سوالات و عیب هایی ماشین لباسشویی

سوالات و عیب هایی ماشین لباسشویی

دوست عزیز به این مطلب رای دهید.

امروزه ماشین لباسشویی یکی از ضروری‌ترین لوازم خانگی هر خانواده‌ای محسوب می‌شود که در صورت خرابی می‌تواند برای شما مشکلات زیادی را به وجود آورد از این رو عیب یابی ماشین لباسشویی و رفع مشکل در سریع‌ترین زمان ممکن اهمیت زیادی دارد. به خصوص زمانی که تمامی لباس‌هایتان کثیف است و احتیاج به استفاده از لباسشویی را دارید. گاهی ممکن است برخی از مشکلات به وجود آمده جزئی باشد و در صورت آشنایی با مشکلات متداول این دستگاه بتوانید خودتان برای رفع مشکل  سوالات و عیب هایی ماشین لباسشویی اقدام کنید. در این مقاله به بررسی رایج‌ترین ایرادات ماشین لباسشویی و نحوه رفع آنها پرداخته‌ایم.

فهرست مطالب

در صورتیکه سوالات و عیب هایی ماشین لباسشویی شما رفع نشده است جهت تعمیر لباسشویی خود با ما تماس بگیرید.

 

چرا بدنه ماشین لباسشویی برق دار می باشد؟

برای رفع مشکل ماشین لباسشویی را از برق بکشید و سپس تمامی قطعات الکتریکی آن را از مدار خارج کرده و سپس قطعات را یکی یکی به مدار اضافه کنید و پس از هر بار که قطعه ای را به مدار اضافه کردید تست برق را گرفته و اگر برق گرفتگی در بدنه احساس کردید یعنی آن قطعه معیوب است.

برای رفع مشکل اگر در رفع مشکل شماره ۱  ایراد برطرف نشد مشکل از سیم های دستگاه می باشد که باید یا به صورت کلی سیم کشی دستگاه لباسشویی عوض شود و یا هر سیم را به صورت جداگانه تست می کنیم.

چرا با روشن شدن ماشین لباسشویی فیوز برق منزل می پرد؟

 برای رفع مشکل سیم کشی مدار اشتباه است که اگر قطعه ای و یا سیم کشی را تعویض یا تعمیر کرده اید باید مجدداً آن ها را چک کنید.

برای رفع مشکل یکی از قطعات مصرف کننده لباسشویی کاملاًمعیوب شده است که در این مرحله باید تمامی مصرف کننده های لباس شویی را از برق جدا کنید و سپس لباسشویی راروشن کنید اگر فیوز منزلتان قطع نشد یعنی ایراد را پیدا کردید پس باید در هر مرحله قطع و وصل ماشین لباسشویی یکی از مصرف کننده ها را به مدار اضافه کنید تا قطعه معیوب را پیدا کنید.

چرا لباسشویی روشن نمی شود؟

 رفع مشکل : پریز برق منزل برق ندارد که با استفاده از دستگاه دیگری می توانید از برق داشتن یا نداشتن پریز برق مطلع شوید

رفع مشکل : دو شاخه لباسشویی ویا سیم آن قطعی دارد که با استفاده از اهم متر می توانید از سلامت یا معیوب بودن دو شاخه و سیم لباسشویی اطمینان حاصل نمایید.

رفع مشکل : کلید های لباسشویی خراب است.

 رفع مشکل : درب ماشین لباسشویی کاملاًبسته نشد است.

 رفع مشکل : میکرو سوئیچ ماشین لباسشویی خراب شده است که با استفاده از اهم متر آن را تست می کنیم که در صورت خراب بودن یا آن را تعمیر می کنیم و یا اینکه آن را تعویض می کنیم.

چرا همه ی پودر ریخته شده در جا پودری ماشین لباس شویی کاملاًحل نشده است؟

رفع مشکل : فشار آب شهری ضعیف می باشد:در جاهایی که فشار آب بسیار کم است معمولاًآب را از طریق جا پودری به صورت دستی وارد دستگاه میکنیم  تا شیربرقی زیاد زیر بار قرار نگیرد.

رفع مشکل : جا پودری لباسشویی و مخزن آن کثیف می باشد که با استفاده از یک مسواک و فرچه تمامی قسمت های جا پودری و مخزن آن را شستشو داده و با آب گرم آن را بشویید.

رفع مشکل : پودر ماشین لباسشویی در جای مورد نظر آن برنامه قرار نگرفته است . در هر برنامه شستشو در ماشین لباسشویی پودر باید در جای معین خود فرا گیرد که با توجه به برنامه هایی که کمپانی سازنده ماشین لباسشویی تعیین کرده است پودر را در خانه مخصوص گفته شده در جا پودری قرا گیرد.

رفع مشکل : فیلتر شیر برقی لباسشویی کثیف می باشد .که در صورت کثیف بودن آن فشار آب به داخل جا پودری کاهش یافته و ماندن پودر در جا پودری لباسشویی طبیعی است.

یکی دیگر از سوالات و عیب هایی ماشین لباسشویی وقتی دستگاه ماشین لباسشویی را روشن می شود آب وارد مخزن می شود ولی آبگیری تمام نمی شود.

 برای رفع مشکل شاید مدار را اشتباه بسته ایم یکبار بصورت کلی نحوه اتصالات شیر برقی ،تایمر و هیدروستات را چک کنید.

رفع مشکل هیدروستات لباسشویی خراب می باشد
هیدروستات لباسشویی را تست کرده و در صورت معیوب بودن آن را تعویض کنید . در بعضی از مواقع طبق تجربه شلنگ هوای هیدروستات خراب و یا پاره باشد باعث بوجود آمدن این مشکل می شود.

رفع مشکل :  پودر شوینده ماشین لباسشویی تقلبی است: انتخاب پودر شوینده با میزان کف کنترل شده در کارکرد ماشین لباسشویی بسیار حائز اهمیت می باشد که در صورتی که پودر بیش از اندازه کف بوجود آورد، این کف ها به داخل لوله های هوایی هیدرواستات می شود و در عملکرد ماشین لباسشویی اختلال بوجود می آورد .

آب جذب شده توسط ماشین لباسشویی بسیار زیاد است؟

رفع مشکل هیدرو استارت لباسشویی تنظیم نیست . تنظیم مجدد هیدرواستات لباسشویی کاری بسیار دشوار است و بخاطر اینکه حجم آب جذب شده توسط ماشین لباسشویی در عمر مفید موتور ماشین لباسشویی بسیار تاثیر گذار می باشد پس بهتر است هیدرو استات لباس شویی را تعویض کنید.

تایمرلباسشویی در تغییر اتومات برنامه های شستشو دچار مشکل شده و وسط کار متوقف می شود؟

رفع مشکل. توپی تایمر خراب است:یکی از مشکلاتی که مصرف کنندگان ماشین های لباسشویی با آن مواجه می شوند چرخاندن تایمر در خلاف جهت عقربه های  ساعت می باشد که باعث شکستن تعدادی از خار های توپی تایمر لباسشویی می شود که در این صورت بایدتوپی تعویض گردد.

عملیات شستشو انجام می شود ولی آب ماشین لباس شویی تخلیه نمی شود ؟

رفع مشکل : پمپ تخلیه سوخته است که در این صورت حتماًباید پمپ  تخلیه لباسشویی تعویض شود که در قسمت تعمیرات و مقاله ها طریقه تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی را مرحله به مرحله توضیح داده ایم.

رفع مشکل : سیم سیم های بین پمپ تخلیه لباس شویی و تایمر قطعی دارند که برای تست آن از اهم متر کمک می گیریم تا از سالم بودن آن مطمئن شویم.

 چرا موتور لباس شویی چند لحظه پس از حرکت می ایستد؟

رفع مشکل : اورلد لباسشویی خراب است.

رفع مشکل : موتور لباسشویی نیم سوز شده است سیم پیچ های موتور لباسشویی را تست کرده که در صورت معیوب بودن باید کامل تعویض شوند.

رفع مشکل :  بار ماشین لباسشویی زیاد است ،ریختن لباس های  بیش از حد معمول .که اندازه و مقدار  آن را در دفترچه راهنمای لباسشویی خود می توانید رویت کنید  که باعث افزایش جریان کششی موتور لباسشویی خواهد شد.

چرا ماشین لباسشویی پس از تمام کردن مرحله آبگیری سایر عملیات شستشو را  انجام نمی دهند؟

رفع مشکل : بوبین تایمر لباسشویی سوخته است که باید آن را تعویض کنید.

رفع مشکل :  هیدرو استات خراب است.

رفع مشکل : سیم های بین هیدرواستات و تایمر ماشین لباسشویی خراب است

چرا از زیر ماشین لباسشویی آب نشتی دارد؟

برای رفع این مشکل پارگی شلنگ ها ماشین لباسشویی پارگی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی

چرا لباس ها در ماشین لباسشویی خوب شسته نمی شوند؟

المنت لباسشویی معیوب شده است که در چنین صورتی شما پس از اتمام کار وقتی به لباس ها دست می زنید لباس ها کاملاًسرد هستند وقتی المنت کار نکند پودر های ماشین لباس شویی آن کارایی را که در آب گرم دارند را در آب سرد انجام نمی دهند پس از جدا کردن المنت از دستگاه آن را  با برق مستقیم و یا با اهم متر تست می کنیم که در صورت خراب بودن آن را تعویض می کنیم.

چرا لباس ها پس از پایان کار ماشین لباسشویی کاملاًخیس هستند؟

اول از دور تند لباسشویی اطمینان حاصل نمایید و اگر مشکل از آن نبود احتمال اینکه پمپ تخلیه کثیف باشد وجود دارد که در قسمت تعمیرات و مقاله ها به بحث چگونگی تمیز کردن پمپ تخلیه پرداخته ایم.

 چرا خشک کن دور تند و دور کند صدای  کمی می دهد ولی کار نمی کند؟

بی شک خازن دستگاه معیوب شده است ابتدا خازن را تست کرده و در صورت معیوب بودن تعویض می نماییم.

چرا صدای ماشین لباسشویی در هنگام کار خیلی زیاد می باشد؟

رفع مشکل : دستگاه لباسشویی تراز نیست. بوسیله پیچ هایی که در زیر دستگاه قرار گرفته آن را تراز کنید.

رفع مشکل :   بلبرینگ ها معیوب شده اند : که معمولا صدایی مشابه صدای سایش دو جسم آهنی به هم دارد در چنین مواقعی باید هم کاسه نمد وهم بلبرینگ ها ی لباسشویی تعویض گردد.

رفع مشکل :  تسمه ماشین لباسشویی فرسوده شده است که در چنین مواقعی حتماً باید تعویض شوند.

رفع مشکل : سه نظام لباسشویی شکسته است. که در چنین مواقعی درام لباسشویی دچارلنگر می شود و با چلیک لباسشویی برخورد می کند. که هم می توان آن را تعویض و هم می توان با جوشکاری درست کرد.

رفع مشکل : المنت لباسشویی در محل مناسب خود نصب نگردیده است: که اگر المنت (هیتر) لباسشویی در جای معین خود مستقر نشود درام دستگاه در هنگام چرخش با المنت لباسشویی در گیر می شود و از خود صدای های نا بهنجارتولید می کند.

چرا لباس ها پس از شستشو ماشین لباسشویی نخ کش می شوند؟

در داخل دیگ دستگاه یک شی برنده وجود دارد که با احتیاط داخل محفظه دیگ را بررسی می کنیم تا شی نوک تیزی در آن وجود نداشته باشد.

2 دیدگاه

  • سلام .یه لباسشویی پارس ۱۰۶۱داریم .ک رو تایم ۴۰دقیقه و تایمای رو ب پایین کار میکنه .ولی رو تایم ۴۰دقیقه رو ب بالا کار نمیکنه .خواستم ببینم مشکلش چیه ؟با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *