مشکل ماشین لباسشویی من چیست؟

مشکل ماشین لباسشویی

دوست عزیز به این مطلب رای دهید.

ماشین لباسشویی یکی از ضروریترین وسایل مورد نیاز در هر خانه است  و یافتن مشکلات ماشین لباسشویی و یا عیب یابی ماشین لباسشویی، گاها می تواند ناراحت کننده و حتی دردسر ساز باشد.  اما دقیقا زمانی که لباس هایتان را درون ماشین لباسشویی قرار می دهید، متوجه خرابی ماشین لباسشویی خود می شوید. در اینجا ، می خواهیم تا درباره مشکلات رایح ماشین لباسشویی و عیب یابی آنها و در انتها نحوه تعمیر ماشین لباسشویی صحبت کنیم.

توصیه ما به شما مطالعه : توصیه های ماشین لباسشویی

بررسی عیب یابی ماشین لباسشویی

اگر یک ماشین لباسشویی روشن نمی شود، بوی سوختگی می دهد، آب ریزی دارد، وسط برنامه ی شستشو خاموش می شود، لاستیک دور درب آن مشکل دارد و یا ارور ماشین لباسشویی مشاهده کردید لازم است که متخصصی کارآزموده به بررسی آن بپردازد تا با مهارت خود عملکرد اولیه ی آن را باز گرداند. در این مقاله دلایل ایجاد مشکلات رایج ماشین لباسشویی مورد بررسی قرار گرفته و راه حل هایی برای آن عنوان شده است با ما همراه باشید.

 • مشکل لرزش ماشین لباسشویی

بیشتر ماشین های لباسشویی تا حد کمی تکان می خورند، اما اگر متوجه افزایش ناگهانی تکان های ماشین لباسشویی خود شدید یا به نظر رسید که در حال بالا و پایین رفتن است، نگران نباشید زیرا این یک مسئله بسیار رایج است. این مشکل می تواند به این دلیل باشد که ماشین لباسشویی شما روی سطح ناهمواری قرار دارد و یا اینکه کمک فنرها از شاسی ماشین لباسشویی جدا شده اند.

 • مشکل سر و صدا ماشین لباسشویی

ماشین های لباسشویی هنگام کار سر و صدا ایجاد می کنند، اما اگر متوجه افزایش ناگهانی صدا شدید، دلایل احتمالی زیادی وجود دارد.سر و صدا بیش از حد لباسشویی در بیشتر مواقع به علت باقی ماندن تکه ها یا خرده وسایلی مانند سکه در لباسشویی است.

اگر هیچ خرده وسیله ای در ماشین لباسشویی مشاهده نکردید ، ممکن است به این دلیل باشد که چیزی در مخزن لباسشویی گیر کرده است ، اگر برایتان مقدور بود می توانید اطراف مخزن لباسشویی را نگاه و بررسی کنید که آیا خرده وسیله ای در آن گیر کرده است یا خیر.

 •  پاره شدن لباس ها از مشکلات ماشین لباسشویی

مسلما هیچ کسی نمی خواهد لباس هایش در حین شستشو در ماشین لباسشویی آسیب ببیند؟ اما اگر این مشکل را تجربه کرده اید نگران نباشید زیرا ممکن است بتوانید این مشکل را برطرف کنید تا دیگر اتفاق نیفتد. پاره شدن لباس ها می تواند به دلیل گیر کردن اجسام خارجی درون مخزن لباسشویی باشد. بنابراین، آن را به دقت بررسی کنید تا اجسام خارجی که ممکن است درون آن وجود داشته باشد را خارج کنید.

 • خشک نشدن لباس از مشکلات رایج در ماشین لباس شویی

اگر روند آبکشی و خشک کردن ماشین لباسشویی شما ناگهان کند شد و بعد از یک دور لباس شستن، آب های اضافی در ماشین باقی ماندند، شاید آنقدرها هم که به نظر می رسد مشکل جدی نباشد. به سادگی فیلتر را بررسی کنید و ببینید که آیا توسط مانعی مسدود شده است یا خیر.  به یاد داشته باشید که می بایست فیلترها را به طور منظم بررسی کنید تا از ایجاد آلودگی و کثیفی در آن ها جلوگیری شود.

 • مشکل نچرخیدن دیگ لباسشویی

نچرخیدن دیگ لباسشویی یکی از دیگر مشکلات رایج در ماشین های لباسشویی است که می تواند نشان دهنده ی مشکلات موتور و یا حتی مشکلات جدی تری باشد، اما در عین حال می تواند یک مشکل ساده و آسان باشد. اگر ماشین لباسشویی شما بار لباس بسیار زیاد یا خیلی کمی داشته باشد، ممکن است به خوبی نتواند بچرخد. بنابراین، سعی کنید بار لباس خود را متعادل کرده و دوباره امتحان کنید، بسیاری از ماشین های لباسشویی های امروزی تنها زمانی می چرخند که به وزن معینی برسند.

 •  وارد نشدن آب در لباسشویی از مشکلات لباسشویی

پر نشدن آب ماشین لباسشویی یکی از دیگر مشکل رایج  ماشین لباسشویی است. این مشکل معمولاً به دلیل انسداد یا پیچ خوردگی شلنگ ایجاد شود، بنابراین به آسانی شلنگ ها را بررسی کنید تا مطمئن شوید پیچ خوردگی نداشته و به هیچ وجه آسیب ندیده است.

 • مشکل قفل شدن درب لباسشویی

درب ماشین لباسشویی به گونه ای طراحی شده است که به طور فوق العاده ای نسبت به هوا غیرقابل نفوذ است . خوشبختانه رفع مشکل ممکن است چندان دشوار نباشد، اگر هنوز آب در ماشین لباسشویی شما وجود دارد ، فقط باید ماشین لباسشویی خود را دوباره روی دور شستشو بگذارید تا آن را تخلیه کند. حتماً فیلتر و آبکشی آن را نیز بررسی کنید تا مطمئن شوید مشکلی مانع آبکشی مشین لباسشویی وجود ندارد.

 • بوی بد ماشین لباسشویی

این مسئله ممکن است در ظاهر یک مشکل جدی به نظر نرسد، اما یک ماشین لباسشویی بدبو هدف اصلی آن که تمیز کردن لباس های شماست را با مشکل مواجه کرده و می تواند منجر به مشکلات کاملا جدی مانند خوردگی شود. خوشبختانه در اکثر موارد حل این مشکل بسیار آسان است ، ماشین های لباسشویی بد بو معمولا به دلیل شستشوی سرد و شوینده های مایع ایجاد  می شوند.

این دو با هم ترکیب خوبی تشکیل نمی دهند و می توانند منجر به تجمع باکتری ها و آلودگی ها شوند ، بنابراین اگر با این مشکل روبرو شدید ، روال شستشوی خود را تغییر دهید. شستشوی گرم می تواند به حل این مشکل کمک کند و شما همچنین باید گاهی اوقات از سرویس شستشو نیز استفاده کنید.

 • روشن نشدن از مشکلات رایج ماشین لباسشویی

اگر ماشین لباسشویی ناگهان فعالیت خود را متوقف می کند نگران نباشید ، تعمیر آن ممکن است آسان باشد! پریزهای برق و فیوز خود را بررسی کنید ، ممکن است به سادگی با تکان دادن کلید یا تعویض فیوز مشکل برطرف شود. کار دیگری که باید انجام دهید این است که به ماشین لباسشویی خود زمان دهید تا خنک شود، اگر در مدت زمان کم از ماشین لباسشویی خود زیاد استفاده کرده اید ، ممکن است بیش از حد گرم شده شود.

 • تخلیه نشدن آب از مشکلات ماشین لباسشویی

تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی یکی از مشکلات ماشین لباسشویی است، اما مشکلی است که به راحتی برطرف می شود. در بیشتر موارد، این مشکل ناشی از مسدود شدن شلنگ تخلیه است. شما باید دستگاه خود را بیرون کشیده و شلنگ را جدا کرده و سپس آب آن را خالی کنید.  همچنین باید هرگونه مانع یا مسدودیت را بررسی و برطرف کرده و مطمئن شوید فیلترهای ماشین لباسشویی نیز تمیز هستند.

بیشترین و متداول ترین مشکل ماشین لباسشویی ها در تمام برند ها را میتوان به  این عواملی اشاره کرد :

 • سوختن برد لباسشویی
 • خرابی بلبرینگ لباسشویی
 • خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی
 • خرابی شیر برقی لباسشویی

برای اینکه مشکل ماشین لباسشویی خود را متوجه شوید بهتر است با متخصصان سامی تکنیک و مراکز تعمیر ماشین لباسشویی معتبر آن تماس بگیرید و مشکلتان را مطرح کنید.

سامی تکنیک خدماتی سریع ، قابل اعتماد و ماندگار را ارائه می دهد که در صورت خرابی لوازم خانگی به آن نیاز دارید. سرعت از اهمیت بالایی برای ما برخوردار است ، به همین دلیل میتوانید با ما تماس بگیرید تا برایتان تکنسین متخصص لوازم خانگیتان که دچار مشکل شده را اعزام کنیم فقط شما تاریخ و ساعتی که برای شما مناسب است را بیان کنید تا برای تعمیر لوازم خانگی شما در خدمت باشیم.

ما با احترام و توجه واقعی که نسبت به مشتریان داریم ، از رقبای خود سبقت می گیریم. هدف ما ارائه خدمات در تمام برندهای لوازم خانگی است. برای احترام به این امر ، نمایندگی تعمیرات در تمام مناطق آماده ارایه خدمات به شما هستند .

 نمایندگی تعمیرات لباسشویی شمال تهران

تجریش- پارک وی- الهیه-قلهک- مقدس اردبیلی- جردن- پاسداران- دروس- زعفرانیه- مدنی- شهرک محلاتی- فرشته- هروی- سهروردی- قیطریه- اندرزگو- آجودانیه- ازگل- دیباجی

133 20 264 021

266 94 227 021

نمایندگی تعمیرات لباسشویی غرب تهران

مرزداران- صادقیه- شهرک غرب- جلال آل احمد- اکباتان- پونک- سعادت آباد- چهار دیواری- اشرفی اصفهانی- بلوار ابوذر- بلوار فردوس غرب و شرق- باغ فیض- جنت آباد جنوبی

440 82 443 021

175 70 440 021

نمایندگی تعمیرات لباسشویی مرکز تهران

ولیعصر- آ اس پ- امام خمینی- یوسف آباد- امیر آباد- فاطمی- کردستان- ونک- تخت طاووس- عباس آباد- مطهری- بهشتی- گاندی- کریم خان- چمران- مولوی- آپادانا- بلوارکشاورز

58 02 58 88 021

نمایندگی تعمیرات لباسشویی شرق تهران

پیروزی- تهران پارس- شهدا- بهارستان- سبلان-نظام آباد- مدنی- گرگان- هفت حوض- نارمک- رسالت- فرجام- هنگام- امام حسین- نیروی هوایی- دلاوران- خیابان دماوند- اهنگ

37 26 40 77 021

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *