راهنمای خرید دستگاه کولر گازی (اسپیلت)

راهنمای خرید دستگاه کولر گازی (اسپیلت)

دوست عزیز به این مطلب رای دهید.

نکات مهم برای خرید کولر گازی

مساحت مورد نظر

تعداد نفراتی که در آن محیط از کولر گازی استفاده می کنند

پنجره هایی که در مساحت مورد نظر وجود دارد

زمان استفاده از کولر گازی

هر منطقه دارای شرایط آب و هوایی خاص خود می باشد که ما برای خرید کولر گازی باید حتما به آن توجه داشته باشیم

در خرید کولر گازی به نوع کمپر سور دستگاه توجه داشته باشیم کمپرسورهای کولر گازی به ۲ دسته تقسیم میشوند

کمپر سورهای روتاری

کمپرسورهای پیستونی

شما میتوانید با استفاده از جدول زیر با داشتن ابعاد اتاقتان قدرت کولر گازی مناسب منزلتان را محاسبه کنید تا در خرید کولر گازی دچار مشکل نشوید.

 

مساحت متر مربعظرفیت   BTU/H
۳۲ الی ۳۷۹۰۰۰
۳۷الی۴۱۱۰۰۰۰
۴۱الی۵۰۱۲۰۰۰
۵۰الی۶۴۱۴۰۰۰
۶۴الی۹۱۱۸۰۰۰
۹۱الی۱۱۷۲۴۰۰۰

 

در خرید کولر گازی این نکته بسیار مهم می باشد که در هنگام خرید کولر گازی دو تیکه حتما به پنل دوم یا همان کمپر سور دستگاه که در فضای بیرونی منزل نصب می گیرد.دقت کنید و فضای معینی برای آن انتخاب کنید یعنی قبل از خرید فضای مورد نظر برای نصب کمپر سور دستگاه را پیش بینی کنید.کولر گازی یک نوع دستگاه تهویه کننده هوا می باشد برای خرید یک نوع دستگاه تهویه کننده هوا می باشد. برای خرید یک کولر گازی مناسب ابتدا باید نوع آن را مشخص کنید که کولر های گازی به سه دسته تقسیم می شوند.

کولر گازی پنجره ای :

که شامل یک پنل می باشد که آن پنل در داخل خانه قرار می گیرد به صورتی که بر روی قاب پنجره قرار میگیرد ودارای صدای زیاد می باشد مصرف برق این گونه کولر گازی ها نسبت به کولر گازی های دو تیکه بالاتر میباشد.

کولر گازی های دو تیکه یا همان اسپیلت :

شامل دو پنل می باشد یک پنل آن در خانه و پنل دیگر که همان پنل خارجی می باشد و شامل کمپر سور فن کندانسور می باشد که در بیرون خانه نصب می گردد .کولر های گازی ایستاده که این نوع کولر ها را در بانک ها و مراکز ی که دارای مساحت بزرگترین نصب به منازل مسکونی میتوان دید چه ظرفیتی از کولر گازی برای منزلمان مناسب تر است حتما قبل از خرید کولر های گازی ابتدا فضا و مساحت مورد نظر را اندازه گیری کرده و بعد نصب به مساحت منزل توجه کنید.

کمپرسور های اسکرول:

در مناطق خشک و گرم بهترین گزینه برای انتخاب کمپر سور کولر گازی کمپر سور های اسکرول می باشد .در مناطق شمالی که دارای رطوبت بالا هستند بهترین گزینه کمپر سور های روتاری می باشد

برای خرید کولر گازی چه برندی بهتر است ؟

توجه داشته باشید انتخاب برند کولر گازی بستگی به میزان هزینه ای که در نظر گرفته اید امکان پذیر می باشد که در بحث خرید کولر گازی بیشتر به امکانات و انتظاراتی که از کولر گازی دارید بپردازید.

نکات مهم در خرید کولر گازی (اسپیلت)

  • داشتن دفترچه راهنمای فارسی
  • علاوه بر داشتن کنترل دستگاه کولر گازی را خریداری کنید که بر روی پنل داخلی دکمه های خاموش و روشن را داشته باشد تا در شرایطی که کنترل دستگاه در دسترس نبود از روی پنل دستگاه را خاموش و روشن کنید
  • به برچسب انرژی کولر گازی دقت نمایید که میزان مصرف انرژی A+ و یا A++ باشد
  • کولر گازی های اینورتر خریداری کنید تا در مصرف انرژی صرفه جویی کرده باشید

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *