نحوه تمیز کردن آب پاش ماشین ظرفشویی


دوست عزیز به این مطلب رای دهید.

نحوه تمیز کردن آب پاش ماشین ظرفشویی بسته به اینکه چند بار در روز از ماشین ظرفشویی خود استفاده می‌کنید، به همان نسبت هم باید به تمیز کردن ماشین ظرفشویی بپردازید. اما به صورت کلی شستشوی ماشین ظرفشویی به نظافت روزانه، نظافت هفتگی و نظافت ماهانه تقسیم‌بندی می‌شود. در ادامه به مواردی که لازم است برای تمیز کردن ماشین ظرفشویی رعایت شوند، اشاره خواهد شد:

  • نظافت روزانه: تکه‌های قابل‌ مشاهده غذا را از داخل ماشین درآورید.
  • نظافت هفتگی: لبه‌های درب و واشر را از هرگونه آلودگی پاک کنید. در ضمن لازم است فیلتر را از جایش بیرون آورده و تمیز کنید.
  • نظافت ماهانه: فضای داخلی ماشین ظرفشویی را تمیز کنید.

در صورت نیاز به تمیز کردن ماشین ظرفشویی در قسمت‌های بیرونی، لبه‌ها و لکه‌های موجود روی دستگاه را تمیز کنید.

مراحل تمیز کردن آب پاش ماشین ظرفشویی به این صورت است آب پاش های ماشین ظرفشویی دارای سوراخ های ریزی هستند که آب از انها با فشار بسیار زیاد به ظروف پاشیده میشوند…

و در مرور زمان این سوراخ ها بر اثر چربی ظروف و املاح آب بسته میشوند که ما باید به نظافت آنها اهمیت بسیاری بدهیم که تمیز بودن آب پاش ها نتیجه بسزایی در پایان شستشو دارد در غیر این صورت باید به تعمیر ماشین ظرفشویی خود اقدام کنید.

در اینجا ما به نحوه تمیز کردن آب پاش ماشین ظرفشویی و طریقه شستشو آب پاش ماشین ظرفشویی می پردازیم:

 

1) ابتدا دو شاخه ماشین ظرفشویی را از پریز برق جدا میکنیم

 

t02

 

2) سپس مطابق شکل اهرم آب پاش را که در زیر سبد ماشین ظرفشویی میباشد را از ماشین ظرفشویی جدا میکنیم

 

t03

 

3) نحوه تمیز کردن آب پاش ماشین ظرفشویی پس از آن سوراخ های روی پروانه آب پاش را با استفاده از اجسام نوک تیز تمییز میکنیم تا کاملا باز شده و آب به راحتی از آن عبور کند.

 

t04

 

4) مطابق شکل زیر پروانه آب پاش ماشین ظرفشویی که با یک پیچ به اهرم چسبیده است را باز کرده و برای اطمینان از تمیز بودن آن آنرا به شیر آب وصل میکنیم تا از باز بودن سوراخ های آن خاطر جمع شویم

 

t05

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *