دلیل جمع شدن آب در کف یخچال

چرا داخل ساید زیر جا میوه‌ای آب جمع می‌شود؟

دوست من, از رای شما سپاسگذاریم.

حتما از خودتان پرسیده اید که چرا داخل ساید زیر جا میوه‌ای آب جمع می‌شود؟ ما اینجا هستیم تا جواب سوال شما را پاسخ دهیم, قبل از بررسی علت جمع شدن آب در کف یخچال، سیستم داخلی یخچال فریزرهای معمولی که فریزر در بالا و یخچال در پایین یا بالعکس قرار دارد را بررسی کنیم. تا به علت جمع شدن آب زیر جا میوه ای پی ببریم. اما علت جمع شدن آب در جامیوه ای و کف یخچال دلایل مختلفی دارد که اجزای داخلی یخچال دچار مشکل شده است با ما همراه باشید تا اطلاعات کاملی را به شما ارائه دهیم.

علت جمع شدن آب در کف یخچال چیست؟

به منظور ایجاد تعادل دمایی در فضای داخلی یخچال فریزر، صفحه های مخصوصی در آن استفاده میشود که بخار آب بر روی آنها نشسته به مرور به برفک تبدیل می گردد. سیستم خنک سازی داخلی یخچال به گونه ای طراحی شده است که هر چند ساعت یک مرتبه این برفک ها آب شده و از یخ زدگی درون دستگاه جلوگیری می گردد. آبی که از ذوب شدن برفک ها بوجود می آید از روی صفحه به حفره مخصوص تخلیه که در اغلب مواقع در انتهای کابین یخچال و در طبقات پایین قرار گرفته است منتقل میشود. این آب در نهایت از حفره تخلیه به محفظه مخصوصی که روی موتور قرار گرفته است منتقل شده و به مرور توسط کمپرسور بخار میشود.

جمع شدن آب زیر یخچال

علت جمع شدن آب در کف یخچال و آموزش رفع آن

معمولا در کف یخچال فریزر و ساید بای سایدها مقداری آب جمع میشود که این جمع شدن آب در کف دستگاه دلایل مختلفی وجود دارد ما در اینجا به مشکلات و خرابی هایی که این عامل را به وجود می آورد اشاره میکنیم:

  • خراب شدن المنت
  • خرابی ترموفیوز
  • معیوب شدن سنسور دیفراست
  • سوختن برد الکتریکی

همه این مواردی که گفتیم از علت های جمع شدن آب داخل یخچال و کف فریزر است که میتوان تشخیص داد اما اگر آن ها را چک کردید ولی همچنان در قسمت جا میوه ای، کف فریزر مشکل نشتی داشتید بهتر است که با یک تکنسین های سامی تکنیک در ارتباط باشید.

در نظر داشته باشید با نشت آب و نشت رطوبت عملکرد فن یخچال هم دچار مشکل می شود و یا با زنگ زدگی روبرو میشود و عمر دستگاه شما پایین می آید. پس بهتر است هر چه سریعتر با نمایندگان ما در تهران در ارتباط باشید.

علت جمع شدن آب در کف یخچال فریزر

جدی نکرفتن آب در کف یخچال

اگر ما جمع شدن آب کف یخچال را جدی نگیریم چه اتفاقی برای یخچال فریزر ما میفته؟؟

اگر شما به جمع شدن آب زیر جامیوه ای یخچال فریزر توجه نکنید و هربار با دستمال خشک کنید، بعد از مدتی آب هایی که جمع میشه به ستون های یخچال میرسه و ستون های یخچال در یخچال فریزرهای کمبی و معمولی جایی قرار داره که لولای درب روی بدنه مونتاژ شده و به علت اینکه وزن درب ها روی این ستون هاست. علت جمع شدن آب در جامیوه ای و کف یخچال میتوان همین ستون ها باشد.

وقتی که این ستون ها به علت اینکه در مجاورت آب قرار گرفته، اکسیده میشه عملا دیگه یخچال فریزر شما از بین رفته.

چون وقتی ستون ها اکسیده میشه باعث میشه که اون لولایی که باید وزن درب را تحمل کنه همه وزن درب روی ستون ها منتقل میشه.

وقتی ستون ها اکسیده بشه کلا دیگه جسم و جونی برای نگهداشتن درب نداره و درب حالت افتادگی پیدا میکنه و از بدنه یخچال فریزر فاصله پیدا میکنه و هوا داخل یخچال فریزر میاد و یخچال بازدهی و کیفیت سرمای قبل را ندارد و برفک های شدید به وجود میاد.

علت جمع شدن آب کف یخچال

نکته مهمی که چرا داخل ساید زیر جا میوه‌ای آب جمع می‌شود؟ میتوان اینگونه بیان کرد که جمع شدن آب داخل جا میوه‌ای به ۲ دلیل است.

دلیل اول: از کار افتادن قطعات دیفراست دستگاه .
دلیل دوم: بسته شدن لوله درین دستگاه.  که در این زمان احتیاج به تعمیر یخچال فریزر است.

لیست نمایندگی تعمیرات یخچال در تمام مناطق تهران

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی شمال تهران

تجریش- پارک وی- الهیه-قلهک- مقدس اردبیلی- جردن- پاسداران- دروس- زعفرانیه- مدنی- شهرک محلاتی- فرشته- هروی- سهروردی- قیطریه- اندرزگو- آجودانیه- ازگل- دیباجی

133 20 264 021

266 94 227 021

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی غرب تهران

مرزداران- صادقیه- شهرک غرب- جلال آل احمد- اکباتان- پونک- سعادت آباد- چهار دیواری- اشرفی اصفهانی- بلوار ابوذر- بلوار فردوس غرب و شرق- باغ فیض- جنت آباد جنوبی

440 82 443 021

175 70 440 021

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی مرکز تهران

ولیعصر- آ اس پ- امام خمینی- یوسف آباد- امیر آباد- فاطمی- کردستان- ونک- تخت طاووس- عباس آباد- مطهری- بهشتی- گاندی- کریم خان- چمران- مولوی- آپادانا- بلوارکشاورز

58 02 58 88 021

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی شرق تهران

پیروزی- تهران پارس- شهدا- بهارستان- سبلان-نظام آباد- مدنی- گرگان- هفت حوض- نارمک- رسالت- فرجام- هنگام- امام حسین- نیروی هوایی- دلاوران- خیابان دماوند- اهنگ

37 26 40 77 021

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *