• واحد امور پشتیبان تهران

  09126973783
 • تماس با شعبه غرب تهران

  44070175
 • تماس با شعبه شرق تهران

  77402637
 • تماس با شعبه مرکز تهران

  88580258
 • تماس با شعبه شمال تهران

  22794266

قیمت موتور یخچال

قیمت تعمیر یخچال

 

قیمت موتور یخچال و تعویض موتور یخچال با کمترین قیمت ، امروزه یخچال فریزر و یا ساید بای ساید ها نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کنند. آنها از مواد غذایی شما در منزل و یا محل کار نگهداری می‌کنند و شما می‌توانید برای ماندن طولانی تری مواد غذایی را نگهداری کنید.

بنابراین همه یخچال فریزر ها و ساید بای ساید ها با سردسازی فضای داخلی مواد غذایی را برای مدت طولانی تری نگهداری می‌کنند.

موتور یا همان کمپرسور در این سیستم سرمایشی در یخچال فریزر ها بسیار مهم و ضروری است. در واقع کمپرسور با فشرده سازی گاز مایع، آن را به حالت گاز تبدیل می‌کند که این گاز خنک در یخچال و فریزر به جریان در می‌آید. پس اگر کمپرسور خراب شده باشد دیگر این گاز خنک تولید نمی‌شود که بتواند در یخچال و فریزر حرکت کند و آن را خنک کند.

 

چرا موتور یخچال خراب می شود؟

چرا موتور یخچال خراب می شود؟همانطور که گفتیم موتور یخچال نقش بسیار مهمی در سیستم سرمایشی یخچال دارد و خرابی آن یکی از بدترین اتفاقاتی است که ممکن است برای یخچال فریزر اتفاق بیافتد. به طور کلی خراب شدن موتور یخچال دلایل زیادی می‌تواند داشته باشد که در این قسمت برخی از مهم ترین آنها را بیان می‌کنیم:

 • انجام ندادن سرویس های دوره ای یخچال و کمپرسور آن
 • طول عمر یخچال که معمولاً پس از 10 سال ممکن است برای کمپرسور ایراداتی به وجود آید
 • خراب شدن فن موتور یخچال که باعث داغ شدن موتور یخچال می‌شود
 • نوسانات برق 
 • و...

 

موارد بالا، برخی از دلایل اصلی خرابی موتور یخچال می‌باشد. دلیل اصلی خرابی آن، پس از عیب یابی توسط تکنسین مشخص می‌شود.

در ادامه این موارد را به صورت خلاصه بررسی خواهیم کرد:

 

انجام ندادن سرویس های دوره ای یخچال

سرویس های دوره ای معمولاً هر 6 ما یک بار انجام می‌شود که در طی آن کمپرسور یخچال نیز بررسی شده و در صورت نیاز، گاز آن شارژ می‌شود و همچنین علت خلی شدن گاز کمپرسور نیز کشف شده و برطرف می‌شود. همچنین فیلتر های یخچال تعویض می‌شود و...

برای جلوگیری از بروز آسیب های جدی و غیرقابل تعمیر در موتور یخچال، در سرویس دوره ای ما آن را به صورت کامل بررسی می‌کنیم و ایرادات جزئی را برطرف می‌کنیم که این امر علاوه بر جلوگیری از آسیب های جدی، طول عمر موتور یخچال را نیز افزایش می‌دهد.

 

تاثیر طول عمر یخچال در خرابی موتور یخچال

تاثیر طول عمر یخچال در خرابی موتور یخچالهمانطور که بالاتر اشاره کردیم، پس از 10 سال استفاده مداوم از یخچال فریزر و یا ساید بای ساید، ممکن است برای کمپرسور یخچال ایرادات جزئی به وجود آید. این ایرادات را جدی بگیرید و هرچه سریع تر برای رفع آن اقدام نمایید. حال اگر موتور یخچال چندین بار مورد تعمیر قرار گیرد، پس از آن در صورت بروز آسیب، احتمال این وجود دارد که دیگر غیرقابل تعمیر باشد و شما باید آن را تعویض کنید که در این صورت قیمت موتور یخچال را جستوجو می‌کنید.

 

خرابی فن کمپرسور یخچال

یخچال فریزر ها دارای فن های مختلفی هستند ( انواع فن یخچال ) یکی از این فن ها که باعث خنک شدن موتور یخچال شده و در هنگام شروع کار موتور یخچال کار می‌کند، فن کمپرسور می‌باشد. حال اگر فن کمپرسور خراب شده باشد و شما متوجه این امر نشده باشید، موتور یخچال داغ شده و در نتیجه خراب می‌شود یا حتی ممکن است به صورت کامل بسوزد.

 

تاثیر نوسانات برق در خرابی موتور یخچال

نوسانات برق یکی از عوامل مهم در خرابی موتور یخچال می‌باشد که باید تا حد امکان از بروز این مشکل جلوگیری کنیم. بهترین کار برای جلوگیری از خرابی کمپرسور بر اساس نوسانات برق، استفاده از محافظ برق می‌باشد. محافظ برق جلوی ورود نوسانات برق به یخچال را گرفته و از خراب شدن موتور یخچال و یا برد اصلی یخچال جلوگیری می‌کند. توجه : همیشه برای یخچال فریزر از یک محافظ جداگانه استفاده کنید و از استفاده یک محافظ برای یخچال همراه با وسایل دیگر خودداری کنید.

 

قیمت موتور یخچال

موتور های یخچال در انواع برند ها موجود هستند و شما باید در هنگام خریداری کمپرسور توجه کنید که موتور یخچال مناسب با مدل یخچال خود را تهیه کنید. در حال حاضر با توجه به بازار ارز و نوسانات آن نمی‌توان قیمت دقیق برای آن مشخص نمود، اما به صورت تقریبی قیمت موتور یخچال "های تک" اکنون بین 1.100.000 تومان تا 1.600.000 تومان می‌باشد که بسته به نوع و مدل یخچال شما قیمت دقیق آن مشخص می‌شود. شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت دقیق موتور یخچال همه روزه از ساعت 8 صبح الی 12 شب با ما تماس بگیرید.

 

انواع موتور یخچال

همانطور که بالاتر گفتیم، موتور یخچال دارای انواع برند ها می‌باشد و شما باید آن را متناسب با نوع و مدل یخچال خود تهیه نمایید. اما برند های زیر معروف ترین و پرفروش ترین برند های موتور یخچال هستند:

قیمت موتور یخچال

 • موتور یخچال " های تک "
 • موتور یخچال " سکاپ "
 • موتور یخچال " سامسونگ SAMSUNG"
 • موتور یخچال " الجی LG "
 • موتور یخچال " پاناسونیک PANASONIC "
 • موتور یخچال " امبراکو "
 • موتور یخچال " ناسیونال "
 • موتور یخچال " هیتاچی "

حال ممکن است بپرسید که بهترین مارک کمپرسور یخچال چیست؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که موتور یخچال " های تک " در مقایسه با سایر برند ها بیشترین فروش را دارد، زیرا کیفیت بالایی داشته و قیمت آن نیز بسیار مناسب است.

 

نحوه کار موتور یخچال

شاید برای شما نیز جالب باشد که بدانید کمپرسور در یخچال چگونه کار می‌کند؟ و چگونه یخچال فریزر را خنک می‌کند؟ کمپرسور در همه یخچال فریزر ها به یک صورت کار می‌کند. موتور یا کمپرسور در یخچال فریزر گاز مایع را با فشرده سازی به حالت گاز تبدیل می‌کند که این گاز خنک در یخچال و فریزر حرکت کرده و باعث خنک شدن یخچال و فریزر می‌شود. بنابراین اهمیت گاز یخچال نیز در اینجا مشخص می‌شود.

 

هزینه تعویض کمپرسور یخچال

نحوه کار موتور یخچالکمپرسور یخچال دارای حساسیت بالایی می‌باشد و پیشنهاد می‌کنم اگر خودتان دانش فنی کافی برای تعویض یا تعمیر آن را ندارید این کار را به افراد متخصص بسپارید تا به بهترین شکل آن را تعمیر یا تعویض نمایند. شما می‌توانید همه روزه از ساعت 8 صبح الی 12 شب با ما تماس بگیرید تا تکنسین مربوطه را در زمان دلخواه شما به محل شما اعزام کنیم تا موتور یخچال شما را تعمیر یا تعویض نماید. تکنسین ما برای کاهش هزینه های شما تمام تلاش خود را می‌کنند تا قطعات معیوب را تعمیر نمایند زیرا هزینه تعمیرات از هزینه تعویض بسیار کمتر است. اما اگر نیاز به تعویض موتور یخچال باشد. علاوه بر قیمت کمپرسور یخچال هزینه تعویض و شارژ گاز موتور و سایر موارد بین 400.000 تومان تا 800.000 تومان می‌باشد که بسته به نوع یخچال شما قیمت دقیق آن مشخص می‌شود.

 

 

 

 

 

تعمیر یا تعویض موتور یخچال شما می‌توانید همه روزه حتی روز های تعطیل از ساعت 8 صبح الی 12 شب با ما تماس بگیرید و سفارش تعمیر یخچال خود را ثبت نمایید:

تلفن های تماس ما عبارت اند از

 • مناطق تحت پوشش مرکز و شمال غرب تهران :   58 02 58 88
 • مناطق تحت پوشش شرق و جنوب شرق تهران :  37 26 40 77
 • مناطق تحت پوشش شمال و شمال غرب تهران :  266 94 227

این مطلب را به اشتراک بگذارید