ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی

دوست عزیز به این مطلب رای دهید.

ماشین ظرفشویی یک دستگاه مکانیکی است که برای ضد عفونی کردن میوه ها و سبزیجات و پاک کردن ظروف به کار می رود . نخستین بار ظرفشویی را یک زن ثروتمند به نام جوزفین کاکرن در سال۱۸۸۶ میلادی اختراع کرد…

و در نمایشگاه جهانی شیکاگو با نمایش گذاشت.ماشین های ظرفشویی انواع مختلفی دارد : توکار و رومیزی و ایستاده توکار که داخل کابینت اشپزخانه نصب می شوند و ماشین ظرفشویی رو میزی سبک و قابل جابجایی است ماشین ظرفشویی ایستاده که برای حجم و تعداد بالای ظروف در نظر گرفته شده ماشین های ظرفشویی ۶ تا ۸ نفره که مخصوص خانواده های کوچک هستند که به نام ماشین های رومیزی شناخته شده است که به درد کسانی می خورد که زیاد اهل مهمانی دادن نیستند و خانواده کم جمعیتی را دارا هستند ماشین های ظرفشویی ۱۲ نفره که جز پرطرفدارترین ماشین ها هستند حجم بالایی از ظرف را در برمیگیرنند که بیشتر به درد خانواده های پر رفت و آمد و آن هایی که فقط ۱ بار در طول روز ظرف ها را می شویند کاربرد دارد. اصل کار این دستگاه گندزدایی- تمیز کردن ظرف ها از هر گونه آلودگی محسوب می شود.

روش شستشوی ظرف صرفه جویی زیادی در زمان و هزینه می شود همچنین میزان شکستن ظرف را در حین شستشو کاهش می دهد و کمک می کند آشپزخانه ای تمیز و عاری از هرگونه شلوغی و کثیفی را برای شما به وجودبیاورد یکی از مزیت های مهمی که استفاده از ماشین ظرفشویی میتوان اشاره کرد رعایت اصول بهداشتی در این کار است که باعث گندزدایی و از بین بردن باکتریها ، موجود است . عمل شستشو در این گونه ماشین ها با کمترین آب ممکن صورت میگیرد اما این در حالی است که شستن ظروف به روش دستی میزان دو برابر آب استفاده از ماشین ها را شامل می شود.

اجزا و قسمت مختلف مخزن عبارتند از :

  • قفسه
  • فیلتر غذا
  • آبگرمکن
  • سوراخ های آب فشان
  • خشک کن
  • صفحه نمایش (دیس پلی )

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *