• واحد امور پشتیبان تهران

  09126973783
 • تماس با شعبه غرب تهران

  44070175
 • تماس با شعبه شرق تهران

  77402637
 • تماس با شعبه مرکز تهران

  88580258
 • تماس با شعبه شمال تهران

  22794266

icon tel01

خدمات 24 ساعته در محل

تعمیر موتور یخچال ال جی | تعویض موتور یخچال ال جی | تعمیر موتور ساید بای ساید ال جی | سامی تکنیک

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 3.25 (2 رای )

تعمیر موتور یخچال ال جی - تعویض موتور یخچال ال جی

تعمیر موتور یخچال ال جی - تعمیر کمپرسور یخچال ال جی

تعمیر موتور یخچال ال جی از فعالیت هایی می باشد که متخصصان حرفه ای خود را می‌طلبد در صورتی که شما نیازمند تعمیر کمپرسور و یا تعمیر موتور یخچال ال جی شده باشید و بهتر است ایرادات ابتدایی ان را بررسی کنید.

اگر شما از کار فنی کمی سر در می آورید با دانستن اطلاعات کمی در مورد یخچال می توانید ایرادهای جزئی و ابتدایی یخچال را برطرف نموده و خود را از تعمیر موتور یخچال بی نیاز نماید در این صورت ما باید ایرادها و مشکلاتی که ممکن است شما را به تعمیر موتور یخچال ال جی نیازمند گرداند بازگو کنیم تا با آنها آشنا شوید.

 

تعمیر موتور یخچال ال جی

تعمیر موتور یخچال ال جی<

همانطور که برای شما گفتیم تعمیر موتور یخچال ال جی بسته به موارد و دلایل متفاوتی رخ می‌دهد اما اینکه شما به تعمیر موتور یخچال ال جی در اول خرابی و خطایی که مشاهده می کنید بپردازید کاری اشتباه می باشد یکی از اساسی ترین راه ها و راه حل ها برای جلوگیری از خرابی های بیشتر و هزینه‌های اضافه، پیدا کردن ایرادهای ابتدایی یخچال می باشد هر تعمیر کاری می داند که در ابتدا باید به رفع ایرادهای ابتدایی و ظاهری یخچال بپردازد سپس به تعمیر موتور یخچال ال جی اقدام کند دلایل زیادی برای خرابی یخچال ال جی وجود دارد از این دلایل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. خراب بودن سوئیچ درب یخچال

سوئیچ درب یخچال در مواقعی که یخچال باز می باشد یخچال و فریزر را خاموش می کند. اگر سوئیچ درب یخچال خراب شود یخچال روشن نمیشودو به موتور یخچال فشار میاورد. برای اینکه متوجه شوید که سوئیچ درب خراب می باشد بهتر است به تعمیرکار مراجعه کرده تا آن را مشاهده کرده و ایرادات جزئی آن را برطرف کند و به تعویض سوئیچ درب اقدام کند تا شما نیازمند تعمیر موتور یخچال ال جی نگردید.

 1. صفحه کنترل یخ

بعضی از یخچال ها از یک اشعه مادون قرمز برای تعیین سطح یخ یخساز یخچال استفاده می‌کنند که با صفحه کنترل یخ بررسی میشود اگراین صفحه کنترل صفحه خراب باشد یخچال قادر به یخ سازی نمی باشد بنابراین اطمینان پیدا کنید که صفحه کنترل سطح یخ به درستی کار می‌کند و در حال کنترل سطح یخ است اگر یخچال کار نمی کند بهتر است که صفحه کنترل را جابجا کرده و خود را از تعمیر موتور یخچال ال جی آسوده خاطر گردانید.

 

فیلم نمایندگی مجاز تعمیر موتور یخچال ال جی سامی تکنیک

 

تعویض کمپرسور یخچال ال جی ( تعویض موتور یخچال)

کمپرسور یخچال ال جی، کمپرسوری بسیار عالی و خاص می باشد زیرا برندی بوده که در طول سالیان سال جایگاه خود را در سطح کشورهای جهان مشخص کرده و طرفداران بسیار زیادی دارد. تعمیر موتور یخچال ال جی به دلیل تعویض کمپرسور یخچال ال جی بسیار رایج نمی باشد. موتور کمپرسور های این برند می‌تواند جایگزین برند های دیگر کرد و به راحتی آنها را تعویض نمود. اما به دلیل اینکه برند ال جی یکی از برندهای مطرح و عالی جهان است ساخته های آنها از کیفیت بینظیر و عالی برخوردار بوده و شما ممکن است پس از ۲۰ سال نیز نیاز به تعمیر کمپرسور یخچال ال جی و یا تعویض آن در صورت مراقبت صحیح از آن پیدا نکنید.

 

قیمت موتور یخچال ال جی و ساید بای ساید ال جی

قیمت موتور یخچال ال جی

در هنگام تعمیر یخچال ال جی مسئله ای پیش آمده است که قیمت موتور یخچال ال جی چه میباشد هر چه شما در این زمینه پیشروی کنید و به تعمیرات متعدد یخچال ال جی نیازمند شوید به این مسئله فکر می‌کنید که ایا خرید یک موتور یخچال ال جی به صرفه تر می باشد یا نه و تعمیر موتور یخچال ال جی. در هر هنگام خرید موتور ال جی باید دقت کنید که موتور یخچال شما اینورتری نباشد یا خیر. اگر موتور کمپرسور یخچال شما اینورتری باشد هزینه آن بالای دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می باشد و اگر غیر اینورتری باشد میتوانید با مبلغی بین یک میلیون تا دو میلیون تومان یک موتور کمپرسور بسیار عالی برای یخچال ال جی خود تهیه کنید.

 

اجزای تشکیل دهنده موتور کمپرسور یخچال ال جی

کمپرسورمهمترین قطعات یخچال می باشد در واقع کمپرسور قلب یخچال بوده و کار خنک سازی یخچال را انجام می‌دهد. تعمیر موتور یخچال ال جی در صورتی که کمپرسور خراب باشد بسیار برای شما دردسر ساز می باش. زیرا اگر کمپرسور به طور صحیح تعمیر نشود مجبور به تعویض موتور کمپرسور خواهید بود هر کمپرسور از قطعات از اجزاء به نام میل لنگ، پیستون و سوپاپ تشکیل شده است بیشتر کمپرسور های یخچال ال جی خطی می باشد و با حرکت میل لنگ، پیستون و سوپاپ به حرکت درآمده و گاز مایع و طبیعی درون آن خنک شده و فضا را خنک می کند. اگر درون کمپرسورچیزی جز گاز مبرد و روغن مخصوص آن وجود داشته باشد کمپرسور شما دچار مشکل شده و شما نیاز به تعمیر موتور یخچال ال جی و یا تعمیر کمپرسور یخچال ال جی پیدا خواهد کرد.

 

علت خرابی موتورکمپرسور یخچال ال جی

هنگامی که شما یخچال ال جی جدید می‌خرید تعمیرکار و یا نصاب شما به شما می گوید اگر به خوبی از یخچال خود مراقبت نکنید دچار تعمیر موتور یخچال ال جی و یا تعمیر کمپرسور یخچال ال جی خواهید شد. در این مورد بسیاری از علت‌ها و دلایلی که ممکن است موجب خرابی کمپرسور یخچال شما شود را به شما گوشزد می‌کند مخصوصاً به این موارد که بسیار شایع بوده و در تمام این سال ها شبیه به هم می باشد. قبل از هر کاری شما بهتر است به تنظیم دمای یخچال بپردازید دمای یخچال نباید بیش از خنک و یا بیش از حد گرم باشد. موارد دیگر از جمله روشن نبودن فن کمپرسور یخچال که باعث می‌شود کمپرسور بیش از حد داغ شود و سالم نماند نیز باید بررسی شود و فن کندانسور یخچال باید تمیز بوده و با فاصله مناسب از دیوار قرار بگیرد تا کمپرسور یخچال خراب نشود. دلایل دیگری از جمله کار نکردن یخساز، خراب بودن واشر دور درب یخچال، تنظیم نبودن دمای یخچال، کار نکردن یخساز و .... باعث می شود که به موتور کمپرسور یخچال فشار امده و شما نیازمند تعمیر موتور کمپرسور یخچال گردید.

 

تعمیر یا تعویض موتور کمپرسور یخچال ال جی

انتخاب کردن بین تعمیر موتور یخچال ال جی و یا تعویض موتور یخچال ال جی کاری بسیار سخت و طاقت فرسا می باشد زیرا موتور یخچال های ال جی با کیفیت عالی می باشند اما همین موضوع اگر از نوع بی کیفیت و نوع نا مرغوب و همچنین فیک آنها باشند شما را دچار دردسر کرده و شما مجبور میشوید در طول مدت زمانی که از یخچال استفاده می‌کنید آن را تعمیر کنید در این صورت بهتر است که شما به تعویض موتور کمپرسور یخچال به جای تعمیر موتور یخچال ال جی بپردازید که هزینه آن را در قسمت قبل برای شما توضیح دادیم.

 

تعمیر کمپرسور تمام مدل های یخچال فریزر و ساید بای ساید ال جی

تعویض موتور کمپرسور یخچال ال جی

تعمیر کمپرسور و تعمیر موتور یخچال ال جی در تمامی زمینه‌ها تعمیرات کمپرسور یخچال فریزر ال جی و تعمیرات موتور ساید بای ساید ال جی به راحتی انجام میشود افراد بسیار زیادی در این زمینه مشغول به کار بوده و تمرینات و آموزش‌های لازم را دیدند که بتوانند به تعمیر موتور کمپرسور یخچال ال جی و تعمیر موتور یخچال ال جی بپردازند اما با این وجود تفاوت هایی بین تعمیر موتور یخچال فریزر و ساید بای ساید ال جی وجود دارد که افراد با تجربه و کارآزموده در این زمینه به راحتی می‌توانند آن را انجام دهند و و مشکل شما را برطرف نمایند.

 

دلایل صدای زیاد موتور یخچال ال جی

یخچال ها ممکن است صداهای بسیار زیاد و گوناگونی داشته باشند اما صدای زیاد موتور یخچال فریزر به تعمیر موتور یخچال ال جی می‌گردد. اگر شما دلایل سرو صدای یخچال خود را ندانید یا در صدد برطرف کردن آن بر نیاید ممکن است با مشکلاتی از قبیل تعمیر موتور یخچال ال جی رو به رو شوید صدا کردن موتور یخچال ال جی را می‌توان به این مورد که فن کمپرسور یخچال کار نمی کند و یا اینکه کندانسور یخچال با دیوار و یا وسایل ان برخورد میکند و موجب ایجاد صدای یخچال میگردد. ممکن است حتی یخچال تراز نباشد بهتر است که یخچال را از دیوار فاصله بدهید و غذا و تجهیزات و قطعاتی که در نزدیکی یخچال قرار گرفته‌اند را دور کنید. مورد دیگر بهتر است که به وسیله پایه های زیر یخچال آن را تراز کرده و صدای اضافه یخچال جلوگیری شود و برای سالم بودن فن یخچال بهتر است کندانسور یخچال یک ماه یکبار تمیز کرده و سالم بودن فن کمپرسور یخچال نیز اطمینان حاصل کنید.

 

تشخیص سوختگی موتور کمپرسور یخچال ال جی

در صورت تعمیر موتور یخچال ال جی بهتر است این نکته‌ها را نیز بدانید که در چه صورتی ممکن است یخچال ال جی شما سوخته باشد و یا کار نکند در صورتی که یخچال شما روشن می‌شود و برای پنج ساعت تمام به طور مداوم کار می‌کنند و ترموستات آن خاموش نکرده و یخچال مجدد روشن نمیشود ممکن است موتور یخچال شما نیم سوز شده و نیازمند تعمیر موتور یخچال ال جی خود شوی. درصورتیکه یخچال فریزر شما به خوبی خنک نمی کند و دمای آن بسیار پایین می باشد ممکن است فن کمپرسور شما سوخته باشد و یا اینکه کمپرسور دچار مشکل و نیم سوز شده باشد. اگر یخچال فریزر شما برفک زیادی می‌زند و برفک هاب آن مانع عبور مرور هوا می باشند به موتور یخچال فشار آورده و ممکن است که موتور یخچال شما بسوزد اما تشخیص اینکه یخچال شما دچار سوختگی موتور کمپرسور یخچال ال جی شده و نیازمند تعمیر موتور یخچال ال جی باشید به سادگی امکان پذیر نیست و باید تعمیرکار آن را بررسی کند زیرا گاهی مواقع کار نکردن آن به دلایل دیگری مربوط می شود.

 

علت کار نکردن موتور یخچال ال جی

تعمیر موتور یخچال ال جی به دلیل کار نکردن آن رایج می باشد و مشکلات نادر دیگری نیز دارد در بعضی مواقع عدم داشتن گاز در کمپرسور یخچال و وصل نکردن پریز برق منجر میگردد که موتور یخچال ال جی شما کار نکند. در بعضی مواقع دیگر مانند ایرادات و اتصالاتی که در شبکه سیم کشی و برق یخچال وجود دارد باعث شده که یخچال کار نکند و موتور یخچال ال جی شما دچار مشکل گردد. خراب بودن یخساز واشر دور درب و... نیز منجر می‌شود که شما نیازمند تعمیر موتور یخچال ال جی شوید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید