داخل یخچال فریزر گرم است چه کار باید کرد؟

داخل یخچال فریزر گرم است چه کار باید کرد؟

دوست عزیز به این مطلب رای دهید.

گرم شدن فریزر ممکن است به دلایل متعددی رخ دهد که البته هر علتی با توجه به برند و مدل یخچال متفاوت است. وجود نقص در عملکرد این وسیله برقی پرکاربرد منزل، مطمئناً هزینه‌های دیگری نیز برای شما خواهد داشت.

چه عواملی باعث گرم شدن یخچال می شود؟

  • خرابی موتور یا کمپرسور
  • مشکل در فن کندانسور یا خود کندانسور
  • خرابی ترموستات
  • مشکل در سیستم دیفراست
  • ایراد در گاز یخچال
  • خرابی دمپر
  • خرابی فن یخچال
  • خرابی لاستیک دور درب یخچال
  • مشکل در برد الکترونیکی اصلی

 با یک تماس آرامش را دوباره به خانه هایتان باز میگردانیم . تخصص ما تعمیر یخچال ، تعمیر ماشین لباسشویی و تعمیر ماشین ظرفشویی در انواع برند ها توسط تکنسین های با تجربه و آگاه در سراسر تهران می باشد

دلایل احتمالی گرم شدن قسمت فریزر یخچال

گردش هوا در داخل فریزر

عمل چرخش فن و گردش هوا در بخش فریزر یخچال باعث انتقال سرما و تبخیر آب حاصل از سرما در فریزر و خنک شدن مواد غذایی میشود.   هر اختلالی در این چرخه از جمله اضافه کردن وسایل به طور ناگهانی می تواند چرخه ی تبخیر را طولانی کند. وقتی چرخه ی تبخیر خیلی طولانی شود، باعث به وجود آمدن یخ می شود و در نتیجه یخ به عنوان عایق عمل می کند. این عایق باعث می شود جریان هوا خیلی کم شود و در نتیجه باعث می شود مواد غذایی درون فریزر گرم شوند و سرمای کافی در فریزر وجود نداشته باشد. در این صورت باید عمل یخ زدایی انجام شود تا خنک سازی مناسب در فریزر بر قرار شود.

فن اواپراتور خراب است

هوای سرد از فریزر به بخش های دیگر داخل یخچال می رود. هنگامی که فن اواپراتور خراب باشد، نمی تواند هوای سرد را داخل بخش مواد غذایی پخش کند. و در نتیجه ی این فرآیند فریزر همچنان سرد است، اما بخش مواد غذایی خنک نمی شوند.

عدم صدور دستور یخ زدایی

در یخچال های بدون یخ، یک سیستم یخ زدایی وجود دارد که چرخه ی یخچال و یخ را کنترل می کند. اجزای سیستم یخ زدایی عبارت اند از  : تایمر دیفراست و المنت و ترمو دیسک

تایمر دیفراست جریان بین عمل خنک کردن و حالت یخ زدایی را عوض  می کند. اگر حالت خنک کننده بد عمل کند و یا متوقف شود، باعث ایجاد سرمای بیش از حد  چرخه ی تبخیر می شود و جریان هوا را کاهش می دهد. یا هنگامی که در حالت یخ زدایی متوقف می شود، تمام یخ ذوب می شود و به چرخه ی خنک کننده باز نمی گردد.

المنت، یخ زدگی ها ی روی سیم پیچ اپراتور را آب میکند. اما اگر این اتفاق نیوفتد، جریان هوای  سرد درون فریزر با مشکل مواجه میشود.

اگر یکی از این موارد معیوب باشد، یخچال و فریزر تشخیص نمیدهد چه موقع خنک می شوند و چه موقع یخ زدگی اتفاق می افتد. و باعث گرم شدن فریزر میشود.

کمپرسور

کمپرسور قلب یخچال است. هنگامی که کمپرسور به درستی کار نکند، کل پروسه ی خنک کردن حتی شروع نمی شود. کار کمپرسور فشرده سازی گاز مبرد از بخار خنک کم فشار به بخار داغ پر فشار است. گاز مبرد  به شکل  بخار داغ با فشار بالا از طریق کندانسور جریان می یابد که در آن به مایع با فشار بالا تبدیل می شود. این مایع از طریق چرخه ی تبخیر جریان می یابد، که در آن تبخیر می شود و به بخار کم فشار خنک تبدیل می شود. هوا به وسیله ی  چرخه ی خنک کننده جریان می یابد و یخچال را خنک نگه می دارد. بنابر این هنگامی که کمپرسور منظم کار نکند، این چرخه در یخچال حتی شروع نمی شود.

کمبود گاز مبرد

اگر کمپرسور قلب یخچال باشد، گاز مبرد مانند خون برای چرخه ی خنک کردن یخچال می باشد. نشت مبرد یا مبرد ناکافی نیز در خنک سازی یخچال تاثیر گذار است.

کثیفی  کندانسور یخچال فریزر یا ساید بای ساید

مبرد  فشار بالا در کندانسور، در جریان تبدیل، مقدار زیادی گرما را دفع میکند. اما وقتی  کندانسور کثیف باشد، گرما از طریق کندانسور به خوبی دفع نمیشود و گرما داخل یخچال می ماند و خنکسازی داخل دستگاه مختل میشود.

فن خنک کننده معیوب است

در یخچال یک فن خنک کننده وجود دارد که هوای گرم را از یخچال خارج می کند. وقتی که فن خنک کننده خراب باشد، هوای گرم نمی تواند از یخچال خارج شود و داخل یخچال باقی می ماند. یک موتور فن نا مناسب یا تیغه فن معیوب باعث می شود که فن خنک کننده به درستی کار نکند.

رله راه انداز موتور معیوب است

رله راه انداز یک قطعه ی کوچک واقع در بغل کمپرسور است. این قطعه کمپرسور را در راه اندازی کمک می کند. اگه رله شروع خراب باشد، کمپرسور شروع به کار نمی کند، بنا براین فرآیند خنک کردن یخچال فریزر صورت نمی گیرد.

خازن راه انداز معیوب است

یک خازن راه انداز به کمپرسور کمک می کند تا راه اندازی شود. اگر این خازن سوخته باشد، ممکن است کمپرسور شروع به کار نکند و چرخه ی سرد کردن در یخچال صورت نگیرد.

ترمیستور یا سنسور دمای معیوب

ترمیستور یک سنسور است که دمای هوا را در داخل یخچال کنترل می کند و شروع و توقف چرخه خنک کننده را کنترل می کند. اگر ترمیستور خراب باشد، یخچال فریزر اصلا خنک نمی شود و یا به طور مداوم خنک نمی کند.

فضای گرم و عدم تبادل حرارتی مناسب

همانطور که پیشتر اشاره شد وظیفه ی کندانسور دفع حرارت از داخل دستگاه به بیرون میباشد وا گر این دفع به خوبی صورت نکیرد گرما داخل دستگاه می ماند. حال اگر اطراف دستگاه فضای بسته ای باشد و یا چشمه ی حرارتی گرمی به جای دفع گرما به کندانسور گرما دهد داخل یخچال گرم میشود.

لاستیک های دور درب یخچال فریزر یا ساید بای ساید

لاستیک هایی که دور درب یخچال قرار دارند مانند عایق برای یخچال شما عمل می کنند و از دستگاه حفاظت می کنند تا سرمای یخچال به بیرون منتقل نشود و یا یا هوای گرم به داخل دستگاه وارد نشود که باعث ایجاد برفک شود. در طول زمان و استفاده ی مداوم از یخچال ممکن است این لاستیک ها آسیب ببینند و فرسوده شود. در این حالت نوار های دور درب را باید عوض کنید.

علت گرم شدن داخل یخچال چیست ؟

گرم شدن یخچال به دلیل ایراد در بخش‌های داخلی و محفظه‌های یخچال به وجود می‌آید. در برخی از اوقات با تمیز کردن برخی از قطعات و یا تعویض آن‌ها می‌توانید خودتان مشکل را حل کنید.

گرم بودن داخل یخچال فریزر به ۲ دلیل میتوان داشته باشد.

دلیل اول :کار نکردن موتور یا همان کمپرسور.
دلیل دوم: میتوان از برد دستگاه باشد.

در چنین مواقعی شما احتیاج به تعمیر یخچال فریزر دارید که میتوانید با ما در ارتباط باشید .

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی شمال تهران

تجریش- پارک وی- الهیه-قلهک- مقدس اردبیلی- جردن- پاسداران- دروس- زعفرانیه- مدنی- شهرک محلاتی- فرشته- هروی- سهروردی- قیطریه- اندرزگو- آجودانیه- ازگل- دیباجی

133 20 264 021

266 94 227 021

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی غرب تهران

مرزداران- صادقیه- شهرک غرب- جلال آل احمد- اکباتان- پونک- سعادت آباد- چهار دیواری- اشرفی اصفهانی- بلوار ابوذر- بلوار فردوس غرب و شرق- باغ فیض- جنت آباد جنوبی

440 82 443 021

175 70 440 021

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی مرکز تهران

ولیعصر- آ اس پ- امام خمینی- یوسف آباد- امیر آباد- فاطمی- کردستان- ونک- تخت طاووس- عباس آباد- مطهری- بهشتی- گاندی- کریم خان- چمران- مولوی- آپادانا- بلوارکشاورز

58 02 58 88 021

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی شرق تهران

پیروزی- تهران پارس- شهدا- بهارستان- سبلان-نظام آباد- مدنی- گرگان- هفت حوض- نارمک- رسالت- فرجام- هنگام- امام حسین- نیروی هوایی- دلاوران- خیابان دماوند- اهنگ

37 26 40 77 021

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *