تعمیر موتور یخچال دوو

تعمیر و تعویض موتور یخچال دوو

دوست من, از رای شما سپاسگذاریم.

تعمیر موتور یخچال دوو یکی از بهترین برندهای یخچال فریزر در جهان می باشد که مانند سایر یخچال ها از پیچیدگی‌های خاصی برخوردار است و ممکن است در طول سالیان دراز به شما تحمیل نشود و اگر شما به خوبی از یخچال فریزر خود مراقبت کنید دیگر احتیاج به تعویض موتور یخچال دوو نخواهید داشت. اما تعمیر یخچال دوو همچنین تعمیر موتور ساید بای ساید دوو مانند سایر تولیدات این شرکت به همین سادگی و راحتی امکان پذیر نیست و سختی های مربوط به خودش را دارد.

شما با اولین اتفاق و یا ایرادی که از یخچال فریزر خود می‌بیند لازم نیست که به تعمیر آن بپردازید. شما باید در ابتدا به رفع ایراد آن پرداخته و مشکلات احتمالی که ممکن است در طول یک سال و یا حتی در کارکرد یخچال وجود داشته باشد و به سایر قسمت ها مربوط می باشد را برطرف کند.

تعمیر موتور یخچال دوو

تعمیر موتور یخچال دوو

تعمیر موتور یخچال دوو توسط تعمیر کاری انجام میشود که اطلاعات کافی و دقیقی در مورد یخچال فریزر داشته باشد. تعمیرات موتور یخچال فریزر و یا تعمیر کمپرسور یخچال دوو ممکن است بر اساس کار نکردن قسمتی از یخچال و یا حتی ایرادی در سیم پیچی ها قطعات ارتباطی، فن ها، کندانسورها و یا حتی یخساز یخچال باشد که ایرادهای جزئی است و یک تعمیرکار خوب اول یخچال شما را بررسی می کند و تعیین میکند ایرادهای ابتدایی یخچال ممکن است از کدام قسمت ها باشد سپس اعلام میکند که شما نیازمند تعمیر موتور یخچال دوو هستید یا خیر.

فن خنک کننده موتور یخچال

از موارد بسیار مهمی که به تعمیر موتور یخچال دوو منجر می شود خراب بودن فن خنک کننده موتور یخچال می باش. هنگام نصب یخچال دوو باید به این مورد دقت کنید که فن خنک کننده موتور یخچال به خوبی کار کند و یخچال را به خوبی خنک کند و دمای آن را متناسب نگه دارد.

موارد دیگری از جمله سروصدای بسیار زیاد به هنگام کار کردن یخچال و یا حتی روشن، خاموش شدن یخچال از ایرادات بسیار مهم می باشد که در تعمیرات یخچال و تعمیر کمپرسور یخچال دوو نقش بسیار مهمی دارد بنابراین بهتر است با توجه به دفترچه راهنمای یخچال به نصب و تنظیم یخچال دوو و همچنین راهنمایی‌های تعمیرکار یخچال دوو به بررسی و تنظیم فن خنک کننده موتور یخچال دوو بپردازید تا نیازمند تعمیر موتور یخچال دوو نشوید.

سرد نکردن به اندازه کافی یخچال دوو

یکی از مواردی که شما را نیازمند تعمیر موتور یخچال دوو می‌کنند و یا شما گمان می‌کنید که به تعمیر موتور یخچال دوو نیاز دارید سرد نکردن یخچال دوو به اندازه کافی است. برای این مسائل باید دقت کنید که یخچال به طور صحیح به برق وصل شده است یا خیر و برای اطمینان از درستی و کارکرد صحیح آن بهتر است آن را به یک پریز دیگر وصل کنید. موتور فن یخچال فریزر و در محفظه پایین ممکن است خراب باشد و کمپرسور کار نکند درصورتی که کمپرسور یخچال شما کار نکند شما نیازمند تعمیر کمپرسور یخچال می باشید بهتر است درب های یخچال فریزر را به خوبی ببندید تا نیازمند تعمیر موتور یخچال دوو نشوید و یخچال شما به اندازه کافی سرد شود.

 

فیلم نمایندگی مجاز تعمیر موتور یخچال دوو سامی تکنیک

 

تعویض کمپرسور یخچال دوو ( تعویض موتور یخچال)

در مواقعی شما در هنگام تعمیر موتور یخچال دوو مجبور به تعویض موتور یخچال می شوید در شرایطی که از کارکرد موتور یخچال شما بسیار گذشته باشد و یا دچار تعمیرات متعددی شده باشد.ممکن است که شما به تعویض کمپرسور یخچال بپردازید.

کمپرسور یا موتور یخچال ممکن است برای شما هزینه بسیار زیادی را در بر داشته باشد بنابراین بهتر است که به مراقبت‌های لازم از یخچال فریزر پرداخته و آنچه که لازم است برای حفاظت طولانی مدت آن مورد نیاز باشد را بدانید. اما در صورتی که از عمر یخچال فریزر شما بیش از ۱۰ سال گذشته است و چندین بار شما به تعمیر موتور یخچال دوو پرداخته اید اکنون مجبور به تعویض کمپرسور یخچال دوو خواهید بود .

 

قیمت موتور یخچال دوو و ساید بای ساید دوو

قیمت موتور ساید بای ساید دوو

تعمیر موتور یخچال دوو شما را به این تفکر وا می‌دارد که هزینه خرید موتور یخچال جدید چقدر می باشد و یا اینکه آیا اگر شما تصمیم بگیرید یک موتور یخچال جدید خرید کنید به صرفه تر خواهد بود یا اینکه هر بار به تعمیر موتور یخچال دوو بپردازید.

قیمت یک موتور یخچال دوو در حالت معمولی حدود یک میلیون و پانصد تا دو میلیون تومان است. اگر کمپرسور یخچال که شما قصد خرید آن را دارید اینورتری می باشد نیز قیمت ها هم متفاوت میباشد. کمپرسورهای اینورتری به دلایل متعدد و گوناگون و همچنین نداشتن آلودگی برای محیط زیست قیمتی بالای دو میلیون تومان دارند.

 

اجزای تشکیل دهنده موتور کمپرسور یخچال

کمپرسور یخچال از اجزای متفاوت و گوناگون تشکیل شده است اما کمپرسورها عموماً از میل لنگ، پیستون و سوپاپ تشکیل شده است. چرخش دورانی میل لنگ و سوپاپ باعث می‌شود که پیستون به حرکت درآمده و هوای فشرده را به داخل یخچال به حرکت در بیاورد که باعث می‌شود دمای یخچال کم شده و یخچال فریزر شما خنک شود، در نتیجه کارکرد موتور کمپرسور یخچال باعث کارکردن یخچال شما نیز می‌شود. زمانی که کمپرسور خراب شود و یا درون آن به جز روغن و یا گاز مبرد چیز دیگری وجود داشته باشد کمپرسور شما خراب می‌شود و شما نیازمند تعمیر موتور یخچال دوو خواهید شد.

 

علت خرابی موتورکمپرسور یخچال دوو

تعمیر موتور یخچال دوو ممکن است بر اساس خرابی موتور کمپرسور یخچال رخ دهد. اگر به دنبال دلایل خرابی موتور کمپرسور یخچال فریزر خود هستید باید به این موارد دقت کنید. زمانی که کمپرسور یخچال داغ میکند عوامل متعدد و گوناگون برای آن تاثیر گذاشته و شما نیازمند تعمیر موتور یخچال دوو خواهید شد. علاوه بر این موارد متعدد و گوناگون از جمله کثیف بودند کندانسور و کارنکردن فن تبخیر یخچال نیز باعث می‌شود کمپرسور یخچال به درستی کار نکرده و شما دچار مشکلات متعدد و گوناگون از جمله تعمیر کمپرسور یخچال دوو شوید. مسائل دیگری نیز مانند خراب بودن فن کندانسور و یا حتی رله استارت نیز منجر میشود که آمپر کمپرسور یخچال خراب شود و کندانسور و کمپرسور یخچال شما با وجود ضررها و زیان های متعدد شما را نیازمند تعمیر موتور یخچال دوو کند.

 

تعمیر یا تعویض موتور کمپرسور یخچال دوو

مشکلات به وجود آمده در یخچال باعث می‌شود که شما به این فکر کنید که آیا تعمیر موتور ساید دوو در چه صورتی رخ میدهد.

اگر به خوبی از کمپرسور های یخچال و یخچال مراقبت نشود برای شما حدود ۱۵ الی ۲۰ سال فعالیت می‌کنند بدون اینکه خرابی داشته باشد. اما زمانی که موتور یخچال شما نیازمند تعمیرات متعدد و گوناگون می شود تعمیرکار نمی تواند برای شما تضمین کند که یخچال شما حدود یک ساعت دیگر روشن شود یا تا ۱۰ سال دیگر کار می‌کند و اگر از عمر یخچال شما بیش از ۱۰ سال میگذرد به شما پیشنهاد می کند که به جای تعمیر موتور یخچال دوو به تعویض موتور یخچال و کمپرسور یخچال بپردازید که برای شما به صرفه تر خواهد بود، زیرا شما یکبار هزینه خرید موتور را می دهید و برای شما چندین سال فعالیت می‌کن. در صورتی که تعمیر متعدد برای شما هزینه بسیار زیادی در بر خواهد داشت.

 

تعمیر کمپرسور تمام مدل های یخچال فریزر و ساید بای ساید دوو

تعمیر کمپرسور یخچال فریزر دوو

با توجه به اینکه فن‌آوری‌های روز به روز پیچیده‌تر ‌می‌شوند و شما را نیازمند تعمیرات الکترونیکی و اینترنتی می کند، شما برای تعمیر یخچال دوو نیازمند تعمیرکار هایی هستید که بتوانند به تعمیر موتور ساید بای ساید دوو و یا حتی سایر یخچالهای دوو بپردازد و فناوری به‌روز آنها اطلاع داشته باشد و بداند این موتورها چگونه فعالیت می‌کنند و ساختار آنها به چه صورت می باشد. بعضی از شرکت‌ها و تعمیر کارها با توجه به تجربه و سال ها کار کردن به خوبی این را می‌دانند و به راحتی یخچال دوو شما را تعمیر می‌کنند و ایرادات آن را برطرف میکنند.

 

دلایل صدای زیاد موتور یخچال دوو

تعمیر موتور ساید دوو ممکن است به دلیل سروصدای بسیار زیادی که دارد باشد. در این مورد شما در ابتدا باید به رفع عیوب سر و صدای یخچال بپردازد اگر یخچال فریزر شما به خوبی کار نمی کند و سر و صدای زیادی دارد بهتر است به تنظیم پایه های یخچال بپردازید. سپس ظروف و همچنین مواد غذایی داخل یخچال را در جای مناسب خود قرار دهید تا جلوی رفت و آمد هوای داخل یخچال را نگیرد. همچنین اگر هنگام باز کردن درب یخچال صدای آن متوقف می‌شود و دیگر صدای آن را نمی شنوید بهتر است که به تعویض فن داخل یخچال اقدام کرده و آن را تغییر دهید. در صورتی که با رفع تمام این موارد باز هم یخچال فریزر شما صدای بسیار زیادی داشت و با صدا کار می کرد بهتر است که به تعویض یا تعمیر موتور یخچال دوو بپردازید.

 

تشخیص سوختگی موتور کمپرسور یخچال دوو

اگر با وجود مسائل و مشکلات بسیار زیادی که وجود دارد که شما به تعمیر موتور یخچال دوو پرداخته و از سوختگی موتور کمپرسور یخچال خود مطمئن نیستید و به دنبال راهی برای تشخیص آن هستید، بهتر است به این مسائل دقت کنید اگر یخچال فریزر شما به هنگام روشن شدن با صدای متفاوت و ناگهانی روشن می شود و پس از آن کار نمی‌کند و یخچال شما به خوبی خنک نمی شود یکی از دلایلی میباشد که ممکن است یخچال فریزر شما سوخته باشد. مورد دیگری که باید به آن توجه کرد روشن نشدن یخچال فریزر و کار نکردن آن می‌باشد در این صورت نیز باید به سوختگی موتور یخچال فریزر دقت کرد اما با تمام این مسائل بهتر است از تعمیر کار بخواهید که به شما در تشخیص سوختگی موتور یخچال کمک کند.

 

علت کار نکردن موتور یخچال دوو

علاوه بر دلایلی که نیازمند تعمیر موتور ساید بای ساید دوو می باشد، مسائل دیگری از جمله وصل نبودن برق پریز و تنظیم نبودن درست موتور یخچال، خراب بودن سیم کشی های داخل یخچال، خراب بودن یخساز یخچال و … باعث می‌شود که یخچال فریزر شما کار نکند و شما را نیازمند تعمیر موتور یخچال دوو کند. بهتر است هنگام نصب یخچال فریزر و تنظیم آن از یک تعمیر کار مناسب و با تجربه استفاده کنید.

 

تاریخچه دوو 

این شرکت با ملیت کره جنوبی در سال 1967 در سؤل به مدیریت کیمم وو چونگ تاسیس شد و نام این شرکت برگرفته از مدیر این شرکت است و تشکیل شده از دو کلمه عالی و  woo  است ، این شرکت دارای 20 شرکت تابعه و زیر مجموعه ی نیز می باشد که آنها در زمینه های دیگری در حال فعالیت هستند و یا شرکت های زیادی به عضوی از زیر مجموعه این شرکت بوده که در این زمان یه عنوان شرکت های مستقفل در زمینه های مختلف در حال فعالیت هستند یکی از شرکت‌های  دوو، شرکت دوو الکترونیک است که از شرکت‌های زیر مجموعه دوو در دهه 90 بوده ، محصولات لوازم‌ خانگی دوو الکتریک با قدرت بالا در بازار بین‌المللی شناخته می‌شوند.

این شرکت امروزه بسیاری از کشورها از جمله مکزیک، اسپانیا، لهستان، مالزی، چین و ویتنام دارای شعبه و نمایندگی می‌باشد. این امر بیانگر قدرت بالای رقابتی محصولات دوو در سراسر جهان بوده .

 

معرفی محصولات دوو

 

محصولات دوو در ایران ، تحت لیسانس دیوو الکتریک ساخته می شوند .

شرکت دوو الکتریک اعتقاد بر این دارد که در هر شرایطی توانایی طراحی تولید و عرضه محصولات با دوام کیفیت بالا در سطح جهانی را می تواند دارا باشد ، باید به این نکته توجه کنید که شرکت دوو الکتریک قبل از فروپاشی اقتصادی در سال 1997 در آسیا در کره جنوبی در رتبه دوم شرکت های بزرگ قرار داشت .

 

راهنمایی خرید یخچال دوو چرا باید یخچال دوو را خریداری کنیم ؟

چه مجرد باشید چه متاهل چه تنها زندگی کنید چه با خانواده شما قطعا و حتما نیاز به یک یخچال خوب در منزل خود دارید شاید خرید یک یخجال خوب کاری مشکل به نظر برسد اما می تواینم راهنمای های لازم را برای خرید به شما بدهیم در بازار امروز با وجود نوسانات قیمت  ،یخچال دوو یکی از یخچال های خارجی با قیمت مناسب در بازار بوده ، در بازار مدل های مختلفی از یخچال های دوو وجود دارد ، دوو الکتریک توانسته با سرویس و کیفیت و قیمت مناسب رضایت مشترین خود را جلب کرده و محبوبیت خاص خود را در بین مشتری های خود نگه دارد .

مدل های مختلفی مانند یخچال فریزر دو مدل DES-2915W و یخچال فریزر D2BF-0025LW , در بازار وجود دارند که شما می توانید بستگی به نیاز و شرایط خود اقدام به خرید کنید .

 

سوالات متداول تعمیر موتور ساید دوو طبق سوالات شما دوستان عزیز طرح و پاسخ داده شده است امیدواریم که در این قسمت سوالات خود را در این متن پیدا کنید :

 

موتور یخچال دوو ساخت کجاست ؟

خوب موتور یک یخچال قلب تپنده ی اون یخچال هستش و بهتره که از کیفیت موتور یکی یخچال اطمینان داشته باشم .

موتور یخچال دوو در سری های پیشین خود که خود کره جنوبی بیشتر تولیداتش رو انجام میداد بیشتر موتور ها ی یخچال های دوو ساخت کره جنوبی بودنت ، اما در حال حاضر تنها می توانیم در یک سری از یخچال های دوو موتور های کره ی را پیدا کنیم و بیشتر از موتور های دامپر ساخت چین استفاده می شود که این موتور یخچال در سری A قرار دارد و دارای تمامی استاندارد های جهانی می باشد .

 

نطر مردم راجب یخچاله ای دوو چیست ؟

خوب نظرات متفاوت و زیادی در سر تا سر دنیا در مورد این یخچال کره ی زده می شود اما در کل اگر تمامی نظرات را در یک طرف بریزیم می توانیم ببینم که نظرات مثبت بیشتر از نظرات منفی می باشد و اکثریت مردم یخچال های دوو رو می پسندند .

نظرات مثبت مردم را میتوان از رنگ خوب بدنه ، کیفیت موتور ، کم صدا بودن موتور ، نیاز به تعمیرات خیلی کم و استفاده از طراحی مناسب یخچال فریزر های دوو دانست .

 

اشکال و معایب یخچال فریزر های دوو

همانطور که گفته شد یخچال فریزر های دوو از کیفیت بالای برخوردار هستند اما شکستگی زبانه درب ، خرابی برد و خرابی فن از موارد متداول تر تعمیرات یخچال های دوو به شمار میروند .

البته تعمیر موتور ساید بای ساید دوو در سری مدل های جدید دوو از بین رفته و اینکه در سری یخچال های جدید دوو میتوانیم موتور های اینورتر را ببینم که می توایند اطلاعات بیشتر را در مقاله قیمت موتور در مورد این موتور ها مطالعه کنید ، درکل موتورهای یخچال های ایورتر دارای صدای کمتر و مصرف برق کمتری می باشند که بسیار در کیفیت یخچال فرق ایجاد می کند .

یخچال فریزر های دوو وزن بسیار بالا تری نسبت به یخچال های معمولی دارد و این دلیل خاصی نیست و به صورت یک ویژگی برای تمامی یخچال های ساید بای ساید وجود دارد .

 

یخچال فریزر در حال حاضر ساخت کدوم کشور هستش ؟

یخچال فریزر های دوو هنوز هم ساخت کشور کره می باشند ، که در ایران از مرز های بانه و گناوه وارد ایران می شوند .

 

نمایندگی تعمیر و تعویض موتور یخچال دوو در شمال تهران

تجریش- پارک وی- الهیه-قلهک- مقدس اردبیلی- جردن- پاسداران- دروس- زعفرانیه- مدنی- شهرک محلاتی- فرشته- هروی- سهروردی- قیطریه- اندرزگو- آجودانیه- ازگل- دیباجی

33 201 264

266 94 227

نمایندگی تعمیر و تعویض موتور یخچال دوو در غرب تهران

مرزداران- صادقیه- شهرک غرب- جلال آل احمد- اکباتان- پونک- سعادت آباد- چهار دیواری- اشرفی اصفهانی- بلوار ابوذر- بلوار فردوس غرب و شرق- باغ فیض- جنت آباد جنوبی

440 82 443

175 70 440

نمایندگی تعمیر و تعویض موتور یخچال دوو در مرکز تهران

ولیعصر- آ اس پ- امام خمینی- یوسف آباد- امیر آباد- فاطمی- کردستان- ونک- تخت طاووس- عباس آباد- مطهری- بهشتی- گاندی- کریم خان- چمران- مولوی- آپادانا- بلوارکشاورز

58 02 58 88

نمایندگی تعمیر و تعویض موتور یخچال دوو در شرق تهران

پیروزی- تهران پارس- شهدا- بهارستان- سبلان-نظام آباد- مدنی- گرگان- هفت حوض- نارمک- رسالت- فرجام- هنگام- امام حسین- نیروی هوایی- دلاوران- خیابان دماوند- اهنگ

37 26 40 77

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *