• واحد امور پشتیبان تهران

  09126973783
 • تماس با شعبه غرب تهران

  44070175
 • تماس با شعبه شرق تهران

  77402637
 • تماس با شعبه مرکز تهران

  88580258
 • تماس با شعبه شمال تهران

  22794266

تعمیر موتور یخچال بکو | تعویض موتور یخچال بکو | تعمیر موتور ساید بای ساید بکو | سامی تکنیک

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 4.50 (1 رای)

تعمیر موتور یخچال بکو - تعمیر کمپرسور یخچال بکو

تعمیر موتور یخچال بکو - تعمیر کمپرسور یخچال بکو

تعمیر موتور یخچال بکو یکی از تعمیراتی می باشد که نیازمند متخصص و تعمیر کار حرفه‌ای است. این افراد باید اموزش های لازم و خاص خود را دیده باشند زیرا سیستم ها و نرم افزارهای بکو به صورتی طراحی می شوند که از پیچیدگی خاص و فن اوری روز بهره فراوان برده و تعمیر موتور یخچال این محصولات نیز باید توسط افرادی انجام شود که از توانایی خاصی برخوردار بوده و با تکنولوژی به روز این محصولات اشنایی داشته باشند.

 

تعمیر موتور یخچال بکو

تعمیر موتور یخچال بکو

در همه مواقع ضروری نیست که شما به تعمیر موتور یخچال بکو بپردازید لازم است که به بررسی مواردی که منجر به خرابی یا عدم کارکرد صحیح یخچال میشود پرداخته و ان ها را بر طرف کنید. بعضی از این موارد تنها یک تنظیم یا بررسی و تمیز کاری لازم دارد و نیازی به تعمیر موتور یخچال بکو و تعمیر کمپرسور یخچال بکو نیست.

 1. یخچال بیش از حد سرد یا گرم است

اگر به تازگی یخچال خود را نصب کرده اید نیازی به تعمیر موتور یخچال بکو نیست ممکن است مدت زمانی طول بکشد تا یخچال به دمای طبیعی خود برسد.اما اگر بعد از چند ساعت دما خیلی کم یا زیاد بود بهتر است تنظیمات دما را به صورت دستی انجام دهید. دمای یخچال باید بین سه تا پنج درجه باشد اما اگر یخچال پس از چند ساعت به دمای صحیح نرسید ممکن است ترموستات یخچال خراب باشد و ممکن است شما به تعمیر موتور یخچال بکو نیازمند باشید.

 1. قسمت بیرونی یخچال بیش از حد گرم است

زمانی که احساس میکنید دمای خارج از یخچال و اطراف یخچال زیادی گرم است نگران نباشید شما نیازی به تعمیر موتور یخچال بکو ندارید این یخچال ها به صورتی طراحی شده اند که دمای گرم را به خارج از یخچال هدایت میکند تا بتواند ان را از بین ببرد اما اگر این گرما زیاد شد ممکن است نیاز به تعمیر موتور یخچال بکو داشته باشید.

 1. کارکردن مداوم یخچال

در زمان تعمیر موتور یخچال بکو متوجه خواهید شد که خنک بودن و دمای پایین یخچال به دلیل کار کردن کمپرسور است اما اگر یخچال صدا میکند به دلیل بد کار کردن کمپرسور برای حفظ دمای یخچال است که اگر ادامه پیدا کند منجر به تعمیر کمپرسور یخچال بکو‌خواهد شد.

شما با رعایت بعضی موارد میتوانید این مسئله را برطرف کنید اول اینکه بررسی کنید دمای محیط خارج مناسب باشد. درب یخچال برای مدت طولانی باز نباشد. و کویل های روی یخچال و فریزر یخچال مانع از گردش هوا در اطراف یخچال نشود تا دستگاه به خوبی کارکند.

 1. وجود رطوبت در داخل یخچال

وجود رطوبت در داخل یخچال و جمع شدن آب در ان میتواند یکی از نشانه هایی باشد که شما را نیازمند تعمیر موتور یخچال بکو گرداند لذا باید به رفع این موارد بپردازید و به بررسی واشرهای درب و مسیرهای عبور و رطوبت در یخچال بپردازید و از سالم بودن ان ها اطمینان کنید.

 

فیلم نمایندگی مجاز تعمیر موتور یخچال بکو سامی تکنیک

 

تعویض کمپرسور یخچال بکو( تعویض موتور یخچال)

با توجه به ایراداتی که یخچال خواهد داشت و در هنگام تعمیر موتور یخچال بکو لازم نیست با اولین ایراد جزئی به تعویض موتور یخچال یا تعمیر موتور یخچال بکو بپردازید. تعمیر کار شما تنها در صورتی به شما هشدار تعویض موتور یخچال بکو را خواهد داد که موتور سوخته باشد و تعمیر ان برای شما دردسر شده و شما مجبور به تعمیرات مجدد و تکراری یخچال شوید.

 

قیمت موتور یخچال بکو و ساید بای ساید بکو

قیمت موتور ساید بای ساید بکو

با توجه به کیفیت و کارایی موتور یخچال در صورت نیاز به تعمیر موتور یخچال بکو و ضرورت تعویض آن نیاز است که شما قیمت این برند از موتور یخچال را بدانید تا درصورت نیاز به خرید و تعویض موتور و کمپرسور یخچال دچار مشکل نگردید.

قیمت یک کمپرسور و موتور معمولی یخچال با توجه به قدرت و سرعتی که دارد متفاوت است در حال حاضر یکی از برترین برندهای دنیا بکو می باشد قیمت آن حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تا ۲ میلیون تومان می باشد علاوه بر این موتورهای یخچال بکو که اینورتری می‌باشند قیمت‌های بالای دو میلیون تومان دارند قیمت موتور کمپرسور یخچال وابسته به ارز بوده و هرچه قیمت ارز بالاتر برود این موتورها گران تر میشوند و شما باید هزینه بیشتری بابت آن بپردازید.

 

اجزای تشکیل دهنده موتور کمپرسور یخچال

یکی از مواردی که در هنگام تعمیر یخچال بکو در میابید آشنایی با اجزای یک کمپرسور می باشد. کمپرسور از حیاتی ترین قطعات یک یخچال است اگر کمپرسور حرکت نکند و به فعالیت خود ادامه ندهد یخچال ما هرگز خنک نمی شود. کمپرسورها از میل لنگ، سوپاپ و پیستون تشکیل شدند که با حرکت دورانی میل لنگ و سوپاپ گاز مبرد ثابت شده و در نتیجه حرکت مداوم کمپرسور یخچال منجر به کار کردن یخچال می شود. اگر کمپرسور یخچال داری مشکل شود و یا کار نکند و یا داخل آن به جز گاز مبرد و روغن مایع دیگری باشد باعث میشود کمپرسور درست کار نکند و شما مجبور به تعمیر کمپرسور یخچال یا تعمیر موتور یخچال بکو شوید. گازهایی که برای یخچال استفاده می شد در سال‌های گذشته گفته شده است که آسیب بسیار جدی به لایه ازون وارد کرده و محیط ‌زیست را تخریب می‌کند اما امروزه دانشمندان با توجه به تحقیقاتی که انجام دادند گازهای مبرد به وجود آوردند که در یخچال های جدیدی که مشاهده می‌کنیم کمترین خطر و آسیب را به محیط زیست و لایه اوزون وارد خواهند کرد.

 

علت خرابی موتورکمپرسور یخچال بکو

تعمیر موتور یخچال بکو ممکن است مسائلی برایتان به وجود بیاورد که شما توجه کنید به چه علتی ممکن است کمپرسور یخچال خراب شود؟ دلایل متعددی می‌توان برای خرابی یک موتور کمپرسور یخچال نام برد تعمیر موتور یخچال بکو در صورتی انجام میشود که شما اطمینان پیدا کنید که مسیر گردش گاز در یخچال مسدود نشده، موتور یخچال نیم سوز نشده است و مطمئن شوید که سیمهای کندانسور تمیز بوده و آنها مسدود نیستند. موارد دیگری از جمله اینکه مطمئن شوید که یخساز یخچال کار می‌کند، ترموستات سالم است و .... باعث می‌شود که اطمینان کنید که موتور کمپرسور یخچال شما سالم است. اما در صورتی که تمامی این ایراد ها را برطرف کرده تعمیرکار موتور یخچال بکو بخواهید که موتور یخچال شما را بررسی کرده و به رفع عیوب آن بپردازد در صورتی که از موارد فوق نباشد شما نیازمند تعمیر موتور یخچال بکو خودخواهید بود.

 

تعمیر یا تعویض موتور کمپرسور یخچال بکو

تعمیر و تعویض موتور کمپرسور یخچال در صورت برای شما رخ خواهد داد که شما از خراب بودن کمپرسور یخچال خود اطمینان پیدا کنید. تعمیر موتور یخچال بکو برای شما هزینه کمتری در بر خواهد داشت و شما لازم نیست که هزینه بسیار زیادی جهت خرید یک کمپرسور نو بپردازید. اما در صورتی که عمر کمپرسور یخچال شما گذشته باشد و شما حدود ۱۰ سال باشد که از آن استفاده می کنید بهتر است که به تعویض موتور کمپرسور یخچال خود اقدام کنید زیرا تعمیر موتور یخچال بکو برای شما دردسر خواهد داشت و شما مرتب باید آن را تعمیر کرده و به تعمیرکار بسپارید.

 

تعمیر کمپرسور تمام مدل های یخچال فریزر و ساید بای ساید بکو

تعمیر کمپرسور یخچال فریزر بکو

مدل های متنوع محصولات بکو با تعمیر موتور یخچال بکو در عرصه های متفاوت روبرو است. تعمیر موتور یخچال فریزر بکو با تعمیر موتور ساید بای ساید بکو کمی متفاوت است و تفاوت های بسیار زیادی با هم دارند کسی که بتواند تعمیر موتور یخچال بکو را به راحتی انجام دهد قطعاً می‌تواند تعمیر انواع متفاوت و گوناگونی از مدلهای یخچال فریزر را نیز انجام دهد و این کمپرسورها مدل های یخچال فریزر و ساید بای ساید کمی دشوار است وبا پیچیدگی‌های روبرو است اما تعمیر کار هایی که آموزش‌های لازم را دیده‌اند می‌توانند به راحتی و در ابتدا با رفع عیب و ایرادهای جزئی و سپس تعمیر کلی به تعمیر انواع موتور ها و کمپرسور های یخچال فریزر بکو بپردازند.

 

دلایل صدای زیاد موتور یخچال بکو

تعمیر موتور یخچال بکو به دلیل سروصدای بسیار ضروری به نظر نمیرسد. این سرو صدا ممکن است نشانه سخت کار کردن کمپرسورمی باشد. زمانی که کمپرسور با صدای بسیار زیاد کار میکند نشان دهنده سخت کار کردن کمپرسور یخچال میباشد اما قبل از اینکه این کار را انجام دهید به تناسب یخچال با دیوار و تمیز بودن فاصله کندانسورها دقت شود علاوه بر این بهتر است به این مسائل نیز دقت کنید که دمای اطراف یخچال بر کارکرد یخچال و همچنین سر و صدای ان تاثیر میگذارد.

 

تشخیص سوختگی موتور کمپرسور یخچال بکو

تعمیر موتور یخچال بکو با توجه به شرایطی که وجود دارد رخ میدهد در بعضی مواقع سر و صدای زیاد، کار نکردن یخچال، تنظیم نبودن دما، خراب بودن فن باعث می‌شود که شما فکر کنید موتور یخچال نیازمند تعمیر موتور یخچال بکو باشید. اما تشخیص سوختگی موتور کمپرسور یخچال پس از بررسی موارد از جمله تنظیم نبودن دما، خراب بودن یخچال، یخساز یخچال، عدم تنظیمات یخچال، قطع بودن برق و پریز برق توسط تعمیر کار انجام شود و تصمیم به تعمیر آن نیز توسط تعمیرکاری که تجربه چنین کاری را دارد نیز باید انجام شود.

 

علت کار نکردن موتور یخچال بکو

یخچال ها به دلایل متعدد و گوناگونی کار نمیکنند و مشکلاتی را پدید میاورند یکی از این موارد که به تعمیر موتور یخچال بکو منجر میشود سالم نبود فن کمپرسور یخچال است. زمانیکه فن کمپرسور یخچال خراب است و ان را خنک نمیکند باعث خرابی کمپرسور و در نتیجه کار نکردن یخچال میشود. اگر به تازگی یخچال فریزر را خریداری کرده اید و روشن نمیشود باید به تنظیمات یخچال و اتصالات ان دقت شود البته گاهی تنها ایراد دوشاخه برق منجر به روشن نشدن ان میشود اما گاهی یخچال روشن میشود و باصدای زیاد خاموش میگردد که نشانه خوبی نیست و قطعا باید به تعمیر موتور یخچال بکو بپردازید.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید