• واحد امور پشتیبان تهران

  09126973783
 • تماس با شعبه غرب تهران

  44070175
 • تماس با شعبه شرق تهران

  77402637
 • تماس با شعبه مرکز تهران

  88580258
 • تماس با شعبه شمال تهران

  22794266

icon tel01

خدمات 24 ساعته در محل

توصیه ها در نگهداری ماکروویو

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رای )

a07برای اینکه یک آشپزی ایمن با ماکروویو (ماکروفر) داشته باشید مستلزم این است که معایب و فواید این دستگاه را بدانید که ما تمام آنها را برای شما جمع آوری کرده ایم .

چند روش ساده برای افزایش کارایی ماکروویو :

سطوح داخلی را تمیز نگه داشته تا تابش اشعه به طور موثر و یکنواخت  به غذا برسد با این توصیه ما به چند سوال شما پاسخ داده ایم مثلا یکی از سوالات متداولی که تمامی مصرف کنندگان ماکروویو با آن مواجه هستند .

آیا اشعه ماکروویو در سلامت انسان تاثیر گذار است ؟ با تحقیقات علمی به علم آمده مسئله سرطان زا بودن امواج در مواد غذایی رد شده است ولی این امواج در سلامت انسان تا زمانی تاثیر گذار هستند که از محفظه ماکروویو راهی به بیرون پیدا نکنند

ظروفی که ما نمی توانیم در داخل ماکروویو از آن استفاده کنیم عبارتند از

 •  ظروف فلزی و دارای روکش الومینیوم : این ظروف ها دقیقا مانند بدنه داخلی محفظه ماکروویو هستند یعنی اینکه اشعه با برخورد به آنها منعکس می شود پس این ظروف در ماکروویو کارایی ندارند.
 • ظروف پلاستیکی : گرمای بیش از حد ماکروویو باعث تغییر در ساختار شیمیایی این ظروف پلاستیکی می شود که این تغییر در ساختار موجب تولید مواد سمی در مواد غذایی می شود .

در کل می توان گفت که ظروفی که در ماکروویو گرم می شوند یعنی خود ظرف گرم شود برای ماکروویو مناسب نمی باشد

ظروفی که در ماکروویو می توانیم استفاده کنیم؟

 ظروف شیشه ای : یک روش ساده برای فهمیدن اینکه کدامیک از ظرف های شیشه ای مناسب ماکروویو هستند این است که ظرف مورد نظر را ۶۰ ثانیه داخل ماکروویو قرار داده و پس از اتمام کار اگر ظرف گرم شد یعنی مناسب ماکروویو نیست و اگر ولرم بود از آن ظرف می توانیم  برای گرم کردن استفاده کرد و اگر ظرف خنک بود می توانید برای پخت غذا از آن استفاده کنید.نکته مهم ظرف های ماکروویو نباید از جنس کریستال باشند چون گرمای ماکروویو آن را می شکند .

نکته مهم درمورد ماکروویو هیچگاه بدنه دستگاه را از پشت به دیوار نچسبانید دلیل اینکه این موضوع حائز اهمیت است که تمامی لوازم خانگی دارای فن خنک کننده میباشند این فن ها وظیفه خنک کردن قطعات دستگاه را دارند یعنی باید هوای گرم داخل را به بیرون هدایت کنند به همین علت نباید به دیوار چسبیده شوند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

pic03

با توجه به ضروری بودن کارکرد دائم لوازم خانگی شما عزیزان میتوانید در صورت بروز هرگونه مشکل در هر ساعت از شبانه روز با تکمیل کردن این فرم بصورت آنلاین با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا با اعزام تکنسین سریع ترین زمان ممکن مشکل دستگاه شما را برطرف کنند.

این فرم فقط برای مشترکین تهران و حومه تهران می باشد.

فرم ثبت درخواست تعمیرکار

ورودی نامعتبر است
ورودی نامعتبر است
ورودی نامعتبر است
ورودی نامعتبر است
ورودی نامعتبر است
ورودی نامعتبر است
ورودی نامعتبر است
ورودی نامعتبر است
کد امنیتی
ورودی نامعتبر است

* با ثبت سفارش آنلاین شما از 10% تخفیف برخوردار شوید.

* اولویت سرویس دهی با مشتریانی است که از طریق ثبت سفارش آنلاین درخواست خود را ثبت کنند.

*این فرم فقط برای درخواست تعمیرکار می باشد.

pic04