• واحد امور پشتیبان تهران

  09126973783
 • تماس با شعبه غرب تهران

  44070175
 • تماس با شعبه شرق تهران

  77402637
 • تماس با شعبه مرکز تهران

  88580258
 • تماس با شعبه شمال تهران

  22794266

قیمت موتور یخچال

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (4 رای )

قیمت تعمیر یخچال

 

 

قیمت موتور یخچال و تعویض موتور یخچال با کمترین قیمت ، امروزه یخچال فریزر و یا ساید بای ساید ها نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کنند. آنها از مواد غذایی شما در منزل و یا محل کار نگهداری می‌کنند و شما می‌توانید برای ماندن طولانی تری مواد غذایی را نگهداری کنید.

بنابراین همه یخچال فریزر ها و ساید بای ساید ها با سردسازی فضای داخلی مواد غذایی را برای مدت طولانی تری نگهداری می‌کنند.

موتور یا همان کمپرسور در این سیستم سرمایشی در یخچال فریزر ها بسیار مهم و ضروری است. در واقع کمپرسور با فشرده سازی گاز مایع، آن را به حالت گاز تبدیل می‌کند که این گاز خنک در یخچال و فریزر به جریان در می‌آید. پس اگر کمپرسور خراب شده باشد دیگر این گاز خنک تولید نمی‌شود که بتواند در یخچال و فریزر حرکت کند و آن را خنک کند.

 

چرا موتور یخچال خراب می شود؟

چرا موتور یخچال خراب می شود؟همانطور که گفتیم موتور یخچال نقش بسیار مهمی در سیستم سرمایشی یخچال دارد و خرابی آن یکی از بدترین اتفاقاتی است که ممکن است برای یخچال فریزر اتفاق بیافتد. به طور کلی خراب شدن موتور یخچال دلایل زیادی می‌تواند داشته باشد که در این قسمت برخی از مهم ترین آنها را بیان می‌کنیم:

 • انجام ندادن سرویس های دوره ای یخچال و کمپرسور آن
 • طول عمر یخچال که معمولاً پس از 10 سال ممکن است برای کمپرسور ایراداتی به وجود آید
 • خراب شدن فن موتور یخچال که باعث داغ شدن موتور یخچال می‌شود
 • نوسانات برق 
 • و...

 

موارد بالا، برخی از دلایل اصلی خرابی موتور یخچال می‌باشد. دلیل اصلی خرابی آن، پس از عیب یابی توسط تکنسین مشخص می‌شود.

در ادامه این موارد را به صورت خلاصه بررسی خواهیم کرد:

 

انجام ندادن سرویس های دوره ای یخچال

سرویس های دوره ای معمولاً هر 6 ما یک بار انجام می‌شود که در طی آن کمپرسور یخچال نیز بررسی شده و در صورت نیاز، گاز آن شارژ می‌شود و همچنین علت خلی شدن گاز کمپرسور نیز کشف شده و برطرف می‌شود. همچنین فیلتر های یخچال تعویض می‌شود و...

برای جلوگیری از بروز آسیب های جدی و غیرقابل تعمیر در موتور یخچال، در سرویس دوره ای ما آن را به صورت کامل بررسی می‌کنیم و ایرادات جزئی را برطرف می‌کنیم که این امر علاوه بر جلوگیری از آسیب های جدی، طول عمر موتور یخچال را نیز افزایش می‌دهد.

 

تاثیر طول عمر یخچال در خرابی موتور یخچال

تاثیر طول عمر یخچال در خرابی موتور یخچالهمانطور که بالاتر اشاره کردیم، پس از 10 سال استفاده مداوم از یخچال فریزر و یا ساید بای ساید، ممکن است برای کمپرسور یخچال ایرادات جزئی به وجود آید. این ایرادات را جدی بگیرید و هرچه سریع تر برای رفع آن اقدام نمایید. حال اگر موتور یخچال چندین بار مورد تعمیر قرار گیرد، پس از آن در صورت بروز آسیب، احتمال این وجود دارد که دیگر غیرقابل تعمیر باشد و شما باید آن را تعویض کنید که در این صورت قیمت موتور یخچال را جستوجو می‌کنید.

 

خرابی فن کمپرسور یخچال

یخچال فریزر ها دارای فن های مختلفی هستند ( انواع فن یخچال ) یکی از این فن ها که باعث خنک شدن موتور یخچال شده و در هنگام شروع کار موتور یخچال کار می‌کند، فن کمپرسور می‌باشد. حال اگر فن کمپرسور خراب شده باشد و شما متوجه این امر نشده باشید، موتور یخچال داغ شده و در نتیجه خراب می‌شود یا حتی ممکن است به صورت کامل بسوزد.

 

تاثیر نوسانات برق در خرابی موتور یخچال

نوسانات برق یکی از عوامل مهم در خرابی موتور یخچال می‌باشد که باید تا حد امکان از بروز این مشکل جلوگیری کنیم. بهترین کار برای جلوگیری از خرابی کمپرسور بر اساس نوسانات برق، استفاده از محافظ برق می‌باشد. محافظ برق جلوی ورود نوسانات برق به یخچال را گرفته و از خراب شدن موتور یخچال و یا برد اصلی یخچال جلوگیری می‌کند. توجه : همیشه برای یخچال فریزر از یک محافظ جداگانه استفاده کنید و از استفاده یک محافظ برای یخچال همراه با وسایل دیگر خودداری کنید.

 

قیمت موتور یخچال

موتور های یخچال در انواع برند ها موجود هستند و شما باید در هنگام خریداری کمپرسور توجه کنید که موتور یخچال مناسب با مدل یخچال خود را تهیه کنید. در حال حاضر با توجه به بازار ارز و نوسانات آن نمی‌توان قیمت دقیق برای آن مشخص نمود، اما به صورت تقریبی قیمت موتور یخچال "های تک" اکنون بین 1.100.000 تومان تا 1.600.000 تومان می‌باشد که بسته به نوع و مدل یخچال شما قیمت دقیق آن مشخص می‌شود. شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت دقیق موتور یخچال همه روزه از ساعت 8 صبح الی 12 شب با ما تماس بگیرید.

 

انواع موتور یخچال

همانطور که بالاتر گفتیم، موتور یخچال دارای انواع برند ها می‌باشد و شما باید آن را متناسب با نوع و مدل یخچال خود تهیه نمایید. اما برند های زیر معروف ترین و پرفروش ترین برند های موتور یخچال هستند:

قیمت موتور یخچال

 • موتور یخچال " های تک "
 • موتور یخچال " سکاپ "
 • موتور یخچال " سامسونگ SAMSUNG"
 • موتور یخچال " الجی LG "
 • موتور یخچال " پاناسونیک PANASONIC "
 • موتور یخچال " امبراکو "
 • موتور یخچال " ناسیونال "
 • موتور یخچال " هیتاچی "

حال ممکن است بپرسید که بهترین مارک کمپرسور یخچال چیست؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که موتور یخچال " های تک " در مقایسه با سایر برند ها بیشترین فروش را دارد، زیرا کیفیت بالایی داشته و قیمت آن نیز بسیار مناسب است.

 

نحوه کار موتور یخچال

شاید برای شما نیز جالب باشد که بدانید کمپرسور در یخچال چگونه کار می‌کند؟ و چگونه یخچال فریزر را خنک می‌کند؟ کمپرسور در همه یخچال فریزر ها به یک صورت کار می‌کند. موتور یا کمپرسور در یخچال فریزر گاز مایع را با فشرده سازی به حالت گاز تبدیل می‌کند که این گاز خنک در یخچال و فریزر حرکت کرده و باعث خنک شدن یخچال و فریزر می‌شود. بنابراین اهمیت گاز یخچال نیز در اینجا مشخص می‌شود.

 

هزینه تعویض کمپرسور یخچال

نحوه کار موتور یخچالکمپرسور یخچال دارای حساسیت بالایی می‌باشد و پیشنهاد می‌کنم اگر خودتان دانش فنی کافی برای تعویض یا تعمیر آن را ندارید این کار را به افراد متخصص بسپارید تا به بهترین شکل آن را تعمیر یا تعویض نمایند. شما می‌توانید همه روزه از ساعت 8 صبح الی 12 شب با ما تماس بگیرید تا تکنسین مربوطه را در زمان دلخواه شما به محل شما اعزام کنیم تا موتور یخچال شما را تعمیر یا تعویض نماید. تکنسین ما برای کاهش هزینه های شما تمام تلاش خود را می‌کنند تا قطعات معیوب را تعمیر نمایند زیرا هزینه تعمیرات از هزینه تعویض بسیار کمتر است. اما اگر نیاز به تعویض موتور یخچال باشد. علاوه بر قیمت کمپرسور یخچال هزینه تعویض و شارژ گاز موتور و سایر موارد بین 400.000 تومان تا 800.000 تومان می‌باشد که بسته به نوع یخچال شما قیمت دقیق آن مشخص می‌شود.

 

مزایای استفاده از خدمات سامی تکنیک در محل شما

 

به کمک وبسایت سامی تکنیک و ثبت سفارش انلاین و یا از طریق پیام رسان واتس اپ و شماره های موجود در سایت و مشاوره های رایگان، فقط با صرف چند دقیقه وقت، می‌توانید مشکل یخچال فریزر خودتان را بیان کنید تا در سامانه ثبت شده و در زمان مورد نظر شما یک تعمیرکار متخصص برای حل کردن مشکل در محل حاضر شود.

این پروسه رایگان است و شما می‌توانید بدون پرداخت هزینه از متخصصین قیمت بگیرید. این قابلیت از دو نظر اهمیت دارد:

به جای اینکه مدت طولانی جستجو کنید تا یک تعمیرکار پیدا کنید، می‌توانید با صرفه‌جویی زیادی در زمان، از مجموعه متخصصین تائید صلاحیت شده سامی تکنیک کمک بگیرید و مشکلتان را در کوتاه‌ترین زمان حل کنید.

در شرکت سامی تکنیک تعمیرکاران ماهر و دوره دیده و مجرب به تعمیر یخچال در منزل می‌پردازند و شما می‌توانید فقط ظرف چند دقیقه از آنها مشاوره بگیرید.

با ثبت درخواست تعمیر یخچال فریزر متخصصین اعلام آمادگی می‌کنند و شما می‌توانید در کوتاه ترین زمان منتظر تکنسین های ما باشید تا در محل شما به تعمیر دستگاه شما بپردازند تمامی متخصصینی که در این سامانه فعال هستند، از فیلترهای مختلف تایید صلاحیت عبور می‌کنند و شما می‌توانید

مطمئن باشید افراد کاملا مطمئنی، به محل شما اعزام می‌شوند. این فیلترها، مربوط به بررسی صلاحت اخلاقی و توانایی و مهارت‌های فنی آنها است. 

تمامی خدماتی که شرکت سامی تکنیک انجام میدهد بیمه هستند و به این ترتیب، از زمان اعزام نیرو تا اتمام کار، تمام خدمات تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند.

با توجه به گستردگی شعبات مختلف سامی تکنیک در مناطق تهران ارائه خدمات درهر موقعیت مکانی که هستید فردی برای شما و در نزدیکی شما فرستاده میشود تا متخصصین به سرعت در محل حاضر شوند.

تعمیر یا تعویض موتور یخچال شما می‌توانید همه روزه حتی روز های تعطیل از ساعت 8 صبح الی 12 شب با ما تماس بگیرید و سفارش تعمیر یخچال خود را ثبت نمایید:

نمایندگی قیمت موتور یخچال در نواحی مختلف تهران

نمایندگی قیمت موتور یخچال شمال تهران

تجریش- پارک وی- الهیه-قلهک- مقدس اردبیلی- جردن- پاسداران- دروس- زعفرانیه- مدنی- شهرک محلاتی- فرشته- هروی- سهروردی- قیطریه- اندرزگو- آجودانیه- ازگل- دیباجی

266 94 227 021 133 20 264 021

نمایندگی قیمت موتور یخچال غرب تهران

مرزداران- صادقیه- شهرک غرب- جلال آل احمد- اکباتان- پونک- سعادت آباد- چهار دیواری- اشرفی اصفهانی- بلوار ابوذر- بلوار فردوس غرب و شرق- باغ فیض- جنت آباد جنوبی

175 70 440 021 440 82 443 021

نمایندگی قیمت موتور یخچال مرکز تهران

ولیعصر- آ اس پ- امام خمینی- یوسف آباد- امیر آباد- فاطمی- کردستان- ونک- تخت طاووس- عباس آباد- مطهری- بهشتی- گاندی- کریم خان- چمران- مولوی- آپادانا- بلوارکشاورز

58 02 58 88 021

نمایندگی قیمت موتور یخچال شرق تهران

پیروزی- تهران پارس- شهدا- بهارستان- سبلان-نظام آباد- مدنی- گرگان- هفت حوض- نارمک- رسالت- فرجام- هنگام- امام حسین- نیروی هوایی- دلاوران- خیابان دماوند- اهنگ

37 26 40 77 021

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاه‌ها  

+1 #3 محمد 1399-10-11 06:33
به نقل از محمد:
با سلام قیمت موتور یخچال سامسونگ با الجی متفاوت است؟

با سلام
بله بر اساس مدل یخچال و نام برندها قیمتها متفاوت است.
نقل قول کردن
+2 #2 فرامرز 1399-10-09 07:11
با سلام قیمت کمپرسور دامپر برای یخچال فریزر دوو میخواستم
نقل قول کردن
+2 #1 همتی 1399-10-09 07:08
سلام قیمت موتور ۱/۴ امبراکو چند میخوام روی ساید سامسونگ ببندم
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید