چگونه دمای یخچال سامسونگ خود را تنظیم کنم ؟

چگونه دمای یخچال سامسونگ خود را تنظیم کنم ؟

دوست من, از رای شما سپاسگذاریم.

با پیشرفته شدن وسایل برقی و لوازم خانگی در سال‌های اخیر , شرکت‌هایی مثل سامسونگ توانسته اند یک قابلیت جدیدی را برای یخچال های خود ایجاد کنند این قابلیت کنترل دمای یخچال است که هم به صورت دستی هم دیجیتالی انجام شود. به این منظور برای جلوگیری از رشد باکتری وفاسد نشدن مواد غذای بهترین دمای توصیه شده ۴۰ درجه فارنهایت یا کمتر است. به گونه ای که بروی یخچال سامسونگ شما یک صفحه دیسپلی یا همان صفحه نمایش دیجیتال وجود دارد که این امکان را به شما میدهد تا به جای تخمین تقریبی از دمای واقعی داخل یخچال خود مطلع خواهید شد.

تنظیم دمای یخچال سامسونگ

نحوه تنظیم دما در یخچال سامسونگ

شما می‌توانید دمای یخچال سامسونگ خود را روی ۳۴ درجه تنظیم کنید اما این دما برای محصولات لبنی مانند شیر و گوشت خام انتخاب می شود. در این موارد دمای توصیه شده 34-35 درجه است. سی و چهار پایین ترین حالت ممکن است، زیرا در دمای پایین تر، غذا شروع به یخ زدن می کند. اگر محصولات لبنی و/یا گوشت را در یخچال خود نگهداری نمی کنید، ممکن است دمای آن را نزدیک به 40 درجه نگه دارید تا از احتمال یخ زدن محصولات جلوگیری کنید که می تواند باعث غیرقابل خوردن شود.

تنظیم دمای یخچال

یکی از مزایای داشتن یخچال با  صفحه نمایشگر تنظیم دما است چون این امکان را به شما میدهد تا  درجه حرارت دقیق را شماره گذاری کنید.

برای تنظیم دما بر روی پنل کنترل یخچال سامسونگ یا همان صفحه نمایشگر دکمه هایی وجود دارد یکی از این دکمه ها Refrigerator است که با فشار دادن این دکمه به مدت 5 ثانیه میتوانید به دمای مورد نظر برسید تا دمای جدید روی نمایشگر با دمای فعلی یخچال جایگزین شود. به این ترتیب متوجه می شوید که دما را با موفقیت تنظیم مجدد کرده اید. تا زمانی که یخچال شما به دمای جدید برسد صبور باشید. با افزایش یا کاهش دمای داخل، بسته به تنظیماتی که انتخاب کرده اید، دمای نمایش داده شده نیز تغییر می کند.

تایید دمای یخچال

یک شبانه روز صبر کنید و دمای یخچال را روی صفحه نمایشگر بررسی کنید. شما باید دمایی را که روز قبل تنظیم کرده اید ببینید. اگر شماره دیگری می‌بینید یا اگر شماره تغییر نکرده است با تماس با نمایندگی یخچال سامسونگ و درخواست تعمیرکار در محل و یا منزل خود بخواهید یخچال شما را ببیند که آیا نیاز به تعمیر دارد یا خیر.

دو نکته در تنظیم دمای یخچال سامسونگ

زمانی که منتظر هستید یخچال به دمای جدید خود برسد از باز کردن درب خودداری کنید. لبنیات، گوشت خام یا سایر اقلامی که به راحتی فاسد می شوند را در درب یخچال نگهداری نکنید، زیرا اقلامی که در آنجا نگهداری می شوند به سردی قفسه های داخل یخچال نمی مانند. به یاد داشته باشید سردترین منطقه قفسه پایینی است.

دومین نکته که باید بدانید این است که مواد غذایی فاسد شدنی که بیش از دو ساعت در دمای بالای 40 درجه نگهداری شده اند، نباید مصرف شوند و برای جلوگیری از بیماری باید فورا دور ریخته شوند. این وضعیت ممکن است در صورت قطع برق یا در صورت توقف کار یخچال اتفاق بیفتاد.

پیشنهاد ما به شما : مطالعه سوالات یخچال سامسونگ است

برای تغییر درجه حرارت داخلی یخچال و فریزر باید دکمه های تنظیم دما را فشار دهید . برای این کار باید دکمه ها نگه دارید تا به دمای مورد نظر شما برسد. دمای مناسب برای یخچال های سامسونگ را می توان بین 1 الی 7 انتخاب کرد. برای انتخاب این دما دکمه تغییر دما را نگه دارید تا دمای مورد نظر شما به دست بیاید .

نحوه تنظیم دمای یخچال فریزر سامسونگ

برای تنظیم کردن دمای یخچال فریزر خود در تابستان و در زمستان باید این مراحل را پیش ببرید اما پیشنهاد ما به شما سرویس دوره ای یخچال هر 6 ماه است. بر روی صفحه نمایشگر یخچال سامسونگ خود چند دکمه وجود دارد که باید این دما را تنطیم کنید.

  • دکمه fridge را نگه دارید تا روشن شود.
  • تنطیم دما بین 1 تا 7 درجه فعال شده است.
  • دمای یخچال سامسونگ را روی عدد 3 یا 4 تنظیم کنید.
  • در آخر دکمه freezer را نگه دارید تا فعال شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *