تعمیر موتور یخچال ال جی

تعمیر موتور یخچال ال جی

دوست من, از رای شما سپاسگذاریم.

تعمیر موتور یخچال ال جی از فعالیت هایی می باشد که متخصصان حرفه ای خود را می‌طلبد در صورتی که شما نیازمند تعویض موتور یخچال الجی و یا تعمیر موتور یخچال ال جی شده باشید و بهتر است ایرادات ابتدایی ان را بررسی کنید.

موتور از قطعات بسیار مهمی در یخچال است که نباید از آن چشم پوشید چرا که این نادیده گرفتن دامن گیر خودتان خواهد بود. به طور مثال زمانی که شما از کارکرد یخچال احساس کردید که موتور فعالیت درستی ندارد  و یا اینکه سرما سازی یخچال به درستی انجام نمی‌گیرد، حتما پیگیر باشید و از تکنسین تعمیر یخچال ال جی درخواست کمک نمائید چون ممکن است مشکل جدی‌تری به وجود آید.اگر شما از کار فنی کمی سر در می آورید با دانستن اطلاعات کمی در مورد یخچال می توانید ایرادهای جزئی و ابتدایی یخچال را برطرف نموده در این صورت ما باید ایرادها و مشکلاتی که ممکن است شما را به تعمیر نیازمند گرداند بازگو کنیم تا با آنها آشنا شوید.

احتیاج به تعمیر و یا تعویض موتور یخچال ال جی دارید؟

موتور یخچال ساید ال جی

موتور یخچال ساید الجی یکی از برندهای قدیمی است که همه ما با آن آشنا هستیم و از این برند در لوازم خانگی خود استفاده میکنیم. اگر بخواهیم در مورد تاریخچه آن بیان کنیم می توان گفت که بیشتر قطعات برند ال جی در کشور کره ساخته شده است.

یخچال فریزرهای ال جی کیفیت بسیار بالایی دارند که دلیل کیفیت بالای آنها استفاده از موتورهایی قدرتمند و بادوام هستند. یکی از مزیت های یخچال های الجی  گارانتی ده ساله کمپرسور یا همان موتور یخچال ال جی است.

اگر به هر دلیلی دستگاه شما به مشکل برخورد و برای تعویض موتور یخچال الجی احتیاج به تعمیرکار داشتید میتوانید با مشاوران ما در ارتباط باشید.

تعمیر موتور یخچال ساید ال جی

در هنگام تعمیر یخچال ال جی مسئله ای پیش آمده است که باید دستگاه را تعمیر کنید. اگر موتور کمپرسور یخچال شما اینورتری باشد و نیاز به تعویض موتور یخچال الجی داشته باشید میزان هزینه آن بالای دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می باشد و اگر غیر اینورتری باشد میتوانید با مبلغی بین یک میلیون تا دو میلیون تومان یک موتور کمپرسور بسیار عالی برای یخچال ال جی خود تهیه کنید.

"</p

اجزای تشکیل دهنده موتور کمپرسور یخچال ال جی

کمپرسور مهمترین قطعات یخچال می باشد در واقع کمپرسور قلب یخچال بوده و کار خنک سازی یخچال را انجام می‌دهد. در صورتی که کمپرسور خراب باشد بسیار برای شما دردسر ساز می باش. زیرا اگر کمپرسور به طور صحیح تعمیر نشود مجبور به تعویض موتور کمپرسور خواهید بود هر کمپرسور از قطعات از اجزاء به نام میل لنگ، پیستون و سوپاپ تشکیل شده است بیشتر کمپرسور های یخچال ال جی خطی می باشد و با حرکت میل لنگ، پیستون و سوپاپ به حرکت درآمده و گاز مایع و طبیعی درون آن خنک شده و فضا را خنک می کند. اگر درون کمپرسورچیزی جز گاز مبرد و روغن مخصوص آن وجود داشته باشد کمپرسور شما دچار مشکل شده و شما نیاز به تعویض موتور یخچال الجی پیدا خواهد کرد.

علت خرابی موتورکمپرسور یخچال ال جی

هنگامی که شما یخچال ال جی جدید می‌خرید تعمیرکار و یا نصاب شما به شما می گوید اگر به خوبی از یخچال خود مراقبت نکنید قطعا با مشکل روبرو خواهید شد. در این مورد بسیاری از علت‌ها و دلایلی که ممکن است موجب خرابی کمپرسور یخچال شما شود را به شما گوشزد می‌کند مخصوصاً به این موارد که بسیار شایع بوده و در تمام این سال ها شبیه به هم می باشد. قبل از هر کاری شما بهتر است به تنظیم دمای یخچال بپردازید دمای یخچال نباید بیش از خنک و یا بیش از حد گرم باشد. موارد دیگر از جمله روشن نبودن فن کمپرسور یخچال که باعث می‌شود کمپرسور بیش از حد داغ شود و سالم نماند نیز باید بررسی شود و فن کندانسور یخچال باید تمیز بوده و با فاصله مناسب از دیوار قرار بگیرد تا کمپرسور یخچال خراب نشود. دلایل دیگری از جمله کار نکردن یخساز، خراب بودن واشر دور درب یخچال، تنظیم نبودن دمای یخچال، کار نکردن یخساز و …. باعث می شود که به موتور کمپرسور یخچال فشار امده و شما نیازمند تعمیر موتور کمپرسور یخچال گردید.

 

تعمیر یا تعویض موتور کمپرسور یخچال ال جی

انتخاب کردن موتور مناسب برای یخچال بسیار سخت می باشد زیرا موتور یخچال های ال جی با کیفیت عالی می باشند اما همین موضوع اگر از نوع بی کیفیت و نوع نا مرغوب و همچنین فیک آنها باشند شما را دچار دردسر کرده و شما مجبور میشوید در طول مدت زمانی که از یخچال استفاده می‌کنید آن را تعمیر کنید در این صورت بهتر است که شما به تعویض موتور کمپرسور یخچال به جای تعمیر بپردازید که هزینه آن را در قسمت قبل برای شما توضیح دادیم.

 

تعمیر کمپرسور تمام مدل های یخچال فریزر و ساید بای ساید ال جی

تعمیر کمپرسور و تعمیر موتور به راحتی انجام میشود افراد بسیار زیادی در این زمینه مشغول به کار بوده و تمرینات و آموزش‌های لازم را دیدند که بتوانند به تعمیر موتور کمپرسور یخچال ال جی و تعمیر موتور یخچال ال جی بپردازند اما با این وجود تفاوت هایی بین تعمیر موتور یخچال فریزر و ساید بای ساید ال جی وجود دارد که افراد با تجربه و کارآزموده در این زمینه به راحتی می‌توانند آن را انجام دهند و و مشکل شما را برطرف نمایند.

تعویض موتور کمپرسور یخچال ال جی

دلایل صدای زیاد موتور یخچال ال جی

یخچال ها ممکن است صداهای بسیار زیاد و گوناگونی داشته باشند اما صدای زیاد موتور یخچال فریزر به تعمیر موتور یخچال ال جی می‌گردد. اگر شما دلایل سرو صدای یخچال خود را ندانید یا در صدد برطرف کردن آن بر نیاید ممکن است با مشکلاتی از این قبیل رو به رو شوید صدا کردن موتور را می‌توان به این مورد که فن کمپرسور یخچال کار نمی کند و یا اینکه کندانسور یخچال با دیوار و یا وسایل ان برخورد میکند و موجب ایجاد صدای یخچال میگردد. ممکن است حتی یخچال تراز نباشد بهتر است که یخچال را از دیوار فاصله بدهید و غذا و تجهیزات و قطعاتی که در نزدیکی یخچال قرار گرفته‌اند را دور کنید. مورد دیگر بهتر است که به وسیله پایه های زیر یخچال آن را تراز کرده و صدای اضافه یخچال جلوگیری شود و برای سالم بودن فن یخچال بهتر است کندانسور یخچال یک ماه یکبار تمیز کرده و سالم بودن فن کمپرسور یخچال نیز اطمینان حاصل کنید.

 

تشخیص سوختگی موتور کمپرسور یخچال ال جی

این نکته‌ها را نیز بدانید که در چه صورتی ممکن است یخچال شما سوخته باشد و یا کار نکند در صورتی که یخچال شما روشن می‌شود و برای پنج ساعت تمام به طور مداوم کار می‌کنند و ترموستات آن خاموش نکرده و یخچال مجدد روشن نمیشود ممکن است موتور یخچال شما نیم سوز شده و نیازمند تعمیر شوید. درصورتیکه یخچال فریزر شما به خوبی خنک نمی کند و دمای آن بسیار پایین می باشد ممکن است فن کمپرسور شما سوخته باشد و یا اینکه کمپرسور دچار مشکل و نیم سوز شده باشد. اگر یخچال فریزر شما برفک زیادی می‌زند و برفک هاب آن مانع عبور مرور هوا می باشند به موتور یخچال فشار آورده و ممکن است که موتور یخچال شما بسوزد اما تشخیص اینکه یخچال شما دچار سوختگی موتور شده و نیازمند تعمیر باشید به سادگی امکان پذیر نیست و باید تعمیرکار آن را بررسی کند زیرا گاهی مواقع کار نکردن آن به دلایل دیگری مربوط می شود.

علت کار نکردن موتور یخچال الجی

تعمیر موتور یخچال رایج می باشد و مشکلات نادر دیگری نیز دارد در بعضی مواقع عدم داشتن گاز در کمپرسور یخچال و وصل نکردن پریز برق منجر میگردد که دستگاه شما کار نکند. در بعضی مواقع دیگر مانند ایرادات و اتصالاتی که در شبکه سیم کشی و برق یخچال وجود دارد باعث شده که یخچال کار نکند و موتور دچار مشکل گردد. خراب بودن یخساز واشر دور درب و… نیز منجر می‌شود.

تعمیر یخچال ال جی

2 دیدگاه

  • برای تعمیر موتور یخچال ال جی شما پیشنهاد چه موتوری را میدهید؟

    • دوست عزیز سلام
      برای تعویض موتور یخچال ال جی ما موتور امبراکو رابرای یخچال شما پیشنهاد میدهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *