چرا داخل فریزر گرم است ولی یخچال سرما دارد؟

چرا داخل فریزر گرم است ولی یخچال سرما دارد؟

دوست من, از رای شما سپاسگذاریم.

هنگامی که یک بخش یخچال فریزر درست کار نمی‌کند، اولین چیزی که از ذهنمان عبور میکند خراب شدن و نیاز به تعمیر پیدا کردن یکی از قطعات است. ما اینجا در کنار شما هستیم تا به سوالات شما پاسخ دهیم و مشکل دستگاهتان با هر نوع برند لوازم خانگی را رفع نماییم . برای بیان اینکه علت گرم شدن یخچال و سرد بودن فریزر چیست با ما همراه باشید:

علت گرم بودن فریزر و خنک بودن یخچال

مواردی که میتواند باعث گرم بودن یخچال و سرد بودن فریزر و یا بالعکس شود را بیان میکنیم:

تنظیم درجه دمای یخچال یا فریزرتان به مشکل خورده

شاید برایتان جالب باشد اما دمای یخچال فریزر باید مرتبا با تغییر فصول تنظیم شود بدین ترتیب که در زمستان درجه دمای 3 یا 4 درجه برای یخچال در نظر بگیرید و این درجه را در تابستان 1 یا 2 درجه‌ی سانتی‌گرا قرار دهید.

پر بودن بیش از حد یخچال فریزر

پر بودن تا خرخره یکی از مسایلی است که باعث میشه دمای درون یخچال فریزر گرم بشه  تا هوای سرد کمتری توانایی تولیدش باشد  و یا راه تحرک هوا و هواسازی خنک را مسدود کرده باشد که نگزارد یخچال بی نوا نفسی چاق کند.

لطفا دریچه های تنفسی یخچال بی نوا را را باز کنید تا مشکل یخچال گرمه فریزر سرد یا یخچال گرمه فریزر سرد حل شود.

مسدود بودن گردش هوا در اطراف یخچال

گاهی مخصوصا نو عروسان عزیز در یک اشپزخانه کوچک اندازه یه فروشگاه با 50 سال سابقه جهیزیه می اورند در یه اشپزخانه 2 در 2 اونم در این گرانی .

و یا برای اینکه داخل اشپزخانه فضا بیشتری باشد انقدر این یخچال گرامی را به دیوار میپسبانند که خدا میداند.

خرابی لاستیک درِ یخچال فریزر

لاستیک دور در این  یخچال و خانوم فریزرهمیشه باید چفت باشِد و باز نباشد. اگر خوب نچِسبه باعث بیرون رفتن سرما و امدن گرما داخل یخچال میشه . برای تست یه کاغذ بین اهن ربا و در  بزارین و در را ببنید کاغذ رو بکشید این کاغذ باید با اصطحکاک بیرون بیاد.

 با یک تماس آرامش را دوباره به خانه هایتان باز میگردانیم . تخصص ما تعمیر یخچال در تمام برندها ، تعمیر ماشین لباسشویی در تمام مناطق و تعمیر ماشین ظرفشویی درتهران و حومه توسط تکنسین های با تجربه و آگاه در سراسر تهران می باشد

چرا داخل فریزر گرم است ولی یخچال سرما دارد؟

علت خنک نشدن یخچال

در صورتی که همه موارد بالا برای یخچال فریزر شما درست بود یکی از موارد زیر یخچال فریزر شما خراب می باشد

  • المنت اواپراتور
  • فن اواپراتور
  • دمپر یخچال
  • سنسور
  • برد کنترل دما فریزر
  • قطعات دیفراست
  • برد الکترونیکی اصلی

چرا فریزر خنک هست اما یخچال نیست

ما تعمیرکاران حکم پزشک داریم اما برای لوازم خانگی مثل مشکلی که یخچال گرمه فریزر سرد یا علت خنک نشدن یخچال . اینا مشکلاتی هستند که مردم گرانقدر دارن در باب یخچال.

دمای یخچال بالاست (یعنی گرمست) و فریزر همچنان سرد باشد( یخچال گرمه فریزر سرد ) .

المنت اواپراتور:

کار المنت یا هیتر اواپراتور یخ‌زدایی اواپراتور است اگر این المنت مشکلی براش پیش بیاد دیگه یخ‌زدایی  انجام نمیشه مثل وقتی که بدین صورت که پره‌های فن اواپراتور یخ می‌زند،  و تهش هوای سرد وارد اواپراتور نمیشه!

در اخر فریزر خنک می‌شود اما دمای یخچال بالا می‌رود ( علت خنک نشدن یخچال ).

فن اواپراتور:

یه وقتایی مورد پیدا کردن فن اواپراتور علت گرم بودن داخل یخچال فریزر ( علت گرم بودن داخل یخچال می باشد. در صورت که این قطعه معیوب شود ، با وجود اینکه سرما به داخل میاد  ولی به دلیل کار نکردن فن یخچال ، سرما به داخل یخچال نفوذ پیدا نمیکنه.

 

دمپر

یکی دیگر از قطعات مکانیکی دمپر است که یخچال های ساید بای ساید این مورد رو ندارند اگر دمپر دچار مشکل بشه  ، برودت از فریزر به یخچال منتقل نمیشه در نتیجه قسمت یخچال اصلاً خنک نمی شود علت گرم بودن داخل یخچال .

سنسور:

وظیفه سنسور اینه  دمای یخچال را اندازه می‌گیرد و این اطلاعات درجه هوای را به‌صورت به برد اصلی می‌فرستد اگر سنسور یخچال فریزر ایرادی پیدا کند و سیگنالی نفرستد یخچال و یا فریزر شروع به گرم شدن می‌کند.

برد کنترل دما:

گاهی مواقع هم اشکال در برد کنترل دما یخچال فریزر باعث یخچال گرمه فریزر سرد یا فریزر سرده یخچال گرم می شود. برد کنترل دما در یخچال فریزر مسئول وظیفه ارسال ولتاژ به موتور فن و کمپرسور یخچالرا به عهده داره.

اگر که این برد دچار مشکل بشه  ولتاژ لازم به کمپرسور یا موتور نمی رسه . در نتیجه یخچال خنک نمیکند و علت گرم بودن داخل یخچال می باشد.

برد الکترونیکی اصلی:

اصلی ترین قطعه الکترونیکی یخچال و یا هر وسیله دیگر برد الکترونیکی می باشد که تمام عملکرد ها و روابط رو کنترل میکند.

در علت گرم شدن یخچال و سرد بودن فریزر یکی از این عملکردها که همیشه چک می شود تنظیم تغییرات دمایی یخچال فریزر است. بنابراین اگر برد اصلی خراب شود  تنظیمات دمایی و گرم شدن یخچال بهم می ریزد.

 

این مشکل اگر در دستگاه های ۲ اواپراتور به وجود بیاید یا از قطعات دیفراست و یا از فن دستگاه می‌باشد که احتیاج به تعمیر یخچال فریزر می‌باشد.

 

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی شمال تهران

تجریش- پارک وی- الهیه-قلهک- مقدس اردبیلی- جردن- پاسداران- دروس- زعفرانیه- مدنی- شهرک محلاتی- فرشته- هروی- سهروردی- قیطریه- اندرزگو- آجودانیه- ازگل- دیباجی

133 20 264 021

266 94 227 021

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی غرب تهران

مرزداران- صادقیه- شهرک غرب- جلال آل احمد- اکباتان- پونک- سعادت آباد- چهار دیواری- اشرفی اصفهانی- بلوار ابوذر- بلوار فردوس غرب و شرق- باغ فیض- جنت آباد جنوبی

440 82 443 021

175 70 440 021

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی مرکز تهران

ولیعصر- آ اس پ- امام خمینی- یوسف آباد- امیر آباد- فاطمی- کردستان- ونک- تخت طاووس- عباس آباد- مطهری- بهشتی- گاندی- کریم خان- چمران- مولوی- آپادانا- بلوارکشاورز

58 02 58 88 021

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی شرق تهران

پیروزی- تهران پارس- شهدا- بهارستان- سبلان-نظام آباد- مدنی- گرگان- هفت حوض- نارمک- رسالت- فرجام- هنگام- امام حسین- نیروی هوایی- دلاوران- خیابان دماوند- اهنگ

37 26 40 77 021

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *