علت صدای زیاد یخچال جنرال الکتریک

علت صدای یخچال جنرال الکتریک

دوست من, از رای شما سپاسگذاریم.

علت صدای یخچال جنرال الکتریک معمولاً یکی از سوالاتی است که بسیاری از افراد دارای یخچال فریزرهای این برند با آن روبرو می‌شوند. با ما همراه باشید تا علت صدای یخچال ساید پروفایل را برای شما بیان کنیم. دلیل صدا دادن یخچال جنرال الکتریک زمانی رخ میدهد که یکی از قطعات داخلی و یا بیرونی یخچال معیوب می شود. مهمترین دلیل اصلی فن یخچال جنرال الکتریک است که این مشکل ممکن است در انواع مختلف یخچال‌ها، حتی در برندهای معتبر دیگری نیز باعث صدا دادن یخچال جنرال شود و دلایلی مختلف و متفاوت داشته باشد.

در صورتی که به دنبال تشخیص علت صدای ساید جنرال خود هستید، یا به دلیل ایجاد صدای مکرر دستگاه، به دنبال بررسی علت صدای یخچال جنرال الکتریک می‌گردید با ما همراه باشید. جای نگرانی نیست، در ادامه به توضیح علت صدا دادن یخچال پرداخته‌ایم.

علت صدای ساید جنرال

دوستان عزیز میتوانید سوالات و مشکلات خود را در بخش نظرات و دیدگاه ها اعلام بفرمایید تا در سریع ترین زمان ممکن به سوالات شما پاسخ داده شود.

مشکل بسیار شایعی که تمام ما با آن ممکن است مواجه شویم، مشکل صدا دادن یخچال‌ هایی است که در منزل داریم. در ارتباط با این موضوع نیز پرسش صاحبین یخچال فریزر و ساید بای ساید‌های جنرال الکتریک، همیشه، علت صدای ساید جنرال است؟.

صدا دادن یخچال مشکلی مربوط به نوع خاصی از برند یخچال سازی نیست، صرفا مختص به یخچال‌های قدیمی هم نیست. علت صدای ساید جنرال پرسشی است که بسیاری از دارندگان جدیدترین مدل‌های یخچال از این برند، مدام از سامی تکنیک پرسیده‌اند.

پرسش‌های مکرر در رابطه با علت صدای یخچال جنرال الکتریک و برند‌های مطرح و مدل‌های جدید دیگر، اثبات می‌کند که، اتفاقا یخچال‌های قدیمی به ندرت با این مشکل مواجه می‌شوند. در این مقاله از تعمیر یخچال جنرال الکتریک، ما به توضیح علت صدای ساید جنرال برای دوستان عزیزی که درگیر این مشکل هستند می‌پردازیم، و تمامی ایرادات را در رابطه با علت صدای یخچال جنرال الکتریک بیان می‌کنیم. با ما همراه باشید.

صدای زیاد یخچال جنرال
یکی از مهمترین عاملی که باعث ایجاد صدای زیاد یخچال جنرال الکتریک می شود، میتوان به مربوط به فن یخچال جنرال الکتریک اشاره کرد. به دلیل فرسودگی موتور و ضربه ایجاد شده این مشکل به وجود می آید. به همین دلیل برای جلوگیری از این مشکل باید سرویس دوره ای یخچال خود را هر 6ماه انجام دهید و موتور فن یخچال خود را توسط تکنسین روغن کاری نمایید.

علت صدای ساید جنرال چیست ؟

همانطور که در مقدمه خواندید در این مطلب به علت صدای ساید جنرال می‌پردازیم و به شما عزیزان پاسخ خواهیم داد که چه دلایلی می‌تواند در پشت صحنه، دور از دید ما باعث ایجاد و علت صدای یخچال جنرال الکتریک باشید.

در اکثر مواقع، صداهایی که از یخچال می‌شنویم مربوط به صداهایی است که در روند انجام وظایف یخچال ایجاد می‌شود و کاملا طبیعی است. برای مثال : شنیدن صدای فن‌های داخل یخچال که برای حفظ تازگی هوا و ایجاد جریان هوای مطبوع و خنک نگه داشتن محتوای داخلی الزامی است. توجه داشته باشید که شنیدن این دست از صداها نباید باعث ایجاد نگرانی در شما عزیزان باشد.

اما اگر به دنبال یافتن علت صدای ساید جنرال در مواقعی که صدا دادن یخچال جنرال الکتریک غیر معمول تولید می‌کند هستید، در زیر برخی از علت‌ها و عوامل تولید و ایجاد صدای نامتعارف را ذکر کرده‌ایم. با توضیح این احتمالات در تعمیر یخچال جنرال الکتریک، که یکی از بهترین برند‌های تولید کننده انواع یخچال فریزر و ساید بای ساید می‌باشد نیز پرداخته‌ایم

پیشنهاد ما به شما : مطالعه تعمیر برد یخچال جنرال الکتریک

عوامل ایجاد کننده صدای یخچال پروفایل

در زیر به علت صدای یخچال جنرال الکتریک، و همینطور عواملی که منجر به صدا دادن یخچال فریزر و ساید بای ساید‌های این برندمی‌شوند اشاره کرده‌ایم. در صورت شنیدن صداهای نامتعارف احتمالا می‌توانید علت را در بین مطالب زیر بیابید : (اگر دارای برند دیگری از یخچال فریزر و ساید بای ساید هستید، مطالب زیر می‌تواند، علت صدا دادن یخچال شما نیز باشد )

 • خراب بودن موتور فن اواپراتور یخچال.
 • درگیر شدن پره‌های فن‌های یخچال.
 • خراب شدن موتور فن کندانسور.
 • شل شدن و لق زدن پایه‌های کمپرسور و یا کندانسور.
 • عدم تراز بودن یخچال و ایجاد فشار بیش از حد بر یک طرف و درگیر کردن برخی از قطعات.

برای تعمیر یخچال جنرال الکتریک خود احتیاج به تعمیرکار دارید؟

چرا یخچال جنرال الکتریک صدا می دهد؟

اما همیشه، علت صدای ساید جنرال و صدا دادن یخچال شما عزیزان، نمی‌تواند مربوط به مشکلاتی باشد که در بالا با آنها اشاره کردیم. در این رابطه لازم است بدانید که، مشکلات دیگری نیز ممکن است وجود داشته باشد، که علت صدای یخچال ساید پروفایل را تشکیل دهد. این مشکلات و عوامل را می‌توان به دسته بندی‌های زیر تقسیم کرد :

خرابی رله‌های برد که صدای تیک تیک می‌دهند (در این صورت، رله‌های برد باید تعویض و در صورت ممکن بودن تعمیر شوند).

برخورد لوله‌های رفت و برگشت گاز در پشت یخچال با بدنه و چسبیدن آنها به بدنه یخچال (لوله‌ها را می‌توانید با دست جلوتر آورده تا با بدنه یخچال در تماس دائمی نباشند).

علت صدای ساید جنرال به دلیل قرار گرفتن یک شیء بر روی یخچال و ایجاد صدا دادن یخچال جنرال الکتریک در هنگام شروع به کار موتور یخچال

گاهی علت صدای یخچال جنرال الکتریک می تواند صداهایی باشد که در هنگام کار کردن یخساز در ساید برای تولید یخ، یا استفاده از آبریز ایجاد می‌شوند. (گاهی ممکن است تکه یخی در یخساز گیر کرده باشد که مشکل خیلی اساسی و مهمی محسوب نمی‌شود).

شنیدن صدای برگشت گاز یخچال به صورت : صدای شششش که به عنوان یک مشکل جدی محسوب نمی‌شود.

پیشنهاد ما به شما : مطالعه تعمیر موتور یخچال جنرال الکتریک

دلایل صدای زیاد ساید بای ساید جنرال الکتریک

برای بیان صدای زیاد ساید بای ساید جنرال الکتریک بهتر است با چند نمونه آشنا شوید. اما برای بهتر درک کردن علت صدای ساید جنرال به دلیل خرابی فن در یخچال فریزر یا ساید بای ساید این برند، نیاز است انواع مختلفی از فن‌ها را، که در این دستگاه‌ها موجود هستند به خوبی بشناسید :

علت صدای ساید چنرال و فن اواپراتور (در قسمت فریزر) :

در یخچال‌های فریزر دار، معمولاً یک فن اواپراتور در بخش فریزر واقع شده است. اما علت صدای ساید جنرال در بعضی از مدل‌های ساید بای ساید که دارای دو فن اواپراتور هستند می‌تواند در هر دو فن باشد. در این مدل از ساید جنرال، یک فن در بخش یخچال و دیگری در بخش فریزر واقع شده است.

خرابی فن کمپرسور و رفع علت صدای ساید جنرال الکتریک :

در اکثر مدل‌های ساید بای ساید تولید شده توسط برند جنرال الکتریک، به دلیل قدرت بالایی که کمپرسور دستگاه دارد، همیشه یک فن در کنار موتور تعبیه می‌شود.

نکته بسیار مهم, در نظر داشته باشید اگر فن خنک کننده کمپرسور یا موتور یخچال از کار بیافتد موتور هم میسوزد و این یکی از علایم تشخیص سوختگی فن یخچال جنرال الکتریک است که باعث داغ شدن بیش از اندازه بدنه یخچال میشود.

خرابی هر یک از قطعات موجود در این فن‌ها می‌تواند علت صدای یخچال جنرال الکتریک و علت صدای یخچال ساید پروفایل باشد. این فن دارای سه قسمت اصلی، شامل موتور، میل شفت و پروانه فن است. خرابی در هر یک از این قطعات می‌تواند به تولید صداهای ناخوشایندی منجر شود.

نمایندگی تخصصی تعمیرات یخچال جنرال الکتریک

تعمیر و رفع علت صدای ساید جنرال به دلیل خرابی موتور فن

برای از بین بردن این علت و مشکل، نیاز است تا در ابتدا یخچال را باز کنیم و اقدام به بررسی پروانه‌های فن نماییم. اگر نیاز به تعویض داشتند، تعویض و در صورت تعمیر هم، می‌توان اقدام به تعمیر نمود.

و اگر در حین بررسی و تعمیر پروانه فن، متوجه وجود اشکالی در میل شفت موتور شویم باید آن را تعویض نماییم. مثلا ممکن است میل شفت موتور به دلیل گذر زمان دچار لغزش شده باشد. در این حالت دلیل اصلی می‌تواند وجود اشکال در این قطعه بسیار مهم فن بوده، و اگر تخصص کافی را نداشته باشید ممکن است باعث هزینه‌های اضافی شوید.

به یاد داشته باشید که، انجام سرویس‌های دوره‌ای و منظم در بازه‌های زمانی مشخص برای یخچال و تعمیر به موقع مشکلات، می‌تواند بهترین شیوه برای جلوگیری از بروز علت صدای یخچال ساید پروفایل و صرف هزینه‌های هنگفت برای تعمیرات اساسی باشد.

خرابی فن کمپرسور و علت صدای ساید جنرال

برای اطمینان از سلامت فن کمپرسور برای بررسی علت صدای یخچال جنرال الکتریک، می‌بایست تمامی مراحل زیر با دقت بالا انجام شود :

 • موتور فن کمپرسور و علت صدای ساید جنرال

 موتور فن کمپرسور در انواع یخچال‌های نسل جدید از هر برندی، کاربرد‌های بسیار مهمی در یخچال‌ها دارد. و وظیفه اصلی آن خنک کردن و خنک نگه داشتن کمپرسور یخچال است. این فن موتور دار، معمولاً در زیر یخچالها و قسمت‌های تحتانی دستگاه جای داده می‌شود. پس کاملا طبیعی است که به علت موقعیت مکانی، در معرض گرد و غبار و ضربه و تحمل فشارهای احتمالی باشد.

در صورت ضربه خوردن و آلوده شدن به میزان قابل توجهی از گرد و غبار، مهمترین عامل صدا می‌تواند همین فن کمپرسور باشد.

 • نشانه‌های خرابی موتور فن کمپرسور

 خرابی موتور فن کمپرسور ممکن است به عنوان علت این امر شناخته شود. اما غیر از صدا دادن یخچال جنرال الکتریک نشانه‌های دیگری هم دارد که از خرابی این قطعه خبر می‌دهد. یکی از مهمترین آن‌ها می‌تواند کاهش چشمگیر دمای یخچال باشد.

 • سرویس دوره‌ای موتور فن کمپرسور و رفع علت صدای ساید جنرال

با انجام سرویس‌های دوره‌ای و تعمیر به موقع موتور فن کمپرسور، می‌توانید از ایجاد صداهای ناخوشایند در یخچال جلوگیری کنید، با تعمیر به موقع و رفع علت صدای ساید جنرال هم از صدا دادن یخچال جلوگیری کرده و هم عملکرد دستگاه خود را بهبود بسیار زیادی می‌بخشید.

تعمیر یخچال جنرال الکتریک قدیمی

آشنایی با دیگر عوامل صدای یخچال

بررسی و تشخیص علت صدای ساید جنرال و دلایل صدا دادن یخچال، نیازمند استفاده از کمک‌های یک متخصص در این زمینه است. به این دلیل که عوامل و علت‌های بسیار زیادی ممکن است در رابطه با ایجاد صدای ساید جنرال و دیگر برندها و مدل‌های یخچال موجود داشته باشد.

در این بین علت صدای ساید جنرال در برخی موارد ساده و قابل تعمیر توسط خود شما است. اما در مواردی که بررسی و تشخیص نیازمند تخصص بالایی است، تعمیر هم لازم است تا به دست افراد متخصص صورت گیرد.

جهت آشنایی هرچه بیشتر شما عزیزان، در ادامه به علت صدای ساید جنرال و احتمالات دیگر در رابطه با علت صدای یخچال جنرال الکتریک پرداخته‌ایم. خواهشمندیم که به هیچ وجه بدون داشتن تخصص کافی اقدام به بررسی و رفع علت صدا دادن یخچال خود در منزل نکنید.

علت‌های تولید صدا در یخچال و ساید جنرال الکتریک

علت‌های دیگر تولید صدای ناهنجار در یخچال و ساید جنرال الکتریک :

 1. برخورد فن با بدنه یخچال، به خصوص در صورت تجمع یخ‌های آب نشده یا وجود یونیت‌های اضافی در داخل یخچال، ممکن است صدا ایجاد کند.
 2. عدم انجام صحیح عملیات دیفراست (کارکرد تعویض جریان هوا) می‌تواند باعث برخورد پروانه فن با یخ‌ها شود و در نهایت صدا ایجاد کند.
 3. اگر پروانه فن خراب شده باشد، آن را می‌توان با یک پروانه جدید تعویض کرد.
 4. برای بهبود عملکرد فن و جلوگیری از ایجاد صدا، می‌توانید کمی روغن به میل شفت فن اضافه کنید. این کار می‌تواند کمک کند تا فن به طور صحیح عمل کند و صدای ناخوشایندی ایجاد نکند.

نمایندگی تعمیرات یخچال جنرال الکتریک

مجموعه سامی تکنیک، منبعی معتبر با بیش از بیست و پنج سال سابقه در ارائه کلیه خدمات فنی یخچال فریزر و ساید بای ساید‌ها می‌باشد. به همین دلیل، با داشتن اطلاعات بسیار کاربردی، اقدام به نشر و اشتراک گذاری اطلاعات با شما عزیزان می‌کند، تا با اطلاعات کافی به مشکلات فنی یخچال خود رسیدگی کنید.

اما در بسیاری از موارد، مشکل صدای فن یخچال جنرال الکتریک موجود در یخچال بسیار پیچیده و تخصصی است و نیاز به دریافت خدمات حرفه‌ای دارد. در این مواقع سامی تکنیک با داشتن بیش از صد و پنجاه نمایندگی فعال در سطح ایران عزیزان، در هر نقطه ای از هر استان و شهر و شهرستانی که باشید، سامی تکنیک در کنار شما عزیزان است.

کافی است با شماره تماس‌های موجود در صفحه تماس گرفته، و علت صدای زیاد ساید پروفایل خود را به کارشناسان ما اعلام نمایید. پس از ثبت درخواست شما عزیزان، تکنسین‌های ما در هر شهر و نقطه‌ای از ایران بزرگ که باشید، در کمتر از 15 دقیقه با شما برای مراجعه به محل مورد نظرتان تماس می‌گیرند.

علت صدای یخچال ساید پروفایل و صدا دادن یخچال یکی از مهمترین و اذیت کننده ترین مشکلاتی است که می‌تواند برای دستگاه‌های خانگی ایجاد شود. اگر نیاز به دریافت تخصصی‌ترین خدمات برای رفع این مشکل را دارید می‌تواند با شماره ‌تماس‌های موجود در وبسایت تماس حاصل فرمایید.

لیست مناطق تعمیر یخچال جنرال الکتریک

 نمایندگی تعمیر یخچال جنرال الکتریک در شمال تهران

تجریش- پارک وی- الهیه-قلهک- مقدس اردبیلی- جردن- پاسداران- دروس- زعفرانیه- مدنی- شهرک محلاتی- فرشته- هروی- سهروردی- قیطریه- اندرزگو- آجودانیه- ازگل- دیباجی

33 201 264

266 94 227

نمایندگی تعمیر یخچال جنرال الکتریک در غرب تهران

مرزداران- صادقیه- شهرک غرب- جلال آل احمد- اکباتان- پونک- سعادت آباد- چهار دیواری- اشرفی اصفهانی- بلوار ابوذر- بلوار فردوس غرب و شرق- باغ فیض- جنت آباد جنوبی

440 82 443

175 70 440

نمایندگی تعمیر یخچال جنرال الکتریک در مرکز تهران

ولیعصر- آ اس پ- امام خمینی- یوسف آباد- امیر آباد- فاطمی- کردستان- ونک- تخت طاووس- عباس آباد- مطهری- بهشتی- گاندی- کریم خان- چمران- مولوی- آپادانا- بلوارکشاورز

58 02 58 88

نمایندگی تعمیر یخچال جنرال الکتریک در شرق تهران

پیروزی- تهران پارس- شهدا- بهارستان- سبلان-نظام آباد- مدنی- گرگان- هفت حوض- نارمک- رسالت- فرجام- هنگام- امام حسین- نیروی هوایی- دلاوران- خیابان دماوند- اهنگ

37 26 40 77

6 دیدگاه

 • سلام میشه علت صدای یخچال جنرال الکتریک تراز نبودن یخچال هم باشه؟

  • دوست عزیز سلام
   علت صدای یخچال جنرال الکتریک میتواند یکی از دلایلش نراز نبودن یخچال باشد اما بهتر است برای شناسایی و مشکل دستگاه از تعمیرکار متخصص کمک بگیرید.

 • سلام و خسته نباشید به شما سوالی داشتم اگه صدا آزار دهنده نباشد هم باید تعمیر شود یا مشکلی وجود ندارد؟

  • دوست عزیز سلام
   بله هر نوع صدایی حتی اگر برای شما آزار دهنده هم نباشد نشان دهنده مشکل است پس بهتر است تا مشکل بیشتر نشده با مشاوران ما برای اعزام تکنسین در تماس باشید.

  • دوست عزیز سلام
   بله میتوان گفت یکی از رایج ترین مشکلات یخچال جنرال الکتریک صدای فن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی و مشاوره رایگان سامی تکنیک

شرکت سامی تکنیک برای سهولت شما مشتریان عزیز از پیام رسان های داخلی و خارجی استفاده میکند. شما میتوانید برای مشاوره رایگان تعمیر یخچال و یا درخواست تعمیرکار بر روی هر کدام از این برنامه ها کلیک کنید تا به مشاوران ما وصل شوید.

پیام رسان بله
پیام رسان ایتا
پیام رسان روبیکا
پیام رسان سروش
پیام رسان واتس آپ

برای مشاوره رایگان تعمیر یخچال و دسترسی به بهترین متخصص و نمایندگان ما در شهر تهران میتوانید با ما در تماس باشید:

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در شمال تهران

33 201 264

266 94 227

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران

440 82 443

175 70 440

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در

مرکز تهران

58 02 58 88

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در

شرق تهران

37 26 40 77

ساعت کاری بخش پشتیبانی و مشاوره :

 • پاسخ گویی ما به صورت شبانه روزی بدون محدودیت زمانی است.
 • برای مشاوره رایگان و درخواست تکنسین میتوانید از پیام رسان های داخلی و خارجی ما استفاده کنید.
 • شما میتوانید برای درخواست تعمیرکار روزهای شنبه تا پنج شنبه بدون محدودیت زمانی حتی روزهای تعطیل و جمعه ها از خدمات ما استفاده نمایید.
 • اگر پیشنهاد یا انتقادی دارید خوشحال می‌شویم از طریق ایمیل با ما در ارتباط باشید.

 •  ارتباط با مدیریت شرکت سامی تکنیک: 09126973783

 •  پست الکترونیک: samitechnic@gmail.com

مجموعه سامی تکنیک با دارا بودن نیروی های متخصص و دوره دیده در کنار شما هستند تا مشکللات تعمیراتی شما را به بهترین نحو و با برترین کیفیت ، انجام دهند. تعمیرکاران ما دارای چندین سال تجربه در حوزه تعمیرات لوازم خانگی می باشند و کاملا در این حوزه ماهر و مجرب هستند .

شما میتوانید از مشاوره رایگان تعمیر یخچال ما استفاده کنید.

مشاوره رایگان09214104100