چرا یخچال ما برفک می زند ؟

چرا یخچال ما برفک می زند ؟

دوست من, از رای شما سپاسگذاریم.

اول از همه این را باید بدانیم که یخچال به خودی خود هیچگونه آب یا رطوبتی از خود تولید نمی‌کند، چون فضای داخل کابین یخچال سرد است با باز شدن درب یخچال و ورود هوای گرم محیط و منزل شما که مقداری هم رطوبت دارد وارد یخچال شده و آن رطوبت به دیواره‌های یخچال رسیده و در آن جا به برفک تبدیل می‌شود. همین طور مواد غذایی بخصوص میوه و سبزیجات دارای آب هستند، که با قرار دادن در یخچال، رطوبت آنها وارد هوای یخچال می‌شود.همچنین شما میتوانید سوالات صفحه یخچال سامسونگ خود را در این قسمت مطالعه کنید .

مهمترین دلیلی که میتوان برای برفک زدن یخچال به آن اشاره کرد معیوب شدن لاستیک دور درب یخچال میباشد پس اگر یخچال‌تان برفک زده اولین کار این است که لاستیک را بازدید کنید و در صورت خرابی نسبت به تعویض آن با مرکز تعمیر یخچال تماس بگیرید. دفرمه بودن لاستیک به غیر از ایجاد برفک، مدت زمان کارکرد کمپرسور را هم زیاد می‌کند که این یعنی هم امکان خراب شدن کمپرسور و هم مصرف بیشتر برق. پس توصیه می‌کنیم لاستیک درب را دوره‌ای بررسی کنید.

یکی از علت های شایع تعمیر یخچال سامسونگ برفک زدن یخچال است که درب یخچال به خوبی بسته نمی شود و لاستیک دور درب یخچال خراب شده است و هوای خنک داخل یخچال به بیرون و هوای گرم بیرون به داخل یخچال نفوذ می کند .
اگر برفک زدن فقط در فریزر رخ می دهد به این معنی است که محل تخلیه برفک فریزر و محل خروجی آن مسدود شده است و یا سیستم برفک زدایی فریزر دچار مشکل شده است .برای تعمیر یخچال سامسونگ خود باید با مراکز تعمیرگاه مرکزی یخچال ساید بای ساید سامسونگ و یا نمایندگی تعمیر یخچال سامسونگ و یا تعمیرگاه مجاز یخچال سامسونگ تماس حاصل فرمایید .

چرا یخچال ما برفک می زند ؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *