بگیرید. تجربه های کارشناسان این گروه به شما در پیدا کردن مشکل و رفع آنی آن، کمک شایانی خواهد نمود.

نشتی آب یخچال

راه حل های آسان برای رفع صدای یخچال پر سر و صدا

مشکل مربوط به تعمیر یخچال در مورد علت صدای یخچال همیشه یک مورد همیشگی است. بسیاری از این دستگاه ها ممکن است به علت های متفاوت سر و صدای زیادی داشته باشند. عمدتا صدا مربوط به بخش تعمیرات یخچال فریزر و تعمیرات ساید بای ساید می باشد. اگر یخچال شما نیز صدا می دهد بهتر است از تمامی لحاظ های ذکر شده، به بررسی و رفع مشکل دستگاه بپردازید.

صدای فن خنک کننده کندانسور گاهی علت اصلی این سر و صدای زیاد است. باید بدانید که این فن در پایین ترین قسمت یخچال شما قرار دارد. اگر مشکل تعمیرات یخچال مربوط به این بخش باشد؛ باید در ابتدای امر به بررسی آن بپردازید. ممکن است این قسمت یخچال در روند کار خود دچار مشکل خاصی شده باشد. این مشکل می تواند مانند مشکل رایج کثیفی فن یک مورد حتمی باشد. برای تعمیرات یخچال فریزر یا حتی تعمیرات ساید بای ساید می توانید تمیز کردن این فن را در نظر داشته باشید. در صورت وجود مشکلات بیشتر برای این خنک کننده باید حتما آن را تعویض کنید.

مورد دومی که می تواند باعث بوجود آمدن چنین حالتی در تعمیرات یخچال فریزر یا تعمیرات ساید بای ساید شود؛ مرتبط با موتور فن تبخیر یخچال است. وظیفه این موتور جابجا نمودن هوای در بین سیم های مربوط به بخش اواپراتور دستگاه است. اگر مشکل مربوط به خنک کننده کندانسور نبود می توانید علت را از این بخش جویا شوید.

برای انجام تعمیرات یخچال فریزر باید محفظه فن اواپراتور را چک کنید. اگر توانایی بررسی این بخش را ندارید؛ کمک گرفتن از یک تعمیرکار زبده بسیار راه گشا است. در بررسی این قسمت می توانید شاهد یخ زدگی مشخصی باشید؛ که به ایجاد سروصدای زیاد در یخچال منجر شده است. در صورت وجود هرگونه مشکل از این منظر باید تعمیر یا تعویض درستی صورت گیرد. در نتیجه با برقرای تماس با گروه مجاز سامی تکنیک تعمیرات یخچال در منزل خود را به ما بسپارید.

از لحاظ دیگر نیز مشکل می تواند مرتبط با محافظ موتور فن اواپراتور باشد. این مشکل با از بین رفتن این محافظ، شبیه به چیزی مانند پوسیدگی باعث ایجاد صدای زیاد در حین کارکرد یخچال می شود. برای تعمیر یخچال در این مورد باید همان اواپراتور را مورد بررسی قرار دهید.

لازم به ذکر است که در حین بررسی هریک از این موارد، در تعمیرات یخچال باید اتصال دستگاه با برق را کاملا قطع کنید. اگر یخچال شما دچار مشکلی از این دست نیز شده باشد؛ می توانید تنها با یک تماس در کمتر از 2 ساعت، سلامت و بازیابی دستگاه خود را به واسطه تعمیر یخچال در تهران شاهد باشید. بررسی خودسرانه برای تعمیر یخچال عمدتا به ضرر شما تمام می شود.

راه حل های آسان برای رفع صدای یخچال پر سر و صدا

نکاتی در مورد تعویض فیلتر یخچال در تعمیرات یخچال در منزل

تعویض فیلتر یخچال یکی از جمله خدماتی است که باید به طور درست و با استفاده از قطعات اورجینال انجام شود. همانطور که میدانید مدت حیات فیلتر یخچال مدت معینی دارد. و گذشت زمان پس از عمر مفید آن، نه تنها کارکرد آن‌ را پایین می آورد، بلکه تصفیه ای نیز انجام نخواهد شد.

 • عدم تعویض به موقع فیلتر یخچال باعث تجمع باکتری ها می شود.
 • زمان مفید برای تعویض فیلتر یخچال در تعمیر یخچال تمامی برند ها، عمدتا 6 ماه است.
 • استفاده مکرر از آب یخچال، تعویض فیلتر را به زمان جلوتر می اندازد
 • در تعویض فیلتر یخچال، حتما باید از فیلتر اورجینال استفاده شود.
 • هنگامی که آب بو می دهد، یا طعم گرفته است؛ تعویض فیلتر حتمی خواهد بود.
 • در صورت تعویض فیلتر و مشاهده علامت مخصوص به فیلتر بر روی یخچال های ساید بای ساید باید آن را ریست کنید.

با جمع بندی این نکات می توانید به سادگی متوجه شوید که عمر و اصالت یک فیلتر در تعمیرات یخچال فریزر و همچنین تعمیرات ساید بای ساید چقدر می تواند موثر باشد. گروه مجاز سامی تکنیک با استفاده از قطعات اورجینال در کمترین زمان تعویض فیلتر یخچال شما را در محل و به آسانی صورت می دهد.

سوالات شما درمورد تعمیر یخچال

از یخچال صدا می آید و وقتی درب دستگاه را باز می کنیم صدا قطع می شود!

گاهی پیش می آید که در هنگام کار عادی یخچال سر و صدای زیاد آن کاملا قابل توجه باشد. و درست هنگامی که درب را باز میکنید این صدا قطع شده. و مجددا پس از بسته شدن درب صدای قبلی ادامه یابد. باید بدانید که این مشکل نیز کاملا رایج بوده و می تواند علت اصلی لازم برای بررسی و عیب یابی و در نهایت تعمیر یخچال فریزر یا حتی تعمیر ساید بای ساید باشد.

در صورت وجود چنین مشکلی در تعمیرات یخچال فریزر و تعمیرات ساید بای ساید باید بدانید که این مسئله ممکن است؛ به طور قطع مرتبط با فن و موتور یخچال شما باشد. که باید در ابتدای تعمیرات یخچال، پره های فن را مورد بازرسی قرار داد. گاهی در روند تعمیرات یخچال های ساید بای ساید نیز این صدا می تواند مربوط به آبگیری یخچال و صدای شیر باشد.

در نتیجه می توان گفت که این مسئله در حالت دوم، یک مورد طبیعی است. و جای نگرانی وجود ندارد. اما اگر مشکل شما مربوط به صدای فن یخچال است؛ باید با یک تعمیرکار مجرب و آشنا تماس بگیرید؛ و هرگز بررسی خودسرانه ای را انجام ندهید. گاهی بصورت خیلی ساده مشکل عدم تراز بودن یخچال، می تواند علت اصلی این موضوع باشد. انجام تعمیر یخچال در منزل در سراسر تهران در مورد چنین موضوعی از جمله موارد قابل توجهی است؛ که به آسانی رفع خواهند شد.

سوالات شما درمورد تعمیر یخچال

چند دلیل برای اینکه یخچال بطور مداوم کار می کند، ولی خنک نمی کند چیست؟

دلایل مشخصی را می توان برشمرد که، وقتی یک یخچال به طور مداوم در حال تلاش برای خنک کردن کار می کند؛ اما شما شاهد هیچگونه خنک شدن محیط داخلی آن نیستید.

دلایل معمولی آن عبارتند از:

 • باز ماندن درب یخچال
 • کویل های کندانسور به تمیز کردن نیاز دارند.
 • درب یخچال محکم بسته نمی شود.
 • کنترل کننده دمای دستگاه روی درجه ی خیلی سرد تنظیم شده است.
 • چیزی جلوی جریان یافتن هوای سرد داخل یخچال را می گیرد.

رفع چنین مشکلی چندان دشوار نیست. و مورد اول یا سوم می تواند با تعویض واشر، حل شود. در صورت نیاز به تعمیر یخچال فریزر و یا تعمیر ساید بای ساید در منزل مرتبط با چنین مشکلی نیز می توانید با مشاوران سامی تکنیک تماس برقرار کنید.

تعمیر برد یخچال

اهمیت استفاده از قطعات اصل و اورجینال در تعمیر یخچال ، بر هیچکس پوشیده نیست. زیرا برد وظیفه حیاتی و مهمی را بر عهده دارد. و در صورت اهمال کاری در تعمیرات یخچال، دیگر نمی توان کارکرد ابتدایی دستگاه را بدست آورد. در صورت وجود مشکل برای یخچال ابتدا باید بررسی های تخصصی در این رابطه انجام شود و در مرحله آخر ایراد برد را بررسی نمود. تعمیر برد یخچال یک موضوع تخصصی است و باید حتما توسط متخصص آن انجام شود.

تکنسین های مجرب سامی تکنیک برای تعمیر یخچال در منزل ابتدا تمامی جوانب را سنجیده و سپس به سراغ سنسور های مرتبط با برد می روند تا مطمئن شوند؛ که ایراد کار به کدام بخش مربوط می شود. این سنجش عمدتا با مولتی متر اهم بررسی خواهد شد.

تعمیر برد یخچال

تعمیر یخچال ساید بای ساید

تعمیر یخچال ساید بای ساید نیز یکی از جمله خدماتی است؛ که توسط تعمیرگاه مجاز سامی تکنیک هر روز هفته و بطور شبانه روزی به مشتریان ارائه می شود. ویژگی های خاص تعبیه شده در یخچال ساید بای ساید، تعمیر ویژه را نسبت به سایر مدل های دیگر می طلبد. تعمیر یخچال ساید بای ساید با توجه به انواع برند موتور یخچال، تعمیر برد یخچال و .. سایر عیوب دیگر، می تواند متغیر باشد. برای تعمیرات این نوع دستگاه ها گاهی پیش می آید؛ که برخی از قطعات نیاز به عیب یابی و برخی دیگر نیاز به تعویض داشته باشند. پس در اینجا می توان اظهار کرد که مبحث تعمیر یخچال ساید بای ساید مانند بسیاری از دستگاه های دیگر، به شیوه نگهداری و استفاده از آن بستگی دارد. در نتیجه رعایت نکاتی مانند موارد زیر اهمیت بالایی در این رابطه دارند:

 • دور نگه داشتن یخچال از دستگاه های حرارتی
 • عدم قرار دادن غذای گرم بدون در داخل یخچال
 • رعایت فاصله ی مشخص بیست سانتی متری برای اطراف یخچال
 • برفک زدایی هر چند وقت یکبار
 • توجه به میزان مصرف یخچال در هنگام خرید
 • استفاده از محافظ مناسب برای یخچال بسته به محیط زندگی

رعایت کوچک ترین مورد از لیست ذکر شده می تواند یک کارایی مناسب از یخچال ساید بای ساید را به شما ارائه دهد. البته جزئیات ذکر شده نمی توانند، به تنهایی دلیل بوجود آمدن مشکل برای دستگاه شما باشند. مشکلات و عیوب پیچیده تری در تعمیر و نگهداری یخچال ساید بای ساید وجود دارد؛ که تنها به کمک متخصصان این حوزه قابل انجام است. زیرا ساخت و طراحی این نوع یخچال نیز به همان نسبت، شامل پیچیدگی ها و قطعات مخصوص به کار رفته در آن‌ها است.

تعمیر یخچال تمامی برند ها

همانطور که از ابتدای موضوع تا به اینجا اشاره شد، تعمیر یخچال تمامی برند ها مطلب مهمی است؛ که می تواند برای هرکس بوجود آید. وجود کمپانی های تولید کننده یخچال با برند های مختلف شاید باعث پیچیدگی کار تعمیرات آن می شود. زیرا هر یخچال سیستم پیچیده و جداگانه ای دارد؛ که عیب یابی جداگانه ای را می طلبد. با رشد و پیشرفت تکنولوژی دنیای مربوط به برند های مختلف یخچال رشد صعودی پیدا کرده است. به همین دلیل نیز نمی توان مانند گذشته انتظار داشت؛ که یک تعمیرکار قدیمی با اندکی آشنایی با دنیای تعمیر یخچال ها بتواند از پس عیب یابی و تنظیم یک دستگاه امروزی برآید.

هر برندی از یخچال های امروزی می تواند به یک دلیل خاص خریداری و انتخاب شود. اما نکته ای که برای خرید و یا تعمیر تمامی برند ها باید لحاظ شود؛ توجه به ویژگی های ساختاری آنان است. طبق بررسی های انجام شده در مورد برند های پرطرفدار یخچال ها می توان به تعمیر یخچال سامسونگ، ال جی، آدمیرال، پروفایل، جنرال الکتریک، ویرپول، وستینگهاوس، دوو، امرسان و مواردی از این دست اشاره کرد. برای تعمیر یخچال بر اساس هر یک از برند های ذکر شده، باید کارشناسی را انتخاب نمود؛ که در عین داشتن ویژگی های اولیه به عنوان یک متخصص، به اصول تکنیکی در این زمینه نیز وارد باشد.

 

تعمیر یخچال تمامی برند ها

فیلم نمایندگی مجاز تعمیر یخچال و تعمیر ساید بای ساید سامی تکنیک

 

 

تعمیر یخچال یا خرید آن، کدامیک بهتر است؟

برند یخچال های پرطرفدار یاد شده در قسمت قبل علاوه بر نوع و دسته بندی خاص خود، ظاهر متفاوتی را نیز دارا می باشند. این ظاهر می تواند در هنگام خرید آن ها پس از ایراد پیدا کردن یک یخچال اندکی گول زننده باشد. افزودن امکانات جدید و پیشرفته‌ی جانبی نیز می تواند، به این مسئله رنگ و لعاب بهتری ببخشد. اگر یخچال شما دچار مشکل شده است؛ بهترین پیشنهاد ممکن این است که تا جای ممکن به فکر تعمیر یخچال خود باشید. پرداخت هزینه گزاف خرید یک یخچال جدید می تواند یکی از مهمترین دلایلی باشد که باید قبل از هرگونه تصمیم گیری در این رابطه به آن توجه نمود.

از طرفی دیگر، موارد متعددی نیز وجود دارند که، به راحتی و با یک بررسی ساده عیب یابی شده و هر گونه نیاز به خرید یخچال جدید را از بین می برند. با توجه به رشد قیمت های مربوط به لوازم خانگی من جمله این دستگاه، باید بسیار محتاطانه برخورد کرد.

هزینه تعمیر یخچال به علاوه ی نگهداری و مراقبت های پس از آن در مقایسه با این مبلغ بسیار کمتر است. اگر بودجه محدودی دارید، و یا اینکه کیفیت از کمیت برایتان از اولویت ویژه تری برخوردار است؛ پیشنهاد ما به شما تعمیر یخچال در محل بی دردسر و ارزان است. پس عاقلانه ترین کار این است که، تا جایی که امکان دارد ابتدا باید به رفع عیوب احتمالی بپردازید؛ و پس از اطمینان از کارایی نداشتن دستگاه اقدام به خرید یخچال جدید نمایید.

تعمیر یخچال یا خرید آن، کدامیک بهتر است؟

تعمیر یخچال و مشکلات رایج آن

گاهی پیش می آید که مشکلات رایجی به عنوان تعمیر یخچال پیش می آید. این مشکلات راه حل های مشخصی دارند. بطور مثال می توان به چند مورد اشاره کرد

 • جریان نادرست ولتاژ : که با بررسی به وسیله ی مولتی متر و تنظیم آن حل می شوند.
 • خرابی کمپرسور : تمیز کردن مداوم آن باعث جلوگیری از هرگونه بروز مشکل خواهد شد. اما در صورت بوجود آمدن مشکل نیازمند تعمیر فوری است.
 • عیب پیدا کردن موتور: که با تعویض سریع، کارایی اولیه خود را بدست خواهند آورد.
 • عیب MCB : بررسی مینی قطع کننده مدار
 • عیب خنک کننده
 • عدم سرمایش کافی
 • نشت کردن آب
 • خراب شدن ترموستات
 • خرابی خازن شروع : که برای سیگنال دهی به کمپرسور استفاده می شود.
 • داغ کردن موتور

هر یک از عیوب ذکر شده، در زمان استفاده و نگهداری می توانند به سادگی و با رعایت چند اصول ساده رفع شده و یا هرگز مشکل خاصی را برای‌تان بوجود نیاورد. به یاد داشته باشید که توجه به هر وسیله‌ای من جمله یخچال می تواند مشکلات قابل پیش بینی در مورد آن را، از میان ببرد.

مشکلات رایج در تعمیر ساید بای ساید

مشکلات مربوط به ساید بای ساید عوامل مختلفی دارد. عمده مشکلات مربوط به آن در اکثر یخچال ها وجود دارد. اما گاهی می توانید شاهد یخ زدن مخزن آب باشید. یا اینکه برفک زدن مکرر ساید بای ساید می تواند دلیل شایع دیگری باشد، که عمدتا به لاستیک درب مربوط می شود. یا اینکه خرابی ترموستات و عدم ایجاد فاصله بین بدنه تا دیوار است. گاهی اوقات نیز افتادگی درب یخچال می تواند از تراز نبودن آن ناشی شود. عیب های دیگر احتمالی در این مورد می تواند به عدم امکان تغییر دمای دستگاه نیز مربوط شود.

برخی دیگر از این مشکلات عبارتند از:

 • یخچال صدای غیرطبیعی می دهد.
 • واشر درب یخچال پاره شده است.
 • یخساز یخچال به درستی کار نمی کند.
 • یخچال برق زیادی مصرف می کند.
 • کمپرسور یخچال کار نمی کند.
 • یخچال دچار یخ زدگی شده باشد.
 • آب در مخزن وجود ندارد. و …

مشکلات رایج در تعمیر ساید بای ساید

مشکلات رایج در تعمیر یخچال فریزر

تعمیر یخچال فریزر را می توان یکی از شایع ترین تعمیرات و عیب یابی ها دانست. بسیاری از یخچال فریزر ها با اعلام علامت های خاصی، مشکلات بوجود آمده را برای‌تان مشخص خواهند کرد. اما عمده مشکلاتی از این دست تنها به کمک کارشناس تعمیر یخچال ممکن خواهد شود.

امروزه یخچال فریزر ها بسیار پرطرفدار بوده، در اکثر آشپزخانه ها یافت می شوند. هریک از این دستگاه ها، برند ها و نام های تجاری مختلفی دارند که بسته به ساخت آنها، عیب یابی و رفع مشکل را تا حدودی پیچیده خواهند کرد. بسیاری از افراد به مشکلات متعددی در این زمینه برخورد خواهند کرد. گاهی ممکن است صدای عجیب و غریب یخچال فریزر، و یا از کار افتادن کمپرسور و حتی خود یخچال باعث نگرانی مشتریان شود. عده ای از افراد مورد نهایی را به عنوان خراب شدن کامل یخچال می پندارند. اما نکته ای که باید به آن توجه کنید، حصول اطمینان از این موضوع و جلوگیری از تصمیم گیری سریع در این رابطه است. گاهی تعویض فیوز یا تنظیم ولتاژ برق یا حتی تعمیر سیم برق یخچال می تواند باعث حل این مشکل شود.در رابطه با استفاده از یخچال فریزر نیز باید به مشکلات شایعی از قبیل :

 • میزان مصرف بالای یخچال فریزر
 • باز و بسته کردن مکرر درب یخچال
 • وجود محیط بسیار گرم در آشپزخانه ( شایع ترین مشکل)
 • کاهش میزان گاز سرد کننده
 • آب بندی نبودن یخچال فریزر
 • عدم تمیز کردن برفک یخچال
 • از کار افتادن ترموستات

توجه نموده؛ و تا جای ممکن از وضع عملکرد آن غافل نماند. در نتیجه انتخاب یک کارشناس مجرب در این رابطه می تواند عمده مشکلات پیش آمده را رفع نماید. کارشناسان مجرب سامی تکنیک برای تعمیر یخچال در محل تهران آماده خدمت به شما مشتریان گرامی هستند.

مشکلات رایج در تعمیر یخچال فریزر

انواع یخچال فریزرهایی که ما تعمیر میکنیم.

تکنسین های ما در زمینه تعمیر یخچال و پشتیبانی آن در طیف وسیعی از یخچال فریزرها به خوبی شناخته شده هستند.

 • تعمیر یخچال فریزر ( قرار گرفته در قسمت بالای دستگاه)
 • تعمیر یخچال فریزر ( قرار گرفته در قسمت پایین دستگاه)
 • تعمیر یخچال درب فرانسوی
 • تعمیرات ساید بای ساید
 • تعمیر یخچال فشرده
 • تعمیر یخچال بدون فریزر
 • تعمیر یخچال های توکار

ارورهای یخچال فریزر را بشناسیم.

 • کد F1:مربوط به سنسور بیرونی
 • کد Da: دمپر و اتصالات آن
 • کد R1: سنسور دمای یخچال
 • کد Ds یا d5: سنسور دیفراست
 • کد Cd : ایراد کمپرسور، فن، افت ولتاژ
 • کد F1b: دمای فریزر
 • کد F1c: خطای دیفراست
 • کد HE: مربوط به المنت
 • کد R1f: سنسور کشوی مجزای دستگاه
 • کد F1g: سیستم دیفراست، هیتر و ترموفیوز، خرابی برد
 • کد FA: مربوط به فن
 • کد F1e: مربوط به فن کندانسور
 • کد F10A: مربوط به محفظه فریزر، یا خرابی برد، کشویی مجزا
 • کد Co: مربوط به کمپرسور
 • کد Fc : سنسور و گاهی هم خرابی برد

تمامی تعمیرات یخچال فریزر با ارور های یاد شده، در تمامی مدل ها و حتی با وجود ارور های دیگر توسط تعمیرکاران مجرب سامی تکنیک قابل حل می باشند.

چند توصیه درباره تعمیر یخچال

همواره می گویند که پیشگیری بهتر از درمان است. اولین و کلیدی ترین توصیه این است که همواره برای تعمیر یخچال در محل اقدام کنید. اگر دستگاه شما دچار ایراد خاصی شده باشد، ممکن است با یک حمل و نقل نادرست یا غیر ضروری دچار مشکلات بیشتری شود. سعی کنید تا قبل از هرگونه تعمیر یخچال، با دستگاه مورد نظر آشنایی پیدا کنید.

در برخی موارد با آشنایی با نکات کوچک می توانید این عیوب احتمالی را رفع کنید. سعی کنید تا پشت یخچال را هر چند وقت یکبار تمیز کنید تا، از هزینه های مربوط به کاهش بازدهی آن آسوده خاطر شوید. به علاوه اینکه سعی کنید تا جایی که می توانید به دمای یخچال خود توجه داشته باشید. این گزینه می تواند خاطر شما را از گرم شدن بیش از حد، یا یخ زدن مواد داخل یخچال آسوده نگه دارد.

ویژگی های تعمیرگاه مجاز یخچال سامی تکنیک

تعمیرگاه مجاز یخچال سامی تکنیک قابلیت و تجربه لازم را در مورد جزئیات ذکر شده دارا می باشد. ارائه قطعات اورجینال به همراه ضمانت نامه معتبر از ویژگی های اصلی این گروه می باشد. این مجموعه ی بزرگ همچنین در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی در خدمت شما عزیزان هستیم و البته تعمیر ماشین ظرفشویی نیز تخصص کافی را در اختیار دارد. تعمیرگاه مجاز سامی تکنیک با در اختیار داشتن شعبات متعدد برای تعمیر یخچال در محل تهران، به صورت 24 ساعته در حال خدمت رسانی به مشتریان خود می باشد. کارشناسان آماده به خدمت گروه تعمیر مجاز یخچال سامی تکنیک هزینه ها را با حداقل میزان لازم، برای شما فراهم خواهند کرد.

ویژگی های تعمیرگاه مجاز یخچال سامی تکنیک

سوالات متداول در تعمیرات ساید بای ساید

 • بهترین روش برای رفع بوی بد در تعمیرات ساید بای ساید چیست؟

در تعمیرات ساید بای ساید و رفع بوی بد آن بهتر است تا در ابتدا هر چند وقت یکبار آنرا با جوش شیرین تمیز کنید و همیشه چند عدد زغال کوچک داخل درب آن قرار دهید.

 • دمای مناسب یخچال ساید بای ساید چقدر باید باشد؟

این دما باید بین 3 الی 4 درجه سانتیگراد باشد.

 • در صورت خرابی برد برای تعمیرات ساید بای ساید باید چه کنیم؟

تعمیر برد کار بسیار تخصصی است و باید توسط تکنسین مجرب آن انجام شود.

 • چرا ساید بای ساید روشن نمی شود؟این عدم روشن شدن، در تعمیر ساید بای ساید در وهله اول مربوط به مشکل برقی آن باشد. از دیگر دلایل آن می توان به کمپرسور، اورلود، و سیم های رابط اشاره کرد.
 • عدم کارکرد اتومات ساید بای سایددر این رابطه تعمیرات ساید بای ساید باید دلایل مربوط به خروج لوله بلو، سیم بندی یخچال، مشکل مربوط به اواپراتور و اتصال کنتاکت ها باشد.
 • برفک داخل ساید بای ساید به چه دلیل ایجاد می شود؟این مشکل در تعمیرات ساید بای ساید هم مانند تعمیر یخچال فریزر می تواند به مشکلات مربوط به لاستیک دور درب، یا خرابی دیفراست آن باشد.

ارورهای ساید بای ساید را بشناسیم

از جمله برخی از ارور های ساید بای ساید در رابطه با تعمیرات یخچال عبارتند از:

 • کد E1: این خطا به سنسور یخچال مربوط می شود.
 • کد E2: خطای سنسور محیط
 • کد E4 : خطای سنسور دیفراست
 • کد E26: خطای یخساز
 • کد E40: خطای فن
 • کد E41: مربوط به ارتباط برد و پنل است
 • کد E13: خطای سنسور رطوبت

دوست عزیز مشکل دستگاه رو تونستی حل کنی؟ این مطالب به کمکت اومد؟ اگه مطالب برات مفید بود یا سوالی داشتی که در اینجا ندیدی, در قسمت نظرات که پایین صفحه است برامون بنویس منتظر کامنت شما هستیم.

دانلود کاتالوگ و دفترچه راهنمای انواع یخچال

نمایندگی تعمیر یخچال فریزر و ساید بای ساید در نواحی مختلف تهران

 نمایندگی تعمیر یخچال در شمال تهران

تجریش- پارک وی- الهیه-قلهک- مقدس اردبیلی- جردن- پاسداران- دروس- زعفرانیه- مدنی- شهرک محلاتی- فرشته- هروی- سهروردی- قیطریه- اندرزگو- آجودانیه- ازگل- دیباجی

33 120 264

266 94 227

نمایندگی تعمیر یخچال در غرب تهران

مرزداران- صادقیه- شهرک غرب- جلال آل احمد- اکباتان- پونک- سعادت آباد- چهار دیواری- اشرفی اصفهانی- بلوار ابوذر- بلوار فردوس غرب و شرق- باغ فیض- جنت آباد جنوبی

440 82 443

175 70 440

نمایندگی تعمیر یخچال در مرکز تهران

ولیعصر- آ اس پ- امام خمینی- یوسف آباد- امیر آباد- فاطمی- کردستان- ونک- تخت طاووس- عباس آباد- مطهری- بهشتی- گاندی- کریم خان- چمران- مولوی- آپادانا- بلوارکشاورز

58 02 58 88

نمایندگی تعمیر یخچال در شرق تهران

پیروزی- تهران پارس- شهدا- بهارستان- سبلان-نظام آباد- مدنی- گرگان- هفت حوض- نارمک- رسالت- فرجام- هنگام- امام حسین- نیروی هوایی- دلاوران- خیابان دماوند- اهنگ

37 26 40 77

 

18 دیدگاه

 • با عرض سلام و احترام
  یخچال ما از نوع”اسنوا”البته مدل قدیمی سوالم این هست که:
  آیا چراغ یا لامپی که داخل یخچال است و با باز شدن یخچال باید اتومات روشن شود ولی این اتفاق نمی افتد. زمانی که در یخچال رو باز می کنیم لامپ داخل یخچال روشن نمیشه در صورتی که وقتی دستی اونو فشار می دهم چراغ داخل روشن می شود و از طرفی سیم کشی داخل یخچال رو هم چک کردم مشکلی نبود،لطفا راهنمایی کنید مشکل از چی هست؟
  با تشکر

 • [quote name=”علیرضا”]با عرض سلام و احترام
  یخچال ما از نوع”اسنوا”البته مدل قدیمی سوالم این هست که:
  آیا چراغ یا لامپی که داخل یخچال است و با باز شدن یخچال باید اتومات روشن شود ولی این اتفاق نمی افتد. زمانی که در یخچال رو باز می کنیم لامپ داخل یخچال روشن نمیشه در صورتی که وقتی دستی اونو فشار می دهم چراغ داخل روشن می شود و از طرفی سیم کشی داخل یخچال رو هم چک کردم مشکلی نبود،لطفا راهنمایی کنید مشکل از چی هست؟
  با تشکر[/quote]
  باسلام خدمت شما دوست عزیز
  در جواب سوال شما در وهله ی اول سنسور یخچال باید چک شود و بعد از آن در صورت خراب بودن، لامپ یخچال،تعویض شود.

 • سلام یه سوال داشتم ممنون میشم پاسخگو باشید
  چراغ قرمز رنگی روی صفحه نمایش دستگاه روشن شده این به چه معناست؟چه کار باید انجام بدم

 • سلام یه سوال داشتم ممنون میشم پاسخگو باشید
  چراغ قرمز رنگی روی صفحه نمایش دستگاه روشن شده این به چه معناست؟چه کار باید انجام بدم

 • با سلام و عرض ادب آیا درب ساید بای ساید که از قسمت زیر آب ریز پوسیده شده را میتوان درست کرد و یا باید درب عوض شود

 • سلام من یه ساید جنرال الکتریک دارم دمای آن را چگونه میتوانم تنظیم کنم،؟

 • سلام دوست عزیز .
  من یخچالم زمانی که شروع به کار میکند صدا میدهد مثل صدای چک چک .چه کار باید انجام داد آیا از موتور است؟

 • با سلام و خسته نباشید
  چطوری میشه یخچال سامسونگ را ریست کرد؟

 • سلام یه یخچال دوو دارم از داخل یخچالم صدایی مثل ریختن آب روی آتیش میاد لطفاً راهنمایی بفرمایید

 • سلام وقتتون بخیر
  برای خرید یخچال می‌خوام اقدام کنم بین برند سامسونگ یا ال جی کدوم بهتره ممنون میشم راهنمایی کنید

 • با سلام
  من بعد از چند وقت یخچال و زدم به برق همزمان با این کار فیوز خانه پرید از چه چیزی است آیا یخچالم سوخت
  ممنون میشم جواب بدید

 • اطلاعات خوبی راجع به تعمیر یخچال و تعمیر ساید بای ساید داره. ممنون

 • سلام آیا تعمیر یخچال تو خونمون انجام میشه یا باید بیاریمش شرکت؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *